Jihočeši prohrávali už ve třetí minutě 0:2, po dvou třetinách pak 1:5. Ani mohutný finiš v závěrečné části jim úspěch nepřinesl, neboť za stavu 4:5 inkasovali v poslední minutě při power play pošesté.

Jindřichohradecký celek cestoval na led žďárských Plamenů citelně oslabený. Před utkáním řešil především velké potíže se složením obranných řad. Nemoc ze hry vyřadila D. Mazance, zranění Klementa a Pavlíčka neuvolnil Písek, dlouhodobě je mimo hru i Heršálek.

„Po více než měsíční pauze tak obětavě nastoupili Chmel s Tupým a nebylo to pro ně vůbec jednoduché,“ poznamenal výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.
Ani útočné formace nebyly kompletní, neboť absentovali marodi Milotinský a Mäkelä.

Domácí výborně bruslili, vsadili na dlouhé pasy za obranu soupeře a těžili tak zejména z rychlého přečíslení, s čímž se Jihočeši nedokázali dlouho vyrovnat a gólman Kubeš, ač pětkrát inkasoval, musel vytáhnout řadu mimořádných zákroků.

Ve třetí třetině se Vajgar zmobilizoval a třemi zásahy v řadě snížil na rozdíl jediné trefy, ale v samotném závěru při hře bez brankáře Procházka trefil protihráče a Žďár se ve třech vydal na opuštěnou hradeckou klec…

„Ve třetí třetině jsme byli lepší, ale je také pravda, že domácí trochu polevili. Pokud bychom však takovým způsobem hráli celé utkání, asi by skončilo jiným výsledkem,“ podotkl vedoucí mužstva Vajgaru Josef Kuliš.

Hokejový tým, jenž se před sezonou netajil nejvyššími ambicemi, se tak opět ocitá v nepříliš lichotivé pozici. Bodová propast na týmy z čela se opět prohloubila, když na vedoucí Hodonín už ztrácí propastných 16 bodů, navíc jej nyní čekají dvě utkání venku – už ve středu na ledě poslední Kutné Hory a v neděli pak na stadionu třetího Kolína.

„Teď jde především o to, aby se co nejrychleji uzdravili nemocní a zranění hráči a my mohli příští duely absolvovat v kompletnějším složení,“ uvedl Dvořák.

ŽĎÁR N. SÁZ. – J. HRADEC 6:4 (3:0, 2:1, 1:3)
Branky: 2. Kočan (Kotlík, Man), 3. Dítě (M. Sobotka, Staněk), 13. Kotlík (Kočan), 33. Man (Krejnus), 34. Bukáček (Plachý), 60. Man (Bukáček, Plachý) – 35. Skokan (Měrka), 42. Kocar (Kupec), 47. Kupec (Procházka), 55. Procházka (Kupec, Kocar).
Rozhodčí: Doležal – Samuel, Klouda. Vyloučení: 4:7, navíc Ježek (Žď.) a Bača (JH) – oba 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:0. Poměr střel: 32:27. Diváci: 748.
Vajgar: Kubeš – Chmel, Hastrman, Procházka, Bača, Semrád, Tupý – Měrka, Skokan, Záhora – Kocar, Kupec, Dvořák – J. Mazanec, Voříšek, Markulinec.
Další výsledky 21. kola: Hodonín – Kolín 5:1, Pelhřimov – Břeclav 1:3, Trutnov – Technika Brno 5:6 SN, Nymburk – Chotěboř 6:1.