Fotbalisté Třebětic i Lomnice se vraceli s pocitem křivdy

Jižní Čechy – Velkým rozčarováním skončily duely 10. kola krajské I. B třídy pro fotbalisty Třebětic i Lomnice, kteří inkasovali v závěrečných okamžicích neregulérní góly. Radost naopak zavládla v Chlumu, který si doma hladce poradil s druhým Kamenným Újezdem.

24.10.2012

Ilustrační snímek.Foto: Deník/Zdeněk Prager

I. B TŘÍDA SK. A

SUCHDOL – ROUDNÉ B 1:6 (0:3)
Jan Heřman, trenér Sokola Suchdol (6. místo): „Roudné přijelo hodně posílené o hráče z áčka a na jeho hře to bylo výrazně znát. Zhruba do třicáté minuty jsme se soupeřem dokázali držet krok a vytvořili jsme si dvě příležitosti, ale ty se nám proměnit nepodařilo. Pak jsem však dostali dva góly v rychlém sledu, hosté od té doby dominovali a do přestávky se trefili ještě jednou. V úvodu druhé části jsme vzdorovali a náš tým předvedl i několik pohledných kombinací, nicméně roudenský celek se v tomto složení prezentoval výtečným přechodem do útoku plném rychlosti i pohybu a hlavně dokonale dokázal využít své šance. Naši kluci sice bojovali až do poslední minuty, ale tentokrát byl protivník nad jejich síly."

KLIKOV – MLADÉ 3:2 (1:1)
Václav Bednář, člen výboru Blesku Klikov (7.): „Možná si hráči mysleli, že cesta za výhrou proti týmu z chvostu tabulky bude jednoduchá, ale tak to rozhodně nebylo. Hosté hráli velmi dobře, během dvaceti minut si připravili čtyři tutovky a tak jsme mohli děkovat jen gólmanovi Brabcovi, který všechny bravurně zneškodnil. Mladé se přesto dočkalo a ve 30. minutě vstřelilo vedoucí gól. Naštěstí netrvalo dlouho a z naší první a jediné střely v první půli Nehoda vyrovnal. Začátek druhého dějství se nesl v podobném duchu a v 55. minutě se podruhé radoval soupeř. Až po této brance se náš tým probudil a výsledkem byla vyrovnávací trefa Lochmana z pokutového kopu v 78. minutě. Když už se zdálo, že duel skončí remízou, napřáhl v 89. minutě Puhlovský z dvaceti metrů a rozhodl o našem vítězství, které však bylo hodně upracované."

Č. VELENICE – BOROVANY 0:2 (0:0)
Karel Macho, předseda Lokomotivy České Velenice (8.): „Přijel k nám vedoucí tým soutěže, který ještě neprohrál, my však už chtěli konečně doma uspět. Úkol nelehký, ale ne nemožný. Prvních dvacet minut se hrál oboustranně pohledný fotbal a v této fázi jsme měli i více ze hry. Ve zbytku prvního dějství hosté převzali iniciativu a vytvořili si tlak, ale do šaten se šlo za bezbrankového stavu. Ve druhém dějství jsme chtěli pokračovat ve hře ze zajištěné obrany a z případné chyby soupeře skórovat. To nám dlouho nevydrželo a v 50. minutě se z přesného centru hlavou prosadil volný hostující Pileček. Borovany byly v této fázi lepším a důraznějším týmem a díky tomu v 65. minutě zvýšily. Snažili jsme se s tím ještě něco udělat a z našeho tlaku vznikla pěkná akce, kdy šel Karel Janda sám na Brejžka, ale borovanského brankáře nadvakrát nepřekonal. Bohužel náš nástup přišel pozdě a zkušení hosté si zasloužené vítězství již pohlídali."

CHLUM – KAM. ÚJEZD 4:1 (1:1)
Karel Flaška, předseda Jiskry Chlum (10.): „Z utkání proti druhému týmu tabulky jsme měli trochu obavy, neboť nám chyběli čtyři hráči, ale výsledek předčil očekávání. Začali jsme opatrně a čekali, s čím soupeř přijde, jenže už ve 14. minutě jsme inkasovali. To nás probralo, získali jsme převahu a měli i velké šance, vyrovnat se nám však povedlo až ve 30. minutě, kdy se po úniku Vochozky trefil Radim Flaška. Ve druhé půli naše mužstvo podalo parádní výkon. Vedení nám zajistil Hájek a pak se dvěma zásahy prezentoval Vochozka, jenž absolvoval mimořádně povedené utkání. Nakonec mohl být rozdíl ve skóre i daleko vyšší, jenže stále platí, že v koncovce to z naší strany není ideální. Nicméně tentokrát jsme navýsost spokojeni."

I. B TŘÍDA SK. D

K. ŘEČICE – CHOTOVINY 4:1 (2:1)
Peter Jánošík, trenér Sokola Kardašova Řečice (2.): „Průběh utkání neodrážel postavení týmů na opačných pólech tabulky. Už v 5. minutě sice vstřelil vedoucí gól Pražák, ale brzy na to hosté potrestali chybu našeho gólmana, jenž vyběhl mimo vápno, a bylo srovnáno. Ve 14. minutě se trefil znovu Pražák, ale až do přestávky byly lepší Chotoviny, které navíc zazdily dvě velké možnosti. Po příchodu z kabin se náš projev zlepšil, ale proti houževnatému protivníkovi se dokázal prosadit až v 66. Pražák, čímž si připsal hattrick. Vítězství pak pojistil dvanáct minut před koncem Vojta Jánošík, ale nebyl to pro nás jednoduchý zápas a naše hra nebyla optimální."

SLAVONICE – N. VČELNICE 1:1 (0:1)
Ladislav Burghard, trenér Sokola Slavonice (7.): „Utkání nabídlo dva rozdílné poločasy. V tom prvním nás Včelnice přehrávala a nakonec jsme museli být rádi, že jsme inkasovali pouze jednou. Po obrátce to bylo opačně a my měli daleko více ze hry. Už ve 49. minutě vyrovnal Balík, dvakrát jsme nastřelili tyč a vytvořili si řadu dalších příležitostí, po nichž však už míč v síti neskončil. I když jsme doma získali jen bod, jsme s ním spokojení a musím hráčům poděkovat, že se ve druhé části dokázali takhle zvednout."

Jan Pudil, trenér TJ Nová Včelnice (4.): „Hned ve třetí minutě měli domácí šanci, ale pak se hrálo podle našich not. Během čtvrthodiny si náš celek vytvořil tři tutovky, které však nedal, i když ve dvou případech to zavánělo penaltou. V dalším průběhu utekl Bednář a přestože soupeř reklamoval ofsajd, sudí nechal praporek dole a my se dostali do vedení. O přestávce jsme hráče upozorňovali, aby si dali pozor na nástup domácích, ale minulo se to účinkem a po hrubé chybě v obraně jsme záhy inkasovali. Slavoničtí byli od té doby jako pokropeni živou vodou, zatlačili nás a měli jsme i štěstí, když dvakrát trefili tyč. V 86. minutě jsme i přesto mohli dát vítězný gól. Petráš totiž přeloboval brankáře, ale míč zastavilo břevno. Ještě bych chtěl dodat, že je škoda, že se hrálo na velmi nerovném terénu s vysokou trávou."

ŘEPEČ – LOMNICE 1:1 (0:1)
Petr Krejník, trenér Lomnice (6.): „Podnikli jsme další výjezd na Táborsko a zažili jsme další kovbojku. Domácí fotbalisté totiž vyrovnali v 90. minutě z vymyšlené penalty, kterou viděl jen sudí a místní diváci. My vedli gólem Jana Němce z první půle a ač jsme nehráli příliš dobrý fotbal, naši hráči drželi zásluhou bojovnosti a nasazení až do inkriminovaného okamžiku vedení. Takové věci degradují naši práci a jen těžko to mladým hráčům vysvětlujete."

