Borovany v Suchdole dostaly sedm gólů

Jižní Čechy – Cenný skalp si do své sbírky ve 24. kole krajské I. B třídy připsali fotbalisté Suchdola, kteří na domácím trávníku vypráskali vedoucí tým soutěže Borovany sedmi góly.

9.6.2010

Suchdolský útočník Milan Heřman vstřelil ve 24. kole I. B třídy vedoucím Borovanům tři góly a na další dva přihrál. Foto: archiv Deníku

Prohrál i druhý Ševětín, kterému doma čáru přes rozpočet učinila na jaře ve výborné formě hrající Lomnice. Jasno zatím není ani o druhém sestupujícím, který doprovodí do okresního přeboru Kunžak. Dvanácté Slavonice i předposlední České Velenice zvítězily, takže mezi oběma soupeři zůstal čtyřbodový rozdíl.

ŠEVĚTÍN – LOMNICE 0:1 (0:0)

Václav Kroupa, vedoucí mužstva Tatranu Lomnice (3. místo): „Oba týmy mají ve svém středu hráče, kteří okusili vyšší soutěže, takže i proto střetnutí nepostrádalo potřebnou kvalitu. Přestože bylo vidět hodně povedených fotbalových kousků i řada důrazných soubojů, mnoho šancí se neurodilo, neboť ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat chybu. Dramatické okamžiky nastaly až čtvrt hodiny před koncem, kdy byl bolestivě faulovaný Miroslav Šachl a po následné strkanici se pod sprchy poroučel společně s jedním z domácích hráčů i jeho bratr Michal. Pět minut na to padlo rozhodnutí, když po našem rychle rozehraném trestném kopu pronikla nepříliš vydařená střela Zákosteleckého mezi nohami sebevědomého ševětínského gólmana. Naše mužstvo zaslouží pochvalu především za bojovnost a opět bych rád zdůraznil bezchybnou práci celé obrany, která nebezpečné domácí útočníky nepustila do žádné šance.

SUCHDOL – BOROVANY 7:0 (2:0)

Jaromír Baierling, trenér Sokola Suchdol (8.): „Do 70. minuty se hrál zcela vyrovnaný duel, v němž se nám v první půli podařilo získat dvoubrankové vedení. Hned po změně stran na náš vedoucí tým soutěže ve snaze nepříznivý vývoj změnit vlétl, ale jednou jsme měli štěstí, když jsme vykopávali z prázdné branky, a podruhé se zaskvěl gólman Durek, jenž vyškrábl jistý gól. Když se nám v 70. minutě povedlo přidat třetí zásah, hosté naprosto odpadli a my během dalších osmnácti minut nastříleli ještě čtyři góly. Celý tým divákům tentokrát předvedl, že fotbal hrát umí, zvláštní ocenění pak zaslouží zejména Milan Heřman, jenž se na vysokém vítězství podílel hattrickem a dvěma finálními přihrávkami.“

N. BYSTŘICE – LEDENICE 4:3 (1:1)

Václav Tkalců, předseda Jiskry Nová Bystřice (6.): „Už v 8. minutě jsme prohrávali a teprve od té chvíle jsme začali hrát fotbal. Přišla řada šancí, tyčí a v 18. minutě po faulu na Havla vyrovnal Budoš z penalty. Soupeř se v 65. minutě ještě jednou dostal do vedení, ale Chuda dokázal vzápětí skóre srovnat, což byl velmi důležitý moment. Přišel náš nápor a z něho nás znovu Budoš poprvé poslal do vedení, které posléze krásnou trefou pojistil Havel. Ledenice sice ještě snížily, ale vítězství jsme si už vzít nenechali. Náš tým ukázal, že i za nepříznivého stavu a v nekompletním složení dokáže zápasy otáčet, což jenom podtrhuje jeho současnou vnitřní sílu. Výtečně tentokrát hrál především Chuda.“

SLAVONICE – KUNŽAK 5:2 (2:0)

Ladislav Burghard, trenér Sokola Slavonice (12.): „V první půli jsme byli jednoznačně lepší a kdybychom vedli třeba 6:0, nemohl by se nikdo divit, neboť kromě dvou gólů jsme ještě nastřelili dvakrát břevno, tyč a měli jsme i dva samostatné nájezdy. Po změně stran jsme sice přidali třetí zásah, ale zřejmě pod dojmem hladkého průběhu hráči polevili, čehož Kunžak využil a dvěma trefami zdramatizoval závěr. Pak jsme si ještě vstřelili vlastní gól, který však sudí neuznal a rozhození hosté zcela otevřeli obranu, do níž jsme v posledních minutách ještě dvakrát udeřili. Nerad hodnotím jednotlivce, ale tentokrát si zaslouží pochvalu především David Bártů, který měl prsty ve všech gólech, a také Pavel Kučera. Nyní doma musíme porazit Trhové Sviny, abychom už měli před posledním kolem klid.“

