Mocným zážitkem byl pro velkou diváckou návštěvu duel I. B třídy v Nové Včelnici, k vidění tam byl celkem tucet branek. Fanoušci byli zvědaví na výkon mužstva, které se nebojí proklamovat, že by chtělo hrát o postup, ale těžko mohli očekávat takový domácí střelecký koncert.

I. A TŘÍDA
J. Hradec B – Ševětín 1:2 (1:0)
Po celý zápas měli hosté herní převahu, ale v první půli ji nedokázali gólově zužitkovat. Naopak se už v úvodní čtvrthodině trefil Karel Voldán, jenž získal domácímu mužstvu vedení, které mu vydrželo až do začátku druhého poločasu, kdy Petr Novotný vyrovnal. Stejný hráč nakonec Ševětínu zajistil všechny body, když chvíli před závěrem mířil přesně podruhé. „V přípravě jsme nepodávali dobré výkony, což bohužel pokračovalo i v prvním mistrovském utkání. Soupeř byl od začátku aktivnější, jen byl nemohoucí v zakončení. Lepší byl i po změně stran, kdy výsledek otočil ve svůj prospěch," komentoval domácí kouč Radim Kvitský zasloužené vítězství hostů.

I. B TŘÍDA
Chlum – Lišov 2:2 (2:1)
Zápas v Chlumu zahájili hosté pouze v deseti, protože se jim někde zapomněl brankář Josef Boček. Do branky dorazil až ke konci prvního poločasu, do té doby jej zastupoval středopolař Jan Kandl, jenž inkasoval jen jednou, a sice z penalty. První půli domácí Jiskra vyhrála 2:1, když druhý gól vstřelil Jan Flaška chvíli před jejím koncem. K úspěchu mu pomohla teč některého z bránících hráčů. V druhém poločasu Lišov převzal hru do své moci, ale aspoň na vyrovnání se dost nadřel. Chlum ubránil remízu, se kterou byl spokojen. „Hosté byli favoritem, mají velmi kvalitní tým. My jsme sice mohli lépe využít přesilovku v úvodu, ale bod bereme, i když Lišov vyrovnal až pár minut před koncem," uvedl trenér domácího celku Karel Flaška.

N. Včelnice – Borovany 10:2 (5:1)
Výsledek hovoří za všechny komentáře. Nová Včelnice hosty přehrála ve všech směrech, její fotbalisté hráli s chutí, důrazně. Borovany byly brzy odevzdané, působily až trapným dojmem. „Gólů jsme mohli nastřílet třeba osmnáct, ani tomu by se nemohl nikdo divit. Soupeře jsme překonali nejen pěkným kombinačním fotbalem, ale také díky lepší fyzické kondici," radoval se Libor Holec, jenž u áčka TJ N. Včelnice zastává post asistenta trenéra.

K. Řečice – D. Bukovsko 6:1 (3:0)
Čtvrthodinu probíhal na hřišti Sokola vyrovnaný mač, než fantastickým zákrokem domácí brankář Trepka zneškodnil šanci hostujícímu hráči, jenž na něj běžel úplně sám. „To byl klíčový moment zápasu," je si jistý trenér K. Řečice Aleš Brunner. Z protiútoku dali domácí fotbalisté branku, jíž D. Bukovsko srazili na kolena. To se již z šoku nevzpamatovalo, propadlo zmaru a začalo se mstít. Sudí byl k hostům milosrdný, když jim udělil jen jednu červenou kartu. „Musí být panu rozhodčímu vděční, že za svoji přehnaně tvrdou hru dohráli v deseti. Jsem rád, že se naši hráči nenechali vyprovokovat a stále předváděli krásný fotbal se spoustou šancí a branek. Chtěl bych poděkovat celému týmu za předvedený výkon. Premiéru v našem celku si odbyl Tomáš Zavadil, jenž se uvedl třemi góly do sítě soupeře," liboval si domácí lodivod.

