„Zápas musím hodnotit velice pozitivně a spokojeni jsme hlavně s druhým poločasem, ve kterém jsme hráli fotbal, jaký bychom chtěli hrát," liboval si po zápase trenér David Horejš. „Byli jsme aktivnější než soupeř, hráli jsme v pohybu a kombinačně," ocenil Horejšův asistent Pavol Švantner. „Vedli jsme po zásluze už 3:1 a domácí snížili až v nastaveném čase," dodal.

Vedoucí gól dal už ve 13. minutě Ujec, jenž hlavou zúročil pěkný centr Peška – 1:1. Už minutu nato domácího Vaněčka skvěle vychytal Hajdušek, jemuž poté po Procházkově akci pomohlo břevno jeho branky. Ve 21. minutě už budějovický gólman však byl na Vaněčkovu tvrdou střelu z pravé strany krátký – 1:1. Obdržený gól hosty v jejich aktivitě nepřibrzdil: ve 32. min. pálil pohotově Wermke, jeho pokus však domácí obrana zblokovala. Pět minut nato ale Ujec důrazným napadáním hráčů Sokolova už na jejich půli vybojoval míč a ve vyložené šanci nezištně nahrál ještě do výhodnější pozice Jurdíkovi a ten pohodlně do prázdné brány dal na 1:2.

Také ve druhé půli Dynamo hru kontrolovalo a dál drželo otěže hry ve svých rukou. Devět minut před koncem vypálil ze strany tvrdě Bálek – 1:3. Jak se ukázalo, byl to vítězný gól, protože v nastaveném čase domácí Kucalas ještě stihl prohru svého týmu snížit – 2:3.

Sokolov – Dynamo ČB 2:3 (1:2) – Branky: 21. Vaněček, 90+1. Kucalas – 13. Ujec, 37. Jurdík, 81. Bálek. Diváci: 50. Rozhodčí: M. Hányš. Sestavy – Sokolov: Dvořák I. – Medveděv, Vondráček, Kucalas, Urma – Machek, Kratochvíl – Vaněček, Dvořák II., Pouček – Procházka, 2. půle: Dvořák I. – Blažek, Kucalas, Vondráček, Urma – Machek, Kravar – Kosak, Dvořák II. (63. Pouček), Kalina – Procházka. Dynamo: Hajdušek – Klesa (66. Řezáč), Hric, Novák (46. Havel), Funda – Opluštil – Wermke (63. Vaněk), Benát (46. Čavoš), Jurdík (46. Kadula, 73. Bálek), Pešek – Ujec.

Křížek měl dilema, co si navléct, aby se mohl hýbat

Byť ve středečním přípravném utkání Dynama ČB s Duklou Praha v Písku (1:3) dostal tři góly, patřil brankář Zdeněk Křížek ve svém týmu k nejlepším. Po zápase odpovídal na dotazy Deníku.

Hlavně v první půli jste si docela zachytal, co?

Dalo se čekat, že Dukla si tady nějaké šance vytvoří. Je to výborný manšaft, který hodně sází na kombinační fotbal. A opravdu ta kombinace jim jde a řekl bych, že po Plzni a Spartě je to u nás kombinačně nejlepší tým. Pro nás to tudíž byl dobrý zápas a velice dobrá prověrka. Šancí samozřejmě měla Dukla víc, což se dalo čekat, je to prvoligový manšaft. který má velkou kvalitu. Myslím si, ale že my v zápase taky obstáli. Prostřídali jsme celé mužstvo a myslím, že s touto přípravou můžeme být spokojeni.

Dukla byla po většinu času lepší, nicméně v začátku utkání jste přinejmenším s ní drželi krok.

Taky si myslím, že patnáct minut to byl zcela vyrovnaný zápas. Oni měli jednu velkou šanci, my ale taky. Měli jsme i hezké akce, jenže pak přišel gól Dukly, kdy my tam nechali hlavičkovat úplně volného hráče. Prakticky okamžitě z další akce dala Dukla druhý gól, přebrala iniciativu a vytvořila si i další příležitosti. Přesto jsme dle mého soudu v zápase obstáli a je dobře, že nám to ukázalo, že máme ještě na čem pracovat. Což je v této fázi přípravy normální a my na to všechno to vypilovat máme ještě měsíc a půl. Ty chybičky určitě odstraníme, aby to na ligu bylo stoprocentní.

Při zápase panovala arktická zima a zatímco hráči v poli se přece jen zahřejí, co vy v bráně? Jak se dokáže brankář s takovým mrazem vyrovnat?

Přiznávám, že když jsem před zápasem koukl na teploměr a viděl tam minus třináct, že jsem z toho trošku obavy měl. Říkal jsem si, co všechno si navleču pod dres, abych se pak mohl vůbec hýbat… Ale při zápase samotném to bylo v pohodě a až tak hrozná zima mi nebyla.

Taky díky Dukle, ne? Její hráči se poctivě snažili, abyste se vy v bráně mohl zahřát…

To je pravda (smích). Jsem ale rád, že jsem si něco chytil, to gólman potřebuje. Je to lepší, než abych tam celý zápas stál a mrznul…

V zimě došlo v týmu k několika změnám, jaká je teď v kabině atmosféra? Zapadli noví hráči do mužstva?

Noví kluci zapadli super a jsou to i kvalitní hráči, takže v týmu narostla konkurence. Myslím si taky, že jeden dva noví hráči ještě do začátku sezony mohou přijít a že se konkurence ještě zvýší. Což je jedině dobře.