Divizní Třeboni se zadařilo

Jižní Čechy – Fotbalová divize přinesla na český jih radost.

6.4.2010

Ilustrační foto. Foto: František Panec

TŘEBOŇ – HOŘOVICKO 4:0 (3:0) – Důležitý zápas domácí zvládli excelentně. Od začátku soupeře přehrávali a po gólech Příhody a Houdka si rychle zajistili dvoubrankové vedení. Tím bylo o vývoji zápasu prakticky rozhodnuto a Jihočeši kontrolovali vývoj zápasu. Do přestávky přidal třetí gól Hačka a tentýž hráč po změně stran završil skóre. Třeboňští tak mají klid před dvěma těžkými zápasy na hřištích soupeřů.

Branky: 48. a 78. Hačka, 10. Příhoda, 15. Houdek.
Rozhodčí Dobrý.
ŽK 0:2.
150 diváků.
Třeboň: T. Skála – Wolf, Sláma, Malý, Procházka – Svoboda, Houdek, J. Pintér, Maxa (84. Adam) – Příhoda (64. Leština), Hačka (84. Ždimera).

TÁBOR – BENEŠOV 1:0 (0:0) – Na umělé trávě v Kvapilově ulici (hosté odmítli hrát na vzorně připravené přírodní trávě na Svépomoci) vstoupil Tábor do utkání aktivně, bojoval, ale hra v první půli si nebyl schopen kombinací vytvořit trvalejší tlak na polovině soupeře. Přesto si z nakopávaných míčů vytvořil několik šancí. V 6. min. minul Kučera z hranice vápna a v 17. min. nůžkami přestřelil Holan. Po změně stran oživil domácí hru střídající Stoszek. Domácí zlepšili také pohyb a dočkali se i vítězného gólu. V 68. min. Kaláškův centr hlavou prodloužil Holan na nabíhajícího Nekvindu, jenž na hranici malého vápna s přehledem uklidil míč pod břevno hostující branky. Další šance domácích zůstali nevyužity. Hosté měli v utkání jedinou šanci kdy Havlíček nadvakrát nepřekonal Nováka. Poprvé se v mistrovském zápase domácím fanouškům představil Příbramský ligový matador Marcel Mácha.

ŘEVNICE – STRAKONICE 1:1 (0:1) – Od úvodu utkání byli Strakoničtí jasně lepší a domácí přehrávali. Poprvé zahrozili v 6. min., kdy Křivanec dlouhým autovým vhazováním našel Hanzlíka. Ten si zpracoval míč, ale svoji dělovku namířil jen do tyče. Ve 33. min. se už ale svěřenci trenérského dua Šroub – Sládek dočkali. Aktivní Hanzlík sklepl v pokutovém území přímý kop na Komárka, kterého nedobrovolně k zemi poslal jeden z domácích obránců. Nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop. K němu se postavil zkušený M. Káník a s přehledem rozvlnil za Ramsem síť – 0:1. Na začátku druhé půle musel kvůli zranění odstoupit Benedikt, trenéři tak museli sestavu přeskládat, což bylo na herním projevu znát. Rázem k vidění byla nerozhodná bitva a Řevnicím se podařilo v 73. minutě srovnat skóre. Černý našel ve vápně Kardu a ten zamířil přesně k tyči – 1:1.

TACHOV – ROUDNÉ 0:1 (0:0) – Roudenský nováček udělal pořádný krok k divizní záchraně a z Tachova přivezl mimořádně cenné tři body. Klíčový moment zápasu přišel v 67. min., kdy se po přihrávce od Lovičky trefil Zvěřina a zajistil hostím tři body. Pojistit tři body mohli Houška a znovu Zvěřina. Sice neproměnili, ale na důležité výhře hostí už to nemohlo nic změnit.