Přebor Jindřichohradecka v kopané pět kol před koncem stále nemá jasnějšího aspiranta postupu. Dramatizuje se i situace na konci.

Vedení si povinným vítězstvím na hřišti posledního Kunžaku upevnil Suchdol, šestigólová kanonáda vynesla na druhou příčku opět českovelenickou Lokomotivu. Důležité tři body získal Jarošov, jenž dokázal uspět na půdě Starého Města.

Dramatizuje se však také situace na konci tabulky. Jarní jízda Staňkova nekončí, naopak do záchranářských prací jsou kromě Stráže namočeni i hráči Staré Hlíny, kteří hrají poslední zápasy doslova v křeči.

Č. VELENICE – ST. HLÍNA 6:2 (3:2)

Domácí na svého soupeře doslova vlétli a po patnácti minutách už vedli 3:0. Jasné vedení je však ukolébalo, přestali hrát a do poločasu dovolili soupeři snížit na rozdíl jediné branky. O přestávce kouč Lokomotivy Jabůrek svým svěřencům „umyl hlavy“, což se na jejich výkonu ve druhé půli blahodárně projevilo. Domácí opět začali produkovat nátlakovou hru plnou střeleckých příležitostí, přidali ještě tři přesné zásahy a odevzdané Staré Hlíně uštědřili vysokou porážku.

Branky: Sokol 4, Mikudim 2 – Trnka, vlastní.
Rozhodčí: Rous.
ŽK: 4:3.
ČK: 0:1 (Hodúl).
Diváci: 30. (kli)

ST. MĚSTO – JAROŠOV 1:2 (0:1)

Ve Starém Městě se hrál vyrovnaný, ale pouze průměrný duel, v němž oba týmy v první půli nastřelily tyč. Do vedení se nakonec dostal Jarošov, který se prosadil v závěru poločasu po rohovém kopu. Po změně stran sice dokázali domácí fotbalisté vyrovnat, ale tři minuty před koncem Jarošovští využili hrubé chyby domácích zadáků a rozhodli o zisku důležitých tří bodů ve svůj prospěch.

Branky: 59. Růžička – 40. Šenkýř, 87. Aldorf.
Rozhodčí: Picka – Zamrazil, Fučík.
ŽK: 3:4.
Diváci: 70. (mí)

STAŇKOV – STRÁŽ 3:1 (0:0)

Přestože Staňkov nezopakoval výkon z předešlých jarních domácích utkání, mohl o svém zaslouženém vítězství rozhodnout už v prvním poločase. jenže domácí se tentokrát trápili v koncovce, a tak se do vedení dostali až na počátku druhého dějství. Stráž sice dokázala dvacet minut před koncem z první vážnější šance srovnat, ale v 80. minutě Novák nádhernou střelou pětadvaceti metrů rozhodl o zisku tří bodů pro Staňkov, které si ještě vzápětí pojistil třetím gólem.

Branky: Pipek, Novák, Mutina – Vostrý.
Rozhodčí: Svoboda.
Diváci: 70. (buš)

HALÁMKY – ČÍMĚŘ 0:0

Ve vyrovnané první půli si každé mužstvo vytvořilo dvě brankové příležitosti, ale gólmani byli vždy na místě. Po obrátce získaly Halámky více ze hry a zejména posledních dvacet minut Číměři zle zatápěly. Největší příležitost si vypracoval Ladislav Slavík, ale jeho rána trefila pouze břevno, a také proto nakonec souboj skončil bezbrankovou remízou.

Rozhodčí: Bartyzal.
ŽK: 2:3.
Diváci: 60. (saz)

HRANICE – Č. RUDOLEC 3:2 (1:1)

Domácí celek měl v nervózním duelu mírně navrch a přestože se jeho vítězství nerodilo lehce, bylo nakonec zasloužené. S přibývajícím časem ale houstla atmosféra na hřišti, čemuž podle mínění Hranic přispěl i rozhodčí, který ponechal oboustranně množství faulů, nefér zákroků a zbytečného okopávání bez patřičného potrestání.

Branky: 39. Jiří Herzog, 69. J. Macho, 85. Dvořák – 10. a 90. Zamazal. Rozhodčí: Filo.
ŽK: 1:2.
Diváci: 45. (kol)

KUNŽAK B – SUCHDOL B 2:3 (0:2)

V průměrném a slušně hraném duelu nebylo vidět, že se utkal poslední s prvním. Úvodní pětačtyřicetiminutovka patřila hostům, kteří se dostali do dvoubrankového vedení. Ve druhé půli hráli prim zase domácí a po zásluze srovnali také skóre. V závěru se však štěstí přiklonilo na stranu lídra, jenž nakonec bral všechny body.

Branky: R. Zeman, Holcman – Rácik, Matouš, M. Zeman.
Rozhodčí: Janeček.
ŽK: 4:2.
Diváci: 30. (han)

HORNÍ PĚNA – DEŠTNÁ 1:1 (1:1)

Z počáteční převahy Horní Pěny vzešly dvě velké šance, které však hosté se štěstím uhasili. Do třetice se však už síť za zády hostujícího brankáře rozvlnila, nicméně Deštná postupně vyrovnávala hru a nakonec se jí podařilo srovnat i stav. Po změně stran pokračovali hosté ve své aktivitě, ale střelecky se jim vůbec nedařilo. Závěr opět patřil domácím, ale Kotalík ani Beran šance nevyužili.

Branky: Martin Beran – Vl. Kučera.
Rozhodčí: Devera.