Miroslav Zeman, trenér Kunžaku (14.): „V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme herně propadli a jen díky zákrokům brankáře Kováře jsme inkasovali pouze dvakrát. V kabině proběhla ostrá domluva a hned tři střídání naráz, což našemu výkonu ve druhé půli velmi prospělo a dokázali jsme stáhnout na rozdíl jediné trefy. V 88. minutě si domácí dali po naší standardce vlastní gól, jenž sudí zcela nepochopitelně neuznal pro ofsajd. Tím jsme vypadli z koncentrace a Slavonice ještě dvakrát skórovaly.“

Č. VELENICE – TŘEBĚTICE 1:0 (0:0)

Richard Kliment, vedoucí mužstva Lokomotivy České Velenice (13.): „Za úmorného vedra fotbal trpěl a oba celky si v zápase vypracovali pouze po jedné velké šanci. Zatímco hosté ji v první půli nevyužili, když se vyznamenal gólman Candra, nám se v 70. minutě povedlo skórovat, neboť Bittengel krásně vysunul Sokola a ten svůj brejk s přehledem zakončil. V závěru už zkušené pilíře defenzivy Mezera s Candrou těsnou výhru pohlídali. Naše vyhlídky už nejsou příliš dobré, ale zbraně neskládáme a pokusíme se zvítězit v Ledenicích.“

Roman Havlík, trenér Sokola Třebětice (7.): „Domácí hráli zpočátku aktivněji, my hru vyrovnali až zhruba po dvaceti minutách, ale žádnou z rýsujících se možností jsme přesně zakončit nedokázali. Po změně stran se fotbal zcela vytratil a o osudu střetnutí rozhodla jediná povedená akce Lokomotivy, která vznikla po naší chybné rozehrávce. Teď nás čeká náročný program, neboť v páteční dohrávce hostíme Novou Bystřici a v neděli pak Kardašovu Řečici.“

TRH. SVINY – K. ŘEČICE 4:2 (1:1)

Radim Kvitský, trenér Sokola Kardašova Řečice (10.): „Předně bych chtěl zdůraznit, že zápas, v němž jsme byli herně lepší, jsme si prohráli vlastní nemohoucností v koncovce. Ale zaráží mě jiná věc. Duel řídil sudí Studený, který nám už před jeho začátkem řekl, že bude pískat jenom to, co vidí, protože už je starší a zřejmě nestihne všechno oběhat… A skutečně, už ve 3. minutě přehlédl třímetrový ofsajd a prohrávali jsme. Do poločasu ještě stihl Pražák vyrovnat a na začátku druhé půle jsme měli minimálně osm šancí, z nichž jsme ovšem ani jedinou nedokázali proměnit, a tak Trhové Sviny z penalty po evidentně nastřelené ruce vsítili vedoucí gól. I na to jsme ještě odpověděli a Jánošík hlavou vyrovnal na 2:2. V závěru nás však domácí vyškolili z efektivity a ze standardek přidali další dvě branky. Čtvrt hodiny před koncem byl faulovaný můj syn Zdeněk, který opustil hrací plochu na nosítkách, a když jsme se rozhodčímu snažili vysvětlit, že kluci hrají fotbal pro zábavu a že taky musí chodit do práce, odvětil, že on už ne, což tentokrát již nenechalo v klidu ani mě… Myslím, že podobná stvoření do krajských soutěží skutečně nepatří. Za to, že je tomu jinak, však mohou lidé, kteří je delegují.“

OLEŠNICE – N. VČELNICE 5:1 (1:0)

Miloš Strachota, trenér TJ Nová Včelnice (9.): „Vše podstatné se odehrálo na počátku druhého dějství. Domácí nejprve z trestného kopu navýšili jednogólový náskok z první půle, na což ještě krásnou střelou odpověděl Pivko. Během několika minut však spálil tutovku Zápotoka, který ze tří metrů netrefil prázdnou branku, což byl zřejmě osudový moment, protože Olešnice po naivních chybách v naší obraně během pěti minut přidala dva góly a bylo po zápase.“