„Je to ostuda a nic nás neomlouvá. Ani to, že jsme měli deset gólových šancí,“ nijak netajil své velké zklamání trenér Jaroslav Šilhavý. „To, že se soupeř dvakrát nebo třikrát dostane k naší bráně, a přesto z toho dá dva góly, to už je zákon schválnosti,“ dodal.

První půle ještě tak šokujícímu výsledku nenapovídala. Favorizovaní hráči Dynama se zcela podle očekávání nastěhovali na polovinu hostí, a byť divizní soupeř bránil soustředěně, brzy přišly i šance. Po čtvrthodině hry hlavičkoval zblízka Meszároš, brankář T. Skála ale byl na místě. Dvě minuty nato se po Hudsonově podklouznutí dostal do čisté šance i Volešák, jehož střele z vápna pro změnu chyběla patřičná razance.

Potlesk si vysloužila trojice Krob, Volešák a Stráský za vydařenou kombinační akci, kterou posledně jmenovaný zakončil hlavičkou v pádu vedle. Minutu nato Volešák už vybíhajícího Skálu překonal, míč ale skončil na tyči prázdné brány. Pěknou střelou se blýskl těsně před půlí i Hudson, míč ale jen lízl břevno. Ještě blíž gólu byl Stráský, jehož dělovka zdálky otřásla břevnem.

Jenže první gól dali nečekaně hosté: v 51. min. se po Pintérově centru dostal k odraženému míči Hačka, jeho střelu sice Křížek vyrazil, Malý ale míč vrátil do sítě. A už pět minut nato zahrával Ždimera trestný kop a nekrytý Malý dal hlavou na 0:2! Mohlo být ještě hůř, po hodině hry totiž po další standardce ve stoprocentní šanci minul Houdek…

„Já jsem kluk z vesnice a na tomto hřišti jsem hrál poprvé. Už to je pro mne událost – a že jsme tu vyhráli, to je senzace,“ zářil Ondřej Hačka, jenž na hrotu hostí z Třeboně bojoval jako lev. Ostatně jako celé jeho mužstvo.

Dynamo ve druhé půli propadlo na celé čáře, a ač hostům v závěru už viditelně docházely síly, nesmírně cenné vítězství uhájili. Favorit se trápil a za zmínku stojí snad jen v 73. min. Laštovkova rána do břevna.

DYNAMO ČB – TŘEBOŇ 0:2 (0:0)