VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VLADIMÍR MAJER

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Trestné činy v dopravě jihočeské soudy rozhodly správně

České Budějovice – Pavel Ch. (38) ve fiatu v červnu 2013 před Třeboní při najíždění do odbočovacího pruhu vpravo na Lomnici přehlédl stejným směrem jedoucího 75letého cyklistu pohybujícího se po přerušované čáře mezi pruhy. 

Dvě ženy připravily podnikatelku o miliony

Jindřichův Hradec - Dva tresty odnětí svobody na čtyři a pět let uložil včera krajský soud dvěma ženám z Jindřichova Hradce ve věku 28 a 41 let. Samostatně vylákaly během několika let od sedmašedesátileté podnikatelky celkem bezmála deset milionů korun.

Přelil na plese žíravinu do láhve coly...

Třeoboň, České Budějovice – Vyhrál v tombole tekutý čistič odpadu SINK obsahující 15 % kyseliny sírové. Když zjistil, že je bez zápachu a barvou připomíná colu, část nalil 
do sklenky a prázdné láhve od coly, kterou nechal stát na stole.

Dvě obžalované jsou viněny z toho, že podvodně vylákaly miliony

České Budějovice – Olgu Š. (28) a Julii C. (41) z Jindřichova Hradce státní zástupkyně viní z toho, že každá samostatně vylákaly postupně od stejné poškozené, 67leté ženy, během několika let celkem skoro deset milionů korun.  

Kradli v lese jindy, tak nekradli?!

Jindřichohradecko, České Budějovice – Za krádež „dřeva na stojato" potrestal Okresní soud v J. Hradci deseti měsíci podmíněně na dvě léta a šesti měsíci na jeden a půl roku obžalované A. K. a 
O. B.. Poškozenému mají nahradit škodu 44 480 Kč.

Jeli domluvit amantovi, dostal nakládačku

Jindřichohracecko, České Budějovice – A. H., P. D. a G. D. 12. července 2014 kolem 19.25 hodiny společně napadli dalšího muže mezi dveřmi jeho bytu. Zatlačili ho dovnitř, bili ho pěstmi do hlavy a když spadl, kopali ho. Způsobili mu tak drobnější zranění.

Vězení za vymáhání údajného dluhu

Jindřichův Hradec – Před areál firmy v Jindřichově Hradci se loni 14. března odpoledne nechal dovézt pan Petr (33), aby z bývalého společníka 
v podnikání, které skončilo neshodami, vymohl směnkou údajný dluh 176 000 korun.  

Tragická nehoda: Hledal vinu i u spolucestujících

Studensko – Pan J. D. naložil 10. května 2014 po poledni do oktávie čtyři spolujezdce. Při najíždění do pravotočivé zatáčky mezi Studenou a Domašínem na vrcholu stoupání nepřizpůsobil rychlost, dostal smyk a za obloukem zatáčky narazil do protijedoucího fordu.

Úskalí odvolacího řízení: Předvolat a vyrozumět je rozdíl

Jindřichohradecko – Okresní soud v Jindřichově Hradci potrestal pana V. P. za krádež a neoprávněné opatření platebního prostředku k úhrnným šesti měsícům do věznice s dozorem.

Přišel o auto – a možná vydělal

České Budějovice, Jindřichohradecko – 21. května odpoledne zastavili policisté pana Bohuslava za volantem hyundaie roku výroby 1998. Řídil, ačkoliv to měl zakázáno trestním příkazem z dubna 2014 za ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí na dva roky.

Kradl na hřbitově měděné urny a jednu dokonce rozbil

Dačice – 32letý Jiří S. loni v létě odcizil na hřbitově v Dačicích z hrobu dvě měděné urny, které odtrhl od přišroubování. Došlo k odlomení dna jedné z nich a k vysypání ostatků. Třetí urnu poškodil.

Pokusil se znásilnit ženu v kabince toalet

Jindřichohradecko – Okresní soud v Jindřichově Hradci letos v lednu uložil M. F. za pokus znásilnění čtyři a půl roku a na pět let mu zakázal pobyt v okrese.

Mladý cyklista byl zproštěn obžaloby z usmrcení chodce

Jindřichův Hradec – Na „téčkové" křižovatce Vídeňské, Václavské a Nábřeží Ladislava Stehny v Jindřichově Hradci se loni 22. července 
v 7.50 hodiny stala smrtelná dopravní nehoda. 

Zločiny z archivu: Zlodějku prozradil její piercing

Jindřichův Hradec – Pětadvacetiletá Karolina se vydala 
na zlodějské turné po jindřichohradeckých krámech.