D. BUKOVSKO – TŘEBĚTICE 4:3 (1:2)
Roman Havlík, trenér Sokola Třebětice (8.): „V první půli se hrál pěkný kombinační fotbal s řadou příležitostí na obou stranách. V 5. minutě nás poslal do vedení po pěkné akci Pokorný, domácí o deset minut později srovnali, ale ve 33. minutě nám náskok vrátil z trestného kopu Zamazal. Pohodový duel pokračoval až do 70. minuty, kdy na 3:1 zvýšil znovu Piler. Od tohoto okamžiku však na hřišti i v ochozech zavládla velmi podrážděná atmosféra. Soupeř znatelně přiostřil, na adresu našich hráčů i sudího začaly padat vulgarity a ten v obavě o své zdraví zbytek střetnutí odpískal tak, jak si domácí přáli. Je skutečností, že další dva góly Bukovska, po nichž srovnalo na 3:3, padly naprosto regulérně, ale v úplném závěru to nemělo s fair play nic společného. Domácí se chystali zahrávat rohový kop, ale ještě předtím došlo k nevybíravému faulu na našeho brankáře, který po něm zůstal ležet. Rozhodčí však dal povel ke hře a my inkasovali, neboť pozornost našeho mužstva byla logicky upřena na gólmana Koupila.Tím jsme dostali naprosto neregulérní a hlavně zákeřný gól. Sudím se však nedivím, že takhle nenávistné atmosféře podlehli."

JAK NASTOUPILI

SOKOL SUCHDOL
M. Rácik – Březina, Prášil, A. Arenberger, Špale – Šuba, V. Soudek (80. F. Rácik), J. Heřman (46. O. Kubašta) – J. Záruba, Gauč, Dunaj (60. T. Záruba).
BLESK KLIKOV
Brabec – Melichar, Zegermacher, V. Markes (55. Puhlovský), Mužík – Lochman, Holický, M. Mašek, Plucar – Čutka, Nehoda.
LOKOMOTIVA ČESKÉ VELENICE
Candra – J. Malaník, Dvořák, Srpek, Macho – Bittengl, Kotrba, Janda, Kopecký – Mikl, Sokol (55. Břenek).
JISKRA CHLUM
S. Valeš – Řepa, Míka, Beníček, Eliáš – Jelínek, J. Flaška, Novák, Vochozka – R. Flaška (80. Němeček), Hájek (65. Hešík).
SOKOL KARDAŠOVA ŘEČICE
Slunečko – Pražák, Madar, Nedoma, F. Markes (46. Vyhlídka) – P. Vosecký, Bílek, V. Jánošík, Kalina (80. J. Vosecký), O. Jánošík – Houska.
SOKOL SLAVONICE
Pospíchal – Mašek, Kubeš, Trávníček, Drobilič – M. Bodlák, Chalupa (75. Jahoda), Bártů, Raška – Lička (87. Lovětínský), Balík.
TJ NOVÁ VČELNICE
Holický – O. Blažek, Beran, Hulík (70. M. Blažek), Holec – Mareš (85. Šlapanský), Zikmund, Jaroš (75. Novotný), Berounský – Bednář, Petráš.
TATRAN LOMNICE
Ködel – Hynek (67. L. Nohava), Prášek, P. Němec, Zákostelecký – Řehoř, R. Němec, J. Němec (62. Heger), Nedvěd (90. Vališ) – Čuta, Kido.
SOKOL TŘEBĚTICE
Koupil – V. Novák, Bastl, Zamazal, Vychytil – Chvátal, B. Novák, Šťastný (77. M. Havlík), V. Havlík – V. Habr, Pokorný (46. Piler).

24.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové.
30

Přímý souboj o post lídra se chvílemi měnil v exhibici

Energetici spolu s lesníky nají plno práce u spadlých drátů před Žďárem.
118

Bouřka odstřihla od elektřiny tisíce domácností

Malého Péťu režisér objevil při americkém fotbalu v Českém Krumlově

Český Krumlov/ROZHOVOR/ - Režisér filmu Václav Malhour, který před několika dny natáčel v Českém Krumlově další záběry do filmu Nabarvené ptáče, říká, že už je v Českém Krumlově pomalu jako doma.

Dačické náměstí rozezní údery kladiv do kovadlin

Dačice – Nejen se zkušenými mistry, ale také s mladými tovaryši černého řemesla se budou moci setkat návštěvníci Dačic, a to v rámci letošního ročníku Kovářských dnů, který začíná v pondělí.

OBRAZEM: Děbolín bavily divadelní hry

Jindřichův Hradec - Trojice divadelních vystoupení, trojice večerů. Děbolín má za sebou další divadelní festival.