Hradecká rezerva se stala přeborníkem okresu. Zaslouženě

Jindřichohradecko – Tři kola před koncem okresního přeboru mužů v kopané už je rozluštěna nejzásadnější tajenka. Mistrovský titul si totiž s předstihem – a nutno podotknout, že zaslouženě a suverénním způsobem – zajistilo jindřichohradecké béčko

30.5.2013

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Michael Kalinics

Rezerva FK Jindřichův Hradec nejprve uspěla v dohrávce ve Studené a pak i v Kunžaku a zároveň jí do karet nahrála porážka druhé Stráže v Novosedlech. Ve zbývajícím programu tak bude pozornost upřena především do spodních pater tabulky, kde se bojuje o záchranu. V nejhorší situaci se nacházejí hráči Staňkova a Horního Žďáru, nicméně pro každý tým je ve hře ještě devět bodů.

KUNŽAK – J. HRADEC B 2:6 (0:4)
Hosté měli režii utkání hned od začátku pevně ve svých rukách a fotbalisté Kunžaku se celý poločas v podstatě pouze bránili jejich tlaku. Příliš se jim to nevedlo, neboť hradecký tým do přestávky vstřelil čtyři góly. Po změně stran se hra přece jen trochu vyrovnala a domácím se povedlo dvakrát skórovat, ale na zdramatizování duelu pomýšlet nemohli, neboť suverén letošního ročníku si připsal další dva zásahy a dokráčel k přesvědčivému vítězství, které mu definitivně zajistilo prvenství v přeboru.
Branky: Eichler 2 (1x11) – V. Moudrý 3, Hrazdil, Beneš, Roštek (11). Rozhodčí: Svítil. ŽK: 3:1. Diváci: 50.

BŘILICE – STAŇKOV 2:0 (0:0)
Mírnou územní převahu nedokázali hráči Slovanu v prvním poločase zužitkovat a nakonec mohli i prohrávat, ale Staňkov výhodu pokutového kopu nevyužil. V podobném duchu se pokračovalo i po obrátce, kdy se už konečně domácí dočkali kýženého efektu a navíc deset minut před koncem rovněž zahodili penaltu. Celkově však zápas mnoho brankových příležitostí nenabídl.
Branky: Tůma, Z. Vaníček. Rozhodčí: Valeš. ŽK: 2:1. Diváci: 60.

ST. HLÍNA – DEŠNÁ 1:0 (1:0)
Aktivnější Stará Hlína byla za svou snahu odměněna už v 11. minutě, kdy se do střelecké listiny zapsal Kolík. Další možnosti však nevyužila. Hosté ve druhém dějství převzali iniciativu, ale v koncovce se jim nedařilo. Vyrovnaný duel poměrně slušné úrovně tak rozhodl jediný gól.
Branka: Kolík. Rozhodčí: Kuneš. ŽK: 2:2. Diváci: 30.

STRMILOV – STUDENÁ 0:0
Místnímu derby, kterému přihlížela velice slušná návštěva, chybělo koření v podobě gólů. Strmilov si počínal aktivněji v prvním dějství, Studená zase po změně stran, ale střelci obou týmů měli zvlhlý prach a bitva tak skončila zaslouženou dělbou bodů.
Rozhodčí: Devera. ŽK: 1:3. Diváci: 100.

NOVOSEDLY – STRÁŽ 4:3 (3:1)
Sedm nádherných gólů, další dramatické situace, plné nasazení všech aktérů a výborná kulisa – takové bylo derby, které na novosedelském hřišti skončilo těsným vítězstvím domácích fotbalistů. Ti měli doslova raketový start a v 18. minutě vedli už 3:0. Stráž se však nevzdala a po obrátce dvakrát stáhla ztrátu na rozdíl jediné trefy. V závěrečné desetiminutovce hostující hráči mohutně finišovali, ale kýženého vyrovnání už se nedočkali.
Branky: Poborský 2, Mazanec, Voldřich – Josef Šimánek, Z. Mládek, Starý. Rozhodčí: Švec. ŽK: 3:1. Diváci: 80.

JAROŠOV – SUCHDOL B 4:1 (2:0)
V korektně vedeném souboji jarošovský celek zvítězil naprosto po zásluze, neboť v každém poločase dokázal svou převahu přetavit do dvou přesných zásahů. Suchdolské rezervě sice těsně před přestávkou svitla naděje díky kontaktnímu gólu na 1:2, ale tu domácí po změně stran zase rázně uťali.
Branky: Mynář 2, Vajda 2 – Rácik. Rozhodčí: Maňhal. Bez karet. Diváci: 70.

H. ŽĎÁR – HRANICE 1:1 (0:1)
Úroveň zápasu odpovídala postavení obou mužstev v tabulce. Z nepřesné hry a náznaku šancí vybočila jen situace, kdy se hranický celek zásluhou Dvořáka dostal v první půli do vedení. To hájil až do poslední minuty, v níž byl ve vápně faulovaný pronikající Dejmek a Loukota z pokutového kopu zajistil Žďáru aspoň bod.
Branky: Loukota (11) – Dvořák. Rozhodčí: Přikryl. ŽK: 2:1. Diváci: 30.

Dohrávky 16. kola:
STUDENÁ – J. HRADEC B 0:2 (0:2)
Domácí tým šetřil Dvořáka a další čtyři hráče na derby se Strmilovem, ale ti, co je nahradili, zaslouží za výkon proti favoritovi pochvalu. Duel nabídl hlavně souboj hradeckých střelců se studenským gólmanem Duchoněm, který je přiváděl k šílenství a zneškodnil nespočet šancí.
Branky: Kučera, Völfel. Rozhodčí: V. Havlík – Z. Havlík, Šindelář. ŽK: 0:1. Diváci: 40.

STRMILOV – NOVOSEDLY 0:0
V herně vyrovnaném střetnutí se oba celky potýkaly s vychýlenou muškou, a tak tento souboj skončil spravedlivou bezbrankovou remízou.
Rozhodčí: Nejezchleb. ŽK: 0:2. Diváci: 70.

30.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.