Vidí to tak i trenér Luboš Urban, s nímž včera Deník jižní Čechy o zápase na Letné hovořil.

Jak s dvoudenním odstupem zápas na Spartě hodnotíte?

Každá porážka mrzí a tím spíš, když je tak vysoká. Jasně, hráli jsme na Spartě, favorit byl dopředu daný, tam nebylo co řešit. Klukům jsme ale taky zdůraznili, že záležet bude i na tom, co v zápase předvedeme.

Po většinu času jste byli pod velkým tlakem, nebyli jste až příliš pasivní?

Pod tlakem na Letné hrála i silnější mužstva než jsme my. Hrát nějak hodně otevřený fotbal by pro nás byla velká hrozba, proto jsme chtěli vycházet ze zajištěné obrany. A dá se říci, že v první půli jsme s určitou dávkou štěstí docela zdárně proplouvali.

Gól jste ale dostali.

A byl dost zbytečný. Honza Vošahlík za sebou nechal odcentrovat volného Krejčího, tam to začalo, tu situaci podcenil. Krejčímu nechat čas zpracovat balon, to je špatně, ten pak zvedne hlavu, podívá se a najde Lafyho, jímž se nechal Jirka Funda na malém vápně předskočit. Nutno ale vidět, že v té době už se tyto situace hromadily a gól byl vlastně vyústěním toho narůstajícího tlaku Sparty.

V první půli míč měli na svých kopačkách prakticky pořád jen sparťani.

Právě to mi vadilo, to jsem o půli hráčům vytýkal. Říkal jsem jim, že naše obrana je strašně přetížená a je otázkou času, kdy dostaneme další gól a můžeme se sesypat. Naše přechodová fáze neexistovala. Jistě, presovali nás, ale měli jsme se snažit balon pokrýt, rozkouskovat hru. S tím jsme šli do druhé půle, jenže hned na začátku jsme dostali druhý gól. A to ze situace, kterou jsme klukům malovali, na kterou jsme je upozorňovali. Matějovský ty kolmé balony za obranu často dává. Víme to, jenže když Matějovský ten padající list dal, nikdo s Dočkalem nešel. Konkrétně Křížek, Podstavek, Funda. Všichni tři zaspali.

A prohrávat na Spartě o dva góly, to už bývá hotovo.

Což platilo i tentokrát. Začal kolotoč přihrávek, nevěděli jsme, čí jsme a během deseti minut to bylo 4:0. Zase jednoduché góly. Třeba ten třetí, kdy jediný nabíhající hráč do vápna dá balon a odskočí si a Matej Podstavek hlídá prostor, místo aby se na něj nalepil. A čtvrtý gól, to zase nezvládl Pavel Novák. Šel s Dočkalem, jenže ve finální fázi Dočkal jde doleva, zatímco Pavel doprava…

Říkal jste, že dopředu jste toho moc nevymysleli, jednu stoprocentní šanci jste ale měli, když Mareček tou malou domů vybídl Horu. Gól by sice asi nic neřešil, přesto to ale asi mrzí, ne?

Jistě, že to mrzí! Kuba šel od půlky sám, ale to řešení bylo hrozné, to mi vadilo. Mohl si udělat kličku a obejít gólmana, jenže vymýšlel něco nadstandardního, nějaký lob, to se mu ale nepovedlo, gólman mu to ztečoval a z úhlu už Kuba míč do brány nedostal. Řekl bych, že i to dokumentovalo naši nemohoucnost směrem dopředu.

Co ti mladí? Hlavně Funda a Hála, kteří toho v lize ještě moc nenahráli?

Hanzlík osm dní netrénoval, ten jít do hry nemohl. Jirka Funda byl s dvacítkou a dle referencí to odehrál na slušné úrovni. Je to levonohý hráč, jiná alternativa na levý kraj obrany ani nebyla. Honza Hála už hrál s Baníkem a nevypadal špatně. A když to sečtu teď, tak za druhý poločas byl na Spartě náš nejlepší hráč. Udržel míč, vyjel s ním a rozehrál ho, zvládl i složité situace. Linhart vpředu to měl těžké, to jsme věděli, ale přece jen si myslím, že mohl té obraně odlehčit víc.

Sedm hráčů šlo do zápasu se třemi žlutými kartami. Oddechli jste si, že se hrálo bez karet?

Mezi ohroženými hráči byli třeba i oba útočníci Linhart a Škoda. Oba naráz tudíž do hry jít nemohli. Šel Linč, hrál v nároďáku, dal dva góly, tady předtím taky odvedl slušný výkon. Kdyby dostal kartu, zápas by dohrál, to by za něj Škoda nešel, aby třeba tu čtvrtou kartu nedostal taky.

Už na Letné jste tudíž mysleli na páteční zápas s Teplicemi?

Přesně tak. V pátek je to pro nás doma hrozně důležitý mač. Proto jsme šetřili i Jirku Kladrubského. Když v pátek vyhrajeme, těch osmnáct bodů, to by do jara byl velmi dobrý odrazový můstek.

Na Teplice v pátek opět jen za dvacku

Vedení Dynama připomíná, že i na páteční prvoligový zápas s Teplicemi připravil pro své věrné fanoušky jedinečnou příležitost získat lístek za bezkonkurenčních dvacet korun!

V rámci akce „Happy Hour" si totiž zájemci mohou denně od 14 do 15 hod. až do čtvrtka lístky za tuto cen u zakoupit v sekretariátu Dynama na Střeleckém ostrově, anebo si je do čtvrtka rezervovat na e-mailu happyhour@dynamocb.cz.

Fotbalová liga junioři

Dynamo ČB – Ml. Boleslav 3:4 (2:1)

V brankové přestřelce domácí se třemi pendly z prvoligového áčka (Hanzlík, Volešák, Koreš) třikrát v zápase vedli, přesto nakonec neuhráli ani bod. Ve 31. min. brankář Pavelec sice vyrazil hostujícímu Mehanovičovi penaltu, dobíhající Klobása ale míč odražený od břevna vrátil do sítě na 1:1.

Branky: 5. Pasecký, 37. Volešák (11), 57. Podráský – 31. a 63. Klobása, 49. Mehanovič, 85. Vukadinovič. ŽK: Vít, J. Held, Křiváček – Hakic. Diváci: 60. Rozhodčí: Kotalík – Urban, Benedikt. Dynamo: Pavelec – Vít, Podráský, Hanzlík – Schertler, J. Held (70. Křiváček), Čadek, Volešák, Horák (82. Pěnka) – Koreš, Pasecký (72. Krejčí)

Jihlava – Táborsko 3:4 (0:1)

Ještě sedm minut před koncem zápasu na Vysočině mladíci Táborska prohrávali 3:2. poté ale Hažič snížil a v poslední minutě (!) zajistil tři body Nešický.

Branky: 47. a 69. Demeter (2×11), 56. Mlakič – 36. a 83. Hadžič, 59. Musiol, 90. Nešický. Rozhodčí: Musil – Černý, Reich. Táborsko: Bébr – Svojše, Nešický, Tusjak, Škarda, Vavřina, Hadžič, Knotek, Bouška, Přeučil, Musiol.