Šlágr kola v Milevsku skončil bez branek

JIŽNÍ ČECHY - V krajském přeboru fotbalistů se hrálo jedenácté kolo, v jehož šlágru se třetí Milevsko rozešlo s prvním Č. Krumlovem na svém hřišti bez gólů.

15.10.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv

Bavorovice v krajském přeboru přehrály Tábor, v Přešťovicích padlo sedm branek

Bavorovice – Tábor 2:1 (1:0)

Hned v 7. min. byla po faulu na domácího Melichara penalta, kterou Fojtík proměnil. Pak začali zlobit hosté. Ve 12. min. P. Smejkal vyrážel střelu Pěknice a Šebek ještě nastřelil břevno. Po obrátce Vokurka z úhlu sám před brankářem minul a hostující gólman chytil i prudkou střelu Fojtíka. V 58. min. hosté rychle rozehráli na půlce trestný kop, po centru Pávce vyrovnal Trčka. V 70. min. Melichara v pokutovém území při úniku stáhl brankář Ramovič za nohu a Fojtík proměnil i druhou penaltu. ŽK 5:5, ČK 0:1 (Löffler), sudí Hodánek, 80 diváků. (šul)

Čkyně – Roudné 2:1 (0:0)

Domácí začali aktivně a hned ve 3. min. si po centru domácího Kotouse nastřelil hosté vlastní břevno. V 1. poločase byli mírně lepší domácí, ale gólově toho nevyužili. Druhou půle začali lépe hosté a v 53. minutě z levé strany nacentroval Šolc míč do vápna na Nohavu, který dal na 0:1. Domácí se vyplatilo útočení a v 79. min. udeřili. Kvapil přistrčil míč do vápna Kunešovi a ten vyrovnal. Než se hosté stačili vzpamatovat, tak domácí udeřili podruhé. V 81. minutě prošel Babka přes dva hostující obránce až do vápna a podél brankáře dal na 2:1. ŽK 3:4, ČK 0:1 (Pintér), sudí Chlaň, 100 diváků. (uhl)

Čížová – Vodňany 2:0 (1:0)

Domácí rychle zapomněli na nepovedený zápas v Olešníku a připravili hostům, kteří v Čížové zklamali, první letošní prohru. Domácí se ujali vedení ve 23. min. Akci Kunta s Bystrovem zakončil Pichlík. Ve druhé půli hosté hru vyrovnali , jenže domácího gíolaman Jelínka vůbec neohrozili. Naopak. V 73. min. se radovali domácí. Na přímý kop Kunta si naběhl Pichlík a hlavou zvýšil skóre. Do konce zápasu už domácí měli hru pod kontrolou a zaslouženě vyhráli. ŽK 4:1, 200 divcáků, sudí Štuk. (jev)

Přešťovice – Lažiště 4:3 (2:3)

Domácí začali aktivně a v 10. min. se ujali vedení, když Horejš uvolnil Horňáka, který prostřelil gólmana. Ve 28. min. trestný kop Pěsty z pětatřiceti metrů překvapil Máru a hosté srovnali. Ve 33. min. unikl po lajně Vilánek, po jehož centru prostřelil houštinu těl Souhrada. Ve 40. min. hosté srovnali, když obrana zaváhala a Brzbohotý zblízka vyrovnal. Ve 45. min. Cibulka na brankové čáře neuhlídal hostujícího útočníka a Albert dostal hosty do vedení. Do druhé půli nastoupili domácí se snahou otočit výsledek. Souhrada a Horejš ale své šance neproměnili. V 71. min. vyorvnal z penalty Šroub. V 80. min. po stříleném rohu Souhrady daroval domácím vítězství vlastní brankou Pěsta. ŽK 5:2, diváků 90, sudí Rinth. ⋌(str)

Hluboká – Olešník 1:1 (0:1)

Utkání týmů ze samého dna tabulky začali lépe hosté: v 7. min. přehlavičkoval beky domácích Hezoučký a dal na 0:1. Domácí poprvé zahrozili v 9. min., kdy nebezpečně vystřelil ze 30 metrů Kuta. Ve 40. min. unikal po levé straně Klíma, ale Radek Vácha mu na poslední chvíli míč ukopl. O přestávce byla v kabině domácích bouřka a hned po nástupu do druhé půle byla znát změna. Ve 47. min. vysunul novic Sedláček Povišera, po jehož centru Dudek hlavou vyrovnal. V 59. min. trefil Klíma břevno, naopak v 90. min. bod v šanci hostí zachránil domácí brankář Matoušek. ŽK 3:3, 210 diváků, řídil Tůma. (hru)

Chýnov – Kaplice 1:2 (0:1)

V zajímavém a bojovném zápase získali hosté tři body, když především v prvním poločase byli o něco lepším mužstvem. Skóre otevřel hlavou v 15. min. Krůček, když proměnil prudký centr Pulce. Domácí zahrozili Havlem v 18. a Dostálem ve 40.minutě, ale oba mířili vedle kaplické branky. Druhou půli začali domácí náporem, v 51.minutě střídající Chomát usměrnil trestný kop Valáška hlavou přesně k tyči Kopřivovy branky a Chýnov zaslouženě vyrovnal na 1:1. Hosté odpověděli lobem Houšky, který Kvěch konečky prstů vytáhl na roh, ale v 79. min. se Houška nemýlil a z trestného kopu z 22 metrů upravil přes zeď na konečných 1:2. ŽK 2:2, rohy 4:6, 170 diváků, řídil Hoch. (kul)

Dražice – Týn 2:1 (2:0)

V nervózním a bojovném utkání, jehož kvalita odpovídala postavení soupeřů v tabulce, začali lépe domácí. Ve 13. min. dal Voneš vedoucí gól, v 35. min. dorážel z čáry na 2:0 Novotný. Druhá půle se hrála téměř bez šancí. Postupně přebírali iniciativu hosté a když v 79. min. byl domácím vyloučen po druhé žluté Novotný, využili přesilovky v 84. minutě Boudou. Pak už se nic nestalo. Žluté 5:2, 100 diváků, sudí Pávec. (kr)

Milevsko – Č. Krumlov 0:0

Utkání dvou sousedů v tabulce se zejména v prvním poločase hrálo hodně takticky. Mužstva vycházela ze zabezpečené obrany a spoléhala na rychlé protiútoky. Jako první se chopil iniciativy Krumlov. Díky výškové převaze se dlouhými míči dostával před šestnáctku, ale domácí fotbalisté stačili akce likvidovat. Do druhé půle vstoupili aktivněji Milevští, zatlačili soupeře k šestnáctce a měli několik dobrých příležitostí. V 62. min. pronikl do vápna Kosík a velmi dobrý brankář Plachý vyrazil střelu na roh. V 78. min. vychytal i Komárka. Ojedinělý protiútok krumlovského Peťuleho zakončil Čábela z malého vápna těsně vedle. Poslední slibnou šanci zápasu měli domácí v 82. min., kdy po dlouhém autu Kukače a přihrávce Novotného Škulina z roho malého vápna zakončil těsně mimo. Rozhodčí Macko, ŽK 2:1, 180 diváků. (mp)

15.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Představení Tři veteráni v podání ochotníků z Pluhova Žďáru a jejich přátel.
24

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Začínají kovářské dny, můžete i na prohlídku kostela

Jindřichohradecko - Kam si v pondělí vyrazit za kulturou? Třeba do kina nebo na prohlídku kostela v Chlumu.

Třeboň i Dačice zvítězily, včelnický nováček uhrál bod s Rudolfovem

Jižní Čechy – Mnohem lépe než před týdnem si v druhém kole fotbalového krajského přeboru mužů počínala mužstva z jindřichohradeckého regionu.