Dačice vykročily do sezony vítězstvím

Jižní Čechy - Se střídavými úspěchy si vedli tři zástupci Jindřichohradecka v zahajovacím kole krajské fotbalové I. A třídy. V I. A třídě nováček z Chlumu doma uhrál bod s Veselím. Novosedly neuspěly v Olešníku

18.8.2009

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Píša

Zatímco Dačice doma zdolaly Soběslav, Novosedly se z Olešníku vrátily s prázdnou. Nováček z Chlumu se představil na vlastním hřišti a s Veselím nad Lužnicí uhrál remízu.

DAČICE – SOBĚSLAV 4:2 (2:0)

Petr Musil, vedoucí mužstva Centropenu Dačice: „Utkání jsme rozehráli velmi dobře a po gólech Kiesslinga z penalty a Mikšíčka jsme v 19. minutě vedli 2:0. To nám hodně pomohlo, neboť jinak naše hra během první půle rozhodně ideální nebyla. Navíc hrozil i soupeř, naštěstí nás několikrát podržel gólman Tomáš Ferdan. Podobný obrázek měl i úvod druhého dějství, kdy Miroslav Ferdan zvýšil na tříbrankový rozdíl. Soběslav však o chvíli později snížila a dvě minuty před koncem se jí podařilo stáhnout na rozdíl jediné trefy. V poslední minutě však z brejku svým druhým zásahem pečetil důležité vítězství Mikšíček. Ze tří bodů máme pochopitelně velkou radost, protože zápas mohl klidně skončit třeba 5:5 a nikdo by se nemohl divit.“

CHLUM – VESELÍ 2:2 (1:1)

Rostislav Maxa, trenér Jiskry Chlum: „Nezachytili jsme úvod a už ve 2. minutě jsme inkasovali. Postupně jsme však hru vyrovnali a v 16. Hájek po centru Šuby srovnal. V pohledném duelu s vyspělým protivníkem jsme po změně stran opět prohrávali, když jsme v malém vápně nepokryli Elledera, který svou druhou trefou zajistil hostům vedení. Pak však znovu zafungovala spolupráce Šuby s Hájkem. Prvně jmenovaný zahrával trestný kop a náš kanonýr hlavou krásně zakončil. Musím kluky pochválit za příkladnou bojovnost, vyzdvihl bych však výkon obou noviců Matouše se Šubou. Přesvědčili jsme se, že I. A třída je velmi kvalitní soutěž, ale věřím, že stanovený cíl, kterým je záchrana, se nám podaří splnit.“

OLEŠNÍK – NOVOSEDLY 2:1 (1:1)

Josef Češka, trenér SK Novosedly: „Do utkání jsme nasadili posily Samka, Gulaše, Langa a Havlíka, ale stejný počet stabilních hráčů základní sestavy nám chyběl. Olešník byl v prvních okamžicích střetnutí aktivnější a po třinácti minutách skóroval. Gólem do šatny se nám však podařilo srovnat, když si prudký míč Havlíka srazil jeden z domácích hráčů do vlastní sítě. Po přestávce jsme ve snaze získat aspoň bod chtěli vycházet ze zabezpečené obrany, ale už v 50. minutě jsme podruhé inkasovali. Pak se hrálo nahoru, dolů, ale vyrovnat se nám už nepovedlo. Musím ovšem uznat, že domácí byli přece jen o něco lepší.“