VYBERTE SI REGION

Gól Mládka posunul Stráž na druhou příčku

Jindřichohradecko – V 8. kole okresního přeboru fotbalistů nečekaně ztratilo vedoucí hradecké béčko, které doma remizovalo s Horním Žďárem. Na druhou příčku se probojovala Stráž.

4.10.2012

Ilustrační snímek.Foto: Deník/Zdeněk Prager

J. HRADEC B – H. ŽĎÁR 1:1 (0:1)
Vedoucí tým přeboru měl celý zápas územní převahu, dokázal si vytvořit celou řadu šancí, ale ty jednu po druhé zahazoval. Hosté vytěžili z minima maximum a v první půli se jim povedlo vstřelit vedoucí gól. Hradecké béčko po změně stran aspoň vyrovnalo, ale s konečnou remízou jeho hráči rozhodně spokojeni být nemohou.
Branky: Z. Kvitský – Jarkovský. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 3:2. Diváci: 30.

DEŠNÁ – BŘILICE 3:3 (2:1)
Vyrovnané střetnutí hrané v rychlém tempu nabídlo zajímavý fotbal. Do kabin šli o přestávce o něco spokojenější domácí, ale Břilice hned na začátku druhé půle vyrovnaly a pak se jim povedlo vsítit i vedoucí gól. Zaslouženou dělbu bodů zařídil v 90. minutě Šteif.
Branky: Ďurač, Morong (11), Šteif – Z. Vaníček 2, D. Vaníček. Rozhodčí: Maňhal. ŽK: 1:2. Diváci: 50.

SUCHDOL B – NOVOSEDLY 0:0
Suchdolská rezerva svého soka mačkala, ale v koncovce se její hráči trápili, takže žádnou z možností využít nedokázali a Novosedly si tak odvezly cenný bod.
Rozhodčí: Koranda. ŽK: 2:2. Diváci: 50.

STAŇKOV – JAROŠOV 1:1 (1:1)
Zápas celků ze dna tabulky přinesl v poli poměrně vyrovnanou hru, více příležitostí si však vytvořili domácí fotbalisté. Proměnit ale dokázali pouze jedinou a výsledná remíza je tak příznivější pro Jarošov.
Branky: Studnička – Stejskal. Rozhodčí: Bartyzal. ŽK: 1:1. ČK: 0:1. Diváci: 45.

STRÁŽ – HRANICE 1:0 (0:0)
Mužstvo Stráže prakticky celé utkání trpělivě dobývalo branku pečlivě bránícího soupeře, až se mu to krátce před koncem zaslouženě povedlo. V 87. minutě se u rohového praporku krásně uvolnil Šimánek, přesnou přihrávkou našel Mládka, a ten rozhodl o zisku tří bodů pro svůj tým. Stráž zvládla všech pět domácích utkání a poskočila už na druhou příčku, což je po loňské nepovedené sezoně příjemná proměna.
Branka: Z. Mládek. Rozhodčí: Švec. ŽK: 1:3. Diváci: 90.

ST. HLÍNA – STRMILOV 0:0
Pohlednému fotbalu chyběly pouze góly, ale obrany obou týmů fungovaly téměř bezchybně. Šancí tak bylo poskrovnu a tu největší v 71. minutě domácí Prokeš neproměnil.
Rozhodčí: Havlík. Bez karet. Diváci: 80.

STUDENÁ – KUNŽAK 4:1 (2:0)
V prvním poločase byla domácí jedenáctka jasně lepším týmem a po zásluze vstřelila dva góly. Po obrátce se však Kunžak zvedl a vytvořil si několik šancí, které však nedokázal proměnit a naopak potřetí inkasoval. Hostujícím mladíkům se pak přece jen podařilo snížit, ale konečné slovo měl domácí Adamec, který uzavřel skóre nádhernou bombou ze 30 metrů.
Branky: Lojka, Dvořák, Adamovský, Adamec – Eichler. Rozhodčí: Svítil, ŽK: 4:2. Diváci: 80.

Ledové dny nás potrápí až do konce ledna

Kvilda – Ledové dny, což znamená, že teploty nevystoupí nad nulu, nás budou provázet zřejmě až do konce ledna. Na Jindřichohradecku v pátek ráno teploty klesly pod minus dvacet.

Na zabijačku se může těšit rodina i sousedé

Jižní Čechy – Domácí zabijačky jsou příležitostík setkávání a hodování. Několik let není dle zákona možné podělit své známé, jak bývalo dobrým a vítaným zvykem.