VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co přinese valná hromada OFS?

Jindřichohradecko – Fotbalisté se chystají na valnou hromadu Okresního fotbalového svazu J. Hradec a losovací aktiv pro následující sezonu. Jednání zástupců oddílů se koná v úterý od 17 hodin v zasedací místnosti tělocvičny Slovanu v jindřichohradecké Jarošovské ulici.

27.6.2011
SDÍLEJ:

Zůstane současný předseda výkonného výboru OFS J. Hradec Rudolf Hanzalík ve své funkci i po úterní valné hromadě?Foto: Deník/Zdeněk Prager

Zasedání však předcházejí velké zmatky ohledně další činnosti současného výkonného výboru.


Podle původního scénáře totiž měl nejvyššímu orgánu na Jindřichohradecku vypršet čtyřletý mandát, ovšem nedělní celostátní valná hromada fotbalového svazu, na níž mimochodem došlo ke změně názvu na Fotbalovou asociaci České republiky (FAČR), schválila nové stanovy, v nichž stojí (článek 32 – Přechodná ustanovení): Orgány zvolené přede dnem nabytí účinnosti těchto stanov zůstávají v činnosti do příslušné valné hromady v roce 2013, kdy se uskuteční volby všech orgánů FAČR.


Co to znamená? Současný výkonný výbor OFS J. Hradec by tak měl svou činnost vykonávat ještě další dva roky, proběhnout by měla pouze doplňující volba jednoho člena za nedávno zesnulého Jaromíra Popelu.


Mezi kluby na Jindřichohradecku ovšem sílí kritika na adresu stávajících členů nejvyššího orgánu v okrese a podle našich informací zvažují výboru vyslovit nedůvěru.


O tom nakonec svědčí i fakt, že kandidaturu do orgánů fotbalového svazu podalo ještě před tím, než světlo světa spatřilo zmiňovaní přechodné ustanovení, celkem 19 zástupců oddílů, přičemž na funkci předsedy byli podle původního návrhu nominováni hned tři adepti: úřadující Rudolf Hanzalík z Kunžaku a dále Marek Janíček z Dešné a Jindřich Švec z Nové Bystřice.


Před úterním zasedáním delegátů valné hromady okresního fotbalového svazu tedy výrazně houstne vzduch a dá se očekávat bouřlivý průběh s těžko předvídatelným koncem.

Autor: Zdeněk Prager

27.6.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Staroměstské slavnosti pod Landštejnem patří mezi vyhledávané letní akci.
7

V podhradí chystají slavnosti

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Kabelky a knížky sbíráme až do konce prázdnin

Jindřichohradecko – Na sedmi sběrných místech stále čekáme na vaše dary do Kabelkového veletrhu.

Třeboň čeká unikátní koncert

Třeboň – Jedinečný koncert se chystá na sobotu v třeboňském kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Vystoupí tady pražský sbor Spektrum.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení