Písek – Fotbalisté Dynama ve středeční přípravě prohráli na umělce v Písku s prvoligovou Duklou Praha 1:3.

„Čeká nás náročná prověrka, ale právě takové zápasy my potřebujeme," říkal před zápasem trenér Dynama David Horejš.

A Dukla přání budějovickému kouči vyplnila a po většinu času byla lepším týmem. „Dukla potvrdila, že má velkou kvalitu, byli jsme jí ale důstojným soupeřem," uvedl trenér Horejš po zápase v Písku. „Se zápasem jsme tudíž spokojeni, určitě nám to hodně dalo," vyzdvihl.

Fotbalisté Dynama zahájili zápas aktivně a už ve 2. minutě si vypracovali slibnou příležitost, když po faulu na Klesu rozehrál „malý roh" Šimák po zemi na Peška, jenž z vápna pálil nad bránu. Krátce nato po Klesově centru měl Jurdík už vyloženou šanci, jeho hlavičku zblízka ale Hroššo vyrazil.

Dukla ale brzy převzala iniciativu. Nestora v čisté šanci ještě Křížek skvěle vychytal, pak mu po Štětinově dělovce z přímého kopu ze 30 metrů pomohlo břevno, ale poté dvěma slepenými góly Pražané získali vedení 0:2. To po půli z penalty, nařízené za faul Řezáče na Manziu, navýšil Berger.

Poslední slovo ale osm minut před koncem měl Jurdík, jenž po Ujcově přiťuknutí zamířil přesně k tyči. Právě tyč pomohla předtím Hroššovi po střele Jurdíka a poté i po úniku Ujce. V úvodu druhé půle pálil zblízka vedle Kadula.

Dynamo ČB – Dukla Praha 1:3 (0:2)

Branky: 82. Jurdík – 24. Jakub Mareš, 26. Čajič, 75. Berger (11). Bez karet. Diváci: 100. Rozhodčí: Jech.

Dynamo ČB: Křížek – Klesa (65. Řezáč), Novák, Havel (46. Hric), Vaněk (46. Funda) – Čavoš, Benát (46. Ujec) – Wermke (46. Kadula), Šimák, Pešek (84. Bálek) – Jurdík.

Dukla: Hroššo – Miloševič (46. Juroška), Štetina, Gorkšs (46. Smejkal), Preisler (46. Vrzal) – Hanousek (46. Tetour Dan.), Považanec, Čajič (46. Berger) – Nestor, Manzia, Mareš (46. Vašíček).