Třebětice – Lomnice 0:2 (0:1)
Utkání pro Třebětice mohlo určitě dopadnout jinak, pokud by v první čtvrthodině některý z domácích borců dokázal vyzrát na lomnického gólmana Karla Michala. Devatenáctiletý brankář byl hlavní hvězdou zápasu, překonat jej nedokázal nikdo. Ve druhém poločasu měl i štěstí, když mu dvakrát pomohlo břevno. „Nám vlastně vyšla hned první standardní situace, ze které dal gól Patrik Němec," přiznala vedoucí týmu od Lužnice Denisa Kroupová. Třebětice byly po inkasované brance jako opařené a přenechaly vládu nad děním hostům, kteří po hodině hry náskok zvýšili, když jednu z mnoha svých šancí proměnil Vojtěch Kaštánek. „Často pronikal do soupeřovy obrany, za aktivitu si ten vstřelený gól zasloužil," pochválila Kroupová dvacetiletého forwarda. „Zápas prakticky rozhodla první čtvrthodina, kdy my jsme neproměnili tři vyložené šance. Hosté naopak dali gól z první standardky. To nám sebralo chuť na další dobývání lomnické branky, soupeř neměl problémy s držením náskoku. Doufám, že příště budou naše hra i výsledek jiné," byl rozmrzelý předseda FK Třebětice Jan Koutný.

Suchdol – N. Bystřice 1:1 (0:1)
Hosté přijeli bez Ondřeje Vrzala, na něhož spoléhali, že vytvoří uprostřed pole silný tandem s Luďkem Kuchařem. Rodilý Moravan se ovšem zranil v týdnu před zápasem. Nahradil jej Josef Novák, jenž patřil k nejlepším hráčům duelu a v první půli byl u toho, kdy šel jeho celek do vedení. Nalezl přesným centrem hlavu Jakuba Idrizaje, který otevřel skóre. „Byla to jedna z mála našich šancí, moc příležitostí jsme neměli. Naopak několikrát nás hodně podržel brankář Štěpán Prinz, který se v I. B třídě výborně uvedl," byl s remízou spokojen předseda hostující Jiskry Zdeněk Steklý. Prinzovi se nepodařilo pouze eliminovat zakončení Lukáše Hešíka, jemuž se chvíli po přestávce povedlo zajistit konečnou plichtu. „Byli jsme sice lepší, ale hosté produktivnější. Na jejich gól jsme měli ještě dost času odpovědět, docela brzy jsme i vyrovnali, ovšem otočit zápas se nám nepovedlo. Soupeř naše šance odvracel, nebo jsme netrefovali branku. Kluci bojovali, snažili se, s hrou panuje spokojenost. Všichni doufáme, že se projeví v dalších kolech i výsledkově," věří suchdolský předseda Lukáš Soudek.

Č. Velenice – Olešnice 3:4 (2:2)
Pro domácí Lokomotivu začalo střetnutí hodně nepovedeně, a sice rozehrávkou brankáře Jana Kici přímo na nohu protivníka. Hostující Jakub Brousek tak ke vstřelení gólu přišel velmi snadno. Druhou branku Č. Velenice dostaly z trestného kopu, ale v poločase platil stav 2:2, protože Milan Fiala dokázal dvěma pěknými trefami dvakrát vyrovnat. V druhém poločasu se domácí celek dostal zásluhou Roberta Škáchy poprvé do vedení a v té chvíli hosté nevypadali, že by ještě něco s výsledkem byli schopni udělat. Do karet jim ovšem nahrála dvě vynucená střídání domácích hráčů, po nichž se Loku rozpadl koncept hry. „Přestali jsme mít navrch, nejprve hosté využili našeho nedůrazu v šestnáctce k vyrovnání a pak jim k otočení stavu pomohli rozhodčí, kteří neviděli pětimetrový ofsajd. Je to škoda, měli jsme hodně vyložených šancí, ale chybělo nám štěstíčko. Dělali jsme individuální chyby, těch se musíme vyvarovat, abychom v dalším kole uspěli v Borovanech," uvědomuje si českovelenický šéf Karel Macho.

Břilice – H. Stropnice 4:0 (3:0)
Domácí Slovan duel nováčků opanoval, získal převahu a zdálo se, že je jenom otázkou času, než ji také číselně vyjádří. Podařilo se to po půlhodině, kdy obranou Hraničáře proběhl Miroslav Přibyl, jenž z úhlu otevřel skóre. Za 5 minut už Břilice vedly 3:0, když se z dorážek prosadili Jan Kolář a Ismail Redžepi. Hned po obrátce domácí tým dal čtvrtý gól a pak se zápas víceméně jen dohrál. Několikrát dostal příležitost k vyniknutí i brankář Tomáš Skála, jenž vychytal čisté konto, přičemž mu při ráně Davida Szypuly pomohlo břevno. „Rozhodly naše tři rychlé branky, jinak bylo prvních třicet minut docela vyrovnaných. V druhé půli se hosté dostali trochu do hry, až když jsme začali míchat se sestavou," podotkl kouč Břilic Roman Kroupa.