Favorit se ve Staňkově nadřel

Jindřichohradecko – Fotbalisté Slavonic mají i po 16. kole okresního přeboru mužů na svém kontě plný počet bodů, ale na hřišti Staňkova museli o vítězství pořádně zabojovat. Z dalších výsledků zaujala především vysoká porážka Novosedel v Číměři.

14.4.2016

Ilustrační snímek.Foto: Dominika Maršíková

STUDENÁ – SUCHDOL B 3:0 (2:0)
Fotbalisté Studené se zpočátku hodně trápili a klid do jejich řad vnesl až po téměř půlhodině Dvořák, který otevřel skóre po samostatné akci. Když v 39. minutě chytře zavěsil benjamínek Danyi, zdálo se, že další branky domácích na sebe nenechají dlouho čekat. Jenže domácí se v koncovce nadále trápili, stejně jako Suchdol, který sice dobře kombinoval, ale v blízkosti gólmana Duchoně působil zcela neškodně.
„Pojistka tak přišla až v závěru opět od našeho bombera Libora Dvořáka," poznamenal činovník Studené Miloš Lindourek.
Branky: 26. a 88. L. Dvořák, 39. Danyi. Rozhodčí: J. Chvála – Z. Havlík, Šindelář. ŽK. 1:2. Diváci: 80.

KLIKOV – STRMILOV 1:2 (1:1)
Domácí tým vstoupil do utkání aktivně, ale šance Čapka v 5. minutě zůstala nevyužitá. Strmilov postupně převzal iniciativu a v 21. minutě se ujal vedení. Do kabin však odcházely oba týmy za smírného stavu, neboť klikovský hrající kouč Michal Rezek vyrovnal nádhernou střelou z přímého kopu. I ve druhé půli diktovali tempo hosté, kterým zasloužené vítězství zajistil v 74. minutě David Hanzal.
„Začali jsme hrát až v posledních deseti minutách, a to prostě nestačí," uvedl Václav Bednář, člen výboru klikovského Blesku.
Branky: 42. M. Rezek – 21. T. Dohnal – 74. D. Hanzal. Rozhodčí: Nedvěd – Švec, Kořínek. ŽK: 1:3. Diváci: 70.

ČÍMĚŘ – NOVOSEDLY 5:1 (2:0)
Hostující mužstvo začalo dobře, hned zkraje mělo dvě šance, ale zužitkovat je nedokázalo a v 5. minutě dostalo studenou sprchu v podobě inkasované branky, o kterou se postaral Havel. Číměř se postupně dostávala do tempa a stejný hráč přidal po dvaceti minutách i druhou trefu. Druhý poločas odstartoval výstavní gól do šibenice v podání novosedelského Kubaty, ale když v 55. minutě Březina zvýšil na 3:1, úřadovali už pouze domácí, kteří kromě dalších dvou zásahů zahodili ještě celou řadu příležitostí.
„Nejlepšími hráči na hřišti byli Zdeněk Březina a hlavně Václav Mol, který povedený výkon nakonec korunoval i gólem v samotném závěru," konstatoval číměřský trenér František Adamec.
Branky: 5. a 22. Havel, 55. Březina, 58. J. Feytl, 90. Mol – 47. Kubata. Rozhodčí: M. Chvála – Janák st., Devera. ŽK: 3:2. Diváci: 80.

ST. HLÍNA – STRÁŽ 4:0 (3:0)
Zápas začal pro domácí celek pohádkově a už v 6. minutě vedl 2:0. Oba góly padly po křídelních akcích a centrech do vápna. Když ve 37. minutě Šimkovský dorazil do sítě míč, který před tím napálil do tyče, nebylo už vůbec pochyb, kdo je na hřišti pánem. Stráž se téměř k ničemu nedostala a stejný obrázek nabídl i druhý poločas, v němž však Stará Hlína zužitkovala už jen jedinou možnost v závěru zásluhou střídajícího Marka.
„Šancí jsme měli na deset gólů, ale i ty čtyři trefy jsou na nás až kam. Hlavní je, že nám funguje defenziva, která soupeře do ničeho nepustila. Nutno podotknout, že Stráž asi nepřijela ve zcela optimálním složení," podotkl brankář Staré Hlíny Pavel Rychlý.
Branky: 3. Šrom, 6. Nadberežný, 37. Šimkovský, 86. Marek. Rozhodčí: Picka – Kříž ml., Cigáň. ŽK: 0:1. Diváci: 60.

