Černý víkend Jihočechů v divizi

Jižní Čechy - Ve 26. kole fotbalové divize neuhrál ani jeden z jihočeských zástupců ani jediný bod.

1.6.2009

Třeboňská Jiskra (modrý dres). Ilustrační foto. Foto: Frentišek Panec

BENEŠOV – TŘEBOŇ 1:0 (0:0) – V duelu, v němž si domácí stůj co stůj chtěli zajistit divizní existenci i pro příští rok, byli Jihočeši herně po celý zápas podstatně lepší, ale o výsledku rozhodla jediná vydařená střela soupeře v 65. minutě ze sporné situace. Autorem gólu byl Veselý. Třeboňský Procházka uviděl v devadesáté mminutě druhou žlutou a musel do sprch.

ČK 0:1 (Procházka),
ŽK 3:5,
182 diváků,
rozhodčí: Richtár.

PŘÍBRAM B – PRACHATICE 4:1 (2:1) – I když prachatický tým předvedl v utkání velice dobrý výkon, bohužel doplatil na střeleckou nemohoucnost. Utekl jim začátek, když v 9. minutě nechali skórovat nekrytého Veselého. Poté se hra přelévala od brány k bráně, hrál se pěkný útočný fotbal. Deset minut před koncem poločasu ale inkasovali Jihočeši podruhé – po další hrubce v obraně se do prázdné branky trefil De Santos. Milevsku se podařilo do přestávky snížit, těsně před odchodem do šaten se po nádherném centru Červenky prosadil Legdan. Do druhé půle vlétli hosté jako uragán, během úvodních deseti minut si vytvořili poměrně dost vyložených šancí. Jenže Koršala, který se ocitl sám před brankářem domácích, Tobiáš, ani Košík nedokázali rozvlnit síť. Výsledkem byla pouze tyč a břevno a hokejové nedáš – dostaneš. Poté se totiž k míči dostal příbramský Wágner a dvěma přesnými zásahy po šedesáti minutách hry rozhodl o výsledku utkání.

MET. PRAHA – MILEVSKO 2:0 (0:0) – Milevští sice v hlavním městě prohráli, ale s výkonem mohou být spokojeni. S Meteorem sehráli vyrovnanou partii, v prvním poločase se hrálo bez branek. Velký podíl na prohře měla vlastní branka, kterou si deset minut po přestávce vstřelil Zach. O osm minut později přidal domácí Nejeps druhý gól a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Ač se Milevští snažili s výsledkem něco udělat, rozhodčí je do větších útočních akcí nepouštěl.

STRAKONICE – VLTAVÍN 0:1 (0:0) – Domácí byli lídrovi soutěže rovnocenným soupeřem. V úvodu utkání měli více ze hry a vypracovali si i šance. Ve 12. min. dal hlavou gól Hajdušek, ale sudí jej pro ofsajd neuznal. Hosté poprvé zahrozili ve 20. min., ale se střelou Bartůňka si gólman Skála poradil, stejně jako ve 29. minutě, kdy ho zblízka nepřekonal Socha. Po obrátce byli Pražané opticky lepší, ale do první vážné šance se dostali domácí: Křivanec v 58. min. přesně našel volného Mrkvičku, jehož hlavička šla jen do brankáře. V 69. min. se obranou Jihočechů prokličkoval Hebnar a střelou po zemi k tyči poslal Vltavín do vedení. Tým od Otavy se snažil o vyrovnání, branku ale ohrozil už jen z trestného kopu, který gólman Čaba kryl.