Fotbalový kraj ovládli Ševci

Jižní Čechy – Fotbalový krajský přebor má za sebou další ročník. Největší radost z něj měli fotbalisté rezervy S. Ústí. Po závěrečném hvizdu se na trávník na Soukeníku snášel sekt. Hráči oblékli modrá postupová trika a vše okamžitě zapili na bujaré dokopné.

21.6.2010

Ilustrační foto. Foto: Zdeněk Píša

Vodňany – J. Hradec 0:4 (0:3) – Už ve 3. min. měl velkou příležitost domácí Krejčí, ale hlavou poslal míč přímo do rukou brankáře. Skóre zápasu otevřel hostující Frühauf, který se trefil z dvaceti metrů přímo do šibenice – 0:1. Ve 26. min. po pravé straně utekl hostující Beneš a jeho centr do vápna proměnil Kapias – 0:2. Dvě minuty nato střelu Beneše domácí brankář vyrazil a Moudrý vyražený míč dopravil do sítě – 0:3. Ani za tohoto stavu domácí nesložili zbraně: ve 32. min. střelu Krejčího vyrazil brankář na roh a z následného rohu Štěch zakončil těsně vedle. Po změně stran měli domácí několik gólových příležitostí, ale branka byla pro ně zakletá. Naopak hosté v poslední minutě zápasu upravili střídajícím Hulíkem na konečných – 0:4.

Branky: 5. Frühauf, 26. Kapias, 28. Moudrý, 90. Hulík.
žK 1:1,
ČK 2:1 (86. Štěch, Hojdekr – M. Šenkýř),
rozhodčí Macko,
100 diváků.

Kaplice – Hluboká 0:1 (0:1) – Už v 6. min. padla, jak se později ukázalo, vítězná branka zápasu. Povedenou přesnou střelou se prezentoval hostující Hájek - 0:1. Inkasovaný gól domácí viditelně zaskočil. V polovině prvního poločasu Hluboká uhájila vedení i díky velké porci štěstí: neujaly se pokusy Smolena a Lesňáka. Na druhé straně Kopřiva vyrazil Hájkovu střelu a dobíhající Winkler mířil mimo. V závěru poločasu byl ve slibné příležitosti Hejna. V úvodu druhé půle Lesňák mířil mimo branku. Celý druhý poločas se hrál prakticky výhradně na polovině hostů, kteří se snažili o pozornou obranu, ze které vyráželi do velice nebezpečných brejků, jako například Štabrňák. Na druhé straně neuspěl Faltus. V 77. minutě mohl vedení hostů pojistit Štabrňák, ale ani v tomto případě nedokázal brankáře Kopřivu překonat. V závěrečném náporu se už Kaplici vyrovnat skóre nepodařilo.

Týn – Dražice 2:2 (1:1) – V Týně se hrál pohledný útočný fotbal na obě strany. Domácí měli stoprocentní šanci již v 8. min., ale Vařil, který obešel i brankáře, jako by nechtěl střílet do prázdné brány a jeho následnou střelu gólman zlikvidoval. Hosté zahrozili v 15. min., ale jejich střela šla těsně vedle. Skóre otevřel v 19. min. domácí Kášek, jenž se trefil přímo z rohu – 1:0. Hosté se radovali ve 30. min., když po minele domácího Švejdy vyrovnal Novotný. Do druhé půle lépe vykročili domácí: ve 47. min. Buriánek zvýšil na 2:1. Na konečných 2:2 vyrovnal v 50. min. hostující Fořt. Domácí si vytvořili ještě několik brankových příležitostí, ale žádná z nich včetně krásné střely Pomijeho již skóre nezměnila.

Bavorovice – Čkyně 2:1 (0:0) – Hned ve třetí minutě se k odraženému míči po rohovém kopu dostal domácí Martiš a z 20 m orazítkoval tyč Hoškovy brány. Do přestávky se odehrával vyrovnaný duel. V 58. min. se z postu stopera objevil před domácí brankou Kotous a překonal Nováčka. Domácím trvala odpověď pouhé dvě minuty, když Jakš zatáhl po straně balon k šestnáctce a ideálně našel Babku, jemuž stačilo nastavit nohu. Od této chvíle se tempo výrazně zvýšilo a pohledné akce se střídaly na obou stranách. V 83. min. opět Jakš našel ve vápně Babku a ten prostřelil Hoška podruhé. V nastavení nebyl pro ofsajd uznán gól hostujícímu Kunešovi.

S. Ústí B – Čížová 5:1 (1:0) – Úvodní poločas začal pěkně zostra a od podlahy. Domácí, kteří svou sestavu vyztužili několika pendly, se pokoušeli o střelbu ze všech vzdáleností, ale jejich snaha byla povětšinou zblokovaná zahuštěnou defenzivou hostů. Nakonec se jako jediný prosadil hlavičkou pouze Jelen, a to ve 34. min., kdy proměnil dobře zahraný rohový kop Brůžka. Hosté se dočkali vyrovnání v 62. min., když na tečovanou střelu Miklavčiče gólman domácích ani tygřím skokem nedosáhl – 1:1. Hráčům Čížové ale postupně ubývaly síly, domácí se stále více drželi na jejich polovině, využili své převahy k výraznému vítězství a postupují zaslouženě do divize. Další rozdílový gól v utkání vsítil v 66. min. Schön, k němuž se odrazil míč od čížovského hráče – 2:1. Hosté se durdili v 69. min., kdy žádali po zákroku Jelena penaltu. V 72. min. nádherně vysunul Schön Brůžka a ten v plném běhu skóroval ladně podél gólmana Jelínka. V 84. min. se stal střelcem Rožboud, jehož rána zapadla k pravé tyči na 4:1. „Bůra“ uzavřel sváteční střelec Endl, kterému nesobecky nahrál před prázdnou bránu Rožboud.

Milevsko – Chýnov 3:0 (2:0) – V prvním dějství se hrála vyrovnaná partie. Šance se přelévaly z jedné strany na druhou, ale gólově dlouho nemohl ani jeden ze soupeřů uspět. Své o tom mohou vyprávět například Vakoč, Kodad, Bozděch, Škrábek a Valášek. Ve 43. min. se domácí radovali poprvé. Kodad našel kolmou přihrávkou Petra Janoucha, který se fintou zbavil bránícího Petra a k vzdálenější tyčí prostřelil Plachého - 1:0. Druhý úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Hned po dvou minutách hry byl v šestnáctce faulován Suchan a rozhodčí odpískal penaltu. Její exekutor Petr Janouch se nemýlil a trefil k pravé tyčí přesně - 2:0. V 77. min. Škulina přihrál Kuchařovi, jenž z 20 m vymetl nádhernou střelou šibenici za Plachého zády - 3:0.

Písek B – Jankov 2:2 (1:0) – Domácí ztratili jasné vítězství až v samém závěru: zřejmě se už viděli na letních dovolených. První poločas byl oboustranně vyrovnaný, ale na jeho konci se radovali domácí, kterým se ve 36. min. povedlo dostat Kuncem do vedení – 1:0. V 64. min. zařídil dvoubrankový náskok Písku Hegenbart a o vítězství jeho týmu se zdálo být prakticky rozhodnuto. Čtyři minuty před koncem však vykřesal jankovskou jiskřičku naděje Novotný – 2:1. V poslední minutě utkání písecký Pichlík nepovedeným odkopem překonal vlastního brankáře a k radosti soupeře stanovil výsledek na konečných 2:2.

Č. Krumlov – Prachatice 2:2 (0:1) – Již ve 6. min. utkání dostal Kováčik po zpětné přihrávce Prachatice do vedení – 0:1. Ve 20. min. se do velké šance dostal Košík, jenž obešel tři hráče, ale brankář ho vychytal. Ve druhé půli měl velkou příležitost krumlovský Zimek, jenž šel sám na brankáře, který však jeho pokus lapil. V 75. min. Košík utekl krumlovské obraně a bylo to již 0:2. V 82. min. se domácím povedlo snížit: Pliška obešel tři hráče a zpětnou přihrávkou našel před branku Kroupu, jenž se nemýlil – 1:2. V 87. min. Peťule po spoluhráčově vzoru rovněž obešel tři hráče a svou akci zakončil gólem – 2:2. V 90. min. měl velkou šanci krumlovský Svoboda, ale hlavou z malého vápna trefil jen brankáře.

21.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Ilustrační foto. Pátrací akce.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

Jindřichův Hradec - Finále tradičního festivalu divadel bylo v režii ochotníků z Pluhova Žďáru.