Zločiny z archivu: Když kolař neprokáže, že svítil…

Lomnicko – Na silnici u Ponědrážky srazil řidič citroënu v podvečer cyklistu.

K loupeži se přihlásil někdo jiný

Jindřichohradecko – Benzinku v Nové Včelnici přepadl 14. dubna 2013 večer muž maskovaný černou kuklou a ozbrojený pistolí. Obsluha mu vydala 12 100 korun.

ZLOČIN Z ARCHIVU: Jak se nejelo na festival do Cannes

České Budějovice, Jindřichův Hradec – „Pavel Štefánek" v zimě 2004 nabídl náhodným známým jet jako pedagogický dozor na dětský hudební festival do Cannes!

Bratři „šroťáci“ si posedí dva roky

Kardašovořečicko – Bratři Tomáš (26) a Václav (27) si založili „rodinný podnik" – kradli na Jindřichohradecku šrot. Prodávali jej ve sběrnách v Soběslavi nebo v J. Hradci.

Zločiny z archivu: Znásilnil krajanku

Jindřichův Hradec – Když paní Olena 22. července 2007 kolem 20 h pootevřela dveře bytu v J. Hradci, vyrušena hlukem na chodbě, zahlédla škvírou své ukrajinské krajany – Mykolu L. (29), s nímž před časem žila (než se na Ukrajině oženil a má tam dítě), a Jurije.

Zločiny z archivu: Bili, ale trest nechtěli

České Budějovice – Vietnamci N. S. B. a N. T. D. s další osobou napadli 16. července 2005 kolem 22. hodiny v Kostelním Vydří po rozepři pana D. 

Zločiny z archivu: Útoky sekerou byly přece jen pokusy o vraždu

Příbraz –   Když prvního srpna 2007 zaútočil tehdy 60letý Josef L. v domě v Příbrazi sekerou na snachu a poté na syna, dopustil se pokusu vraždy, řekl Vrchní soud 
v Praze.  A poslal muže na osm let do věznice s ostrahou.

Napadení s dotazem na peníze nebylo útiskem, ale loupeží

Nová Včelnice – Je to skoro neuvěřitelná historka. Tak se 11. dubna kolem 22. hodiny náhodně potkali u kostela v Nové Včelnici dva a jeden druhého požádal o sirky. 

V jemčinských hvozdech upytlačili zvěř za 1,4 milionu

Jindřichohradecko, České Budějovice – V roce 2011 šetřila policie nelegální lov  zejména v okolí Novosedel, Plavska, Hatína a Jemčiny. Dokumentovala místa střelby, rozsáhlejší nálezy vývrhů, atd. Obvinila dva muže.  

Bral věci, které nikomu nepatřily

Dačice, České Budějovice –  Pan Jaroslav z Dačic 8. ledna 2008 odnesl do sběrny dvě hokejové branky z rybníka. 

Pistole u brady v maringotce

Jindřichohradecko, České  Budějovice –  Rybáři z Jindřichohradecka chystali 19. října 2012 u menší obce výlov rybníka a rozhodli se, že jej do rána budou hlídat před pytláky.

Zločiny z archivu: Střelec jenom vydíral

České Budějovice – Směrem na manželčinu hlavu vystřelil  v bytě v Lomnici 20. prosince 2007 kolem půlnoci z nelegálně držené devítky pan Miroslav. Minul.

Znásilnil a marně si stěžoval

Jindřichohradecko – Na sedm let poslal do vězení krajský soud v prosinci 2011 tehdy 41letého Josefa Z. za znásilnění a pohlavní zneužití nevlastních dcer. Vrchní soud  jeho odvolání v dubnu 2012 zamítl.

Předjížděl přes plnou čáru...

Třeboň – Před rokem, 11. června pět minut před devatenáctou hodinou, řídil pan Pavel (27) Škodu Octavia od Štěpánovic na Třeboň. Při střetu jeden člověk zemřel.

Opatřila klíč a on vybral kasu

Chlum u Třeboně – Recidivista Petr F. (41) z Prahy loni 20. dubna navečer po domluvě s Pavlínou, která odcizila z vozidla své matky klíče, odemkl prodejnu s nábytkem v Chlumu u Třeboně a z trezoru vzal 162 000 korun. Patřily sestře Pavlíny a  její matce.

Tresty za obchod s lidmi platí

České Velenice – Krajský soud uložil roku 2012 pěti obviněným celkem 28,5 roku za obchodování s lidmi a kuplířství. Manželům Václavu (46) 
a Darině Čičákovým (43) dal pětileté tresty a Václavovi mladšímu (27) i za sbíhající se další trestné činy  sedm let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení