Benát: Věřím, že se dokážeme zvednout

České Budějovice – Nejlepším hráčem Dynama v zápase I. ligy na Slovácku byl v hlasování fanoušků zvolen čtyřiatřicetiletý záložník Petr Benát, jenž po návratu do jihočeské metropole odpovídal na dotazy Deníku jižní Čechy.

27.3.2015

Petr Benát byl na Slovácku vyhlášen nejlepším hráčem Dynama.Foto: Deník/ Stanislav Dufka

Přestože váš výkon na Slovácku po změně stran nebyl špatný a skoro až do konce jste sahali po vyrovnání, pátou porážku v řadě jste neodvrátili. Prohráli jste na jaře všech pět utkání. Není už to přece jen ubíjející?

Mrzí nás to, zrovna dneska jsem si uvědomil, že naposled jsme vyhráli v generálce. Od té doby samé porážky. Takže určitě je to hodně ubíjející, akorát že se z toho musíme dostat sami. Liga teď má přestávku a během ní musíme maximálně zapracovat na tréninku a věřit, že se dokážeme zvednout.

Určitě jste dole i psychicky, věříte tudíž, že by vám i ta druhá půle ze Slovácka mohla pomoci? Že přece jen jste zjistili, že by to mohlo jít?

Nevím, snad ano. V každém případě je to o přístupu nás všech k jednotlivým zápasům. Ani v Mladé Boleslavi první poločas nebyl z naší strany špatný, jenže týden nato jsme pak doma s Jihlavou předvedli to, co jsme předvedli… Jedna půle nestačí, chce to koncentraci od první minuty až do té poslední, konečně zabrat a nějaký zápas už taky vyhrát!

Když jste právě vy na Slovácku snížil na 2:1, věřil jste, že by se ještě dalo s výsledkem něco udělat?

Samozřejmě, že jsem tomu věřil. Ten gól jsem dal pět minut po přestávce a dle mého soudu bylo hned od začátku druhého poločasu vidět, že jsme se znatelně zlepšili. Myslím si, že nám pomohl příchod Martina Chriena, který dokázal balon podržet a taky ho rozehrát. Díky tomu jsme víc míčů udrželi a tím, že ten gól vlastně padl už kolem padesáté minuty, jsem věřil, že ještě můžeme vyrovnat. A troufám si říct, že pokud bychom třeba vyrovnali, že jsme klidně mohli pomýšlet i na víc.

A šance na vyrovnání jste skutečně měli, a to docela veliké!

To je pravda, ty šance jsme měli a nebyly to šance malé. Nejdřív Jarda Machovec kopl krásně trestňák, prakticky úplně stejně jako v první půli Kalouda. Akorát s tím rozdílem, že Kalouda skóroval na 2:0 a nám to jejich brankář ze šibenice vytáhl.

Velkou šanci jste měl i vy.

Byl tam odražený balon, já mířil na zadní tyč, ještě před gólmanem to jeden hráč tečnul, jenže on to stejně stačil ještě nějak reflexivně vyboxovat na roh. Bohužel, to byla velká škoda.

A co předtím ten váš gól? Jak jste ten viděl?

Nějak tam vypadl míč a já do něj šel s obráncem do souboje. Měl jsem trošku strach, aby mi rozhodčí nepískl faul, stejné obavy ale měl asi i ten hráč, a tak jsme do toho šli oba tak nějak stejně opatrně. Míč se odrazil ke mně, vedle byl taky ještě Jirka Funda a řval si, ať mu to nechám, ale já byl rozběhlý a Jirka stál, tak jsem to vzal na sebe.

Teď o víkendu má liga přestávku a příští sobotu pak hrajete doma s Jabloncem. Což je hodně silný soupeř, který letos má pohárové ambice. Jenže ve vaší situaci musíte chtít v každém zápase bodovat. Je to tak?

Souhlasím, my si nemůžeme už dovolit rozdávat body. Nejsme na tom v tabulce dobře, ale stále ještě naději na záchranu máme. Je před námi devět zápasů, k mání je ještě sedmadvacet bodů. Jak říkám, je to prostě o tom, konečně to zlomit a udělat tři body. A když se to povede a vzápětí ještě ty tři body potvrdíš další výhrou a uděláš ze dvou zápasů šest bodů, rázem se posuneš někam úplně jinam. Podobně, jako se to povedlo třeba Jihlavě.

Nehledě na to, že jste bodovat dokázali na podzim i v Jablonci. A to dokonce jen o deseti!

To je pravda, nicméně byl to tam takový atypický zápas, který se povede jednou za delší čas. Přes hodinu jsme hráli v deseti, Jablonec nás drtil a hrál s námi na jednu bránu, přesto to skončilo bez gólů. Tady musíme hrát jinak, víc aktivně a určitě se musíme snažit dát branku.

Řečický uragán smetl soupeře šesti góly

Jižní Čechy – Krajské fotbalové I. třídy mužů odstartovaly novou sezonu předehrávkou 2. kola.