POPELÍN – DEŠNÁ 2:2 (1:1)
Do souboje dvou posledních týmů přeboru lépe vstoupil Popelín, který si připravil několik nadějných možností a Pacholík jej ve 29. minutě po zásluze poslal do vedení. Dešná však dokázala krátce před přestávkou díky Píšovi vyrovnat. V 55. minutě předvedl krásnou individuální akci Josef Šimánek, jenž proběhl mezi několika protihráči a podruhé rozvlnil síť za hostujícím brankářem.
„V dalším průběhu si šance vytvářely oba týmy, zároveň se také hra přiostřovala. Definitivní podobu výsledku určil v 80. minutě hostující Vařák z trestného kopu," zmínil Miroslav Maršík, předseda SK Popelín.
Branky: 29. Pacholík, 55. J. Šimánek – 43. M. Píša, 80. Vařák. Rozhodčí: Maňhal – Macháček, Nečeda. ŽK: 1:1. Diváci: 40.

STAŇKOV – SLAVONICE 1:2 (0:1)
Hraničář v kvalitním utkání držel s velkým favoritem krok a výsledek byl na vážkách až do konce. Slavoničtí fotbalisté sice měli míč častěji na svých kopačkách, ale domácí se po nepovedeném zápase v Dešné tentokrát ukázali v úplně jiném světle. Hosté šli v závěru první půle do vedení brankou z penalty, hned po obrátce však Staňkov vyrovnal a v 56. minutě mohl jít dokonce do vedení, ale penalta se exekutorovi vůbec nepovedla. Rozhodnutí přinesla 73. minuta, kdy Trávníček z trestného kopu z pětadvaceti metrů vymetl šibenici.
„V závěru jsme hráli přesilovku a snažili se o vyrovnání, ale Slavonice si výsledek už pohlídaly," pronesl šéf Hraničáře Josef Bušta.
Branky: 49. Fila – 43. M. Bodlák (pen.), 73. M. Trávníček. Rozhodčí: Bicek – Chlaň, Kollmann. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (75. Křižka). Diváci: 60.

ST. HOBZÍ – K. ŘEČICE B 3:1 (0:0)
První poločas nabídl herně i na šance vyrovnanou partii. Skóre se měnilo až v závěrečné dvacetiminutovce. Nejprve se prosadil řečický Janeček, ale domácí okamžitě dvěma trefami otočili skóre ve svůj prospěch a pak vítězství zpečetili ještě jedním gólem.
„Utkání bylo hodně dlouho vyrovnané, hosty zlomil až třetí gól deset minut před koncem. Ale myslím si, že naše mužstvo prokázalo větší touhu po vítězství," konstatoval trenér Starého Hobzí Pavel Fabeš.
Branky: 73. a 80. Lička, 72. Malášek – 70. Janeček. Rozhodčí: Svítil – Z. Havlík, Saidl. ŽK: 2:1. Diváci: 65.

Třeboň i Dačice zvítězily, včelnický nováček uhrál bod s Rudolfovem

Jižní Čechy – Mnohem lépe než před týdnem si v druhém kole fotbalového krajského přeboru mužů počínala mužstva z jindřichohradeckého regionu.

Živitelka bude letos jiná

České Budějovice – Jako přelomový vnímají organizátoři 44. ročník mezinárodní agro výstavy Země živitelka, který se bude konat od čtvrtka 24. 8. do úterý 29. 8. na výstavišti v Českých Budějovicích.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Přímý souboj o post lídra se chvílemi měnil v exhibici

České Budějovice – Karty před nedělním podvečerním zápasem na Střeleckém ostrově byly dopředu rozdány – bylo jasné, že kdo vyhraje, ten půjde do čela Fotbalové národní ligy!