Slovan se chytil, zvládl i derby v Novosedlech

JINDŘICHOHRADECKO - Fotbalisté jindřichohradeckého Slovanu potvrdili v I. A třídě vzrůstající formu. Počtvrté za sebou bodovali, když tentokrát uspěli v derby v Novosedlech. Stoprocentní bilanci bez inkasovaného gólu na domácí půdě rozšířili hráči Suchdola. Tým Dačic nejprve v dohrávce importoval tři body z českobudějovické Lokomotivy, ale radost z této výhry mu trochu pokazila následná domácí remíza s Branicemi.

2.10.2007

SOUBOJ. Fotbalisté Suchdola si doma bez potíží poradili s Lokomotivou Č. Budějovice (2:0). Na snímku se hostující Kubíček (vlevo) ocitl v presu suchdolských Březiny (vpředu) s Heřmanem.Foto: František Hešík

Fotbalisté Suchdola si z domácího stadionu udělali nedobytnou tvrz. V Dačicích zvonily tyče a břevna, výsledkem je remíza

NOVOSEDLY – J. HRADEC 1:3 (1:1)

Josef Češka, trenér SK Novosedly (12. místo): „Po porážce ale solidním výkonu v Sezimově Ústí jsme chtěli co nejlépe uspět v derby se Slovanem. Začátek utkání tomu nasvědčoval, neboť už v 10. minutě nás dostal do vedení Viščur. Pak se hra srovnala a v 40. minutě jsme vyrobili chybu, po níž soupeř vyrovnal. Do druhé půle jsme také vstoupili aktivněji a v 53. minutě měli po faulu na Šulce výhodu pokutového kopu, který ale sám postižený hráč nedal. Nevyužili jsme však ani další možnosti a v 62. minutě se po našem špatně zahraném trestném kopu dostal soupeř do brejku. Následoval faul a hosté se prosadili z trestného kopu, když se jeden z našich hráčů uhnul ve zdi míči. Přesto jsme ještě mohli vyrovnat, nejlepší možnost k tomu měl Bárta. V 80. minutě jsme inkasovali potřetí a Slovan už si body celkem v poklidu pohlídal. Zklamali jsme na plné čáře, tentokrát nelze pochválit vůbec nikoho. Dopustili jsme se spousty defenzivních chyb a hosté zvítězili po zásluze.“

Novosedly: Fleischman – Voldřich, Kubata, Kreim – Viščur, Podojil – Matouš, Šulc, Bárta – Čurda, Kuchař. Střídali: Šmíd, Šťastný, Michal.

Karel Špaček, trenér Slovanu J. Hradec (6.): „Utkání se nevyznačovalo přílišnou fotbalovou krásou, ale o to bylo bojovnější. První šanci měl Pacholík už v 5. minutě, ale nedal. Domácí nás o pět minut později vyšachovali a ujali se vedení. Trochu jsme přeskupili řady a podařilo se nám skóre srovnat, když se hlavou po zaváhání obrany v čele s brankářem prosadil Císař. Upozorňovali jsme kluky, že musí zachytit nástup Novosedel do druhého poločasu, ale moc se nám to nepodařilo a tlak domácích vyústil v pokutový kop. Drábik jej však Šulcovi vyrazil a podle mě to byl rozhodující moment celého zápasu. Soupeř trochu povadl a naopak my se dostávali do tempa. Po trestném kopu Beneše jsme šli do vedení, které pak ještě hlavou potvrdil střídající Maštalíř. V samém závěru nám navíc sudí neuznal regulérní gól, ale to nám už radost zkalit nemohlo. Chtěl bych pochválit obranu, tentokrát tam moc volných okének nebylo. Zdobila nás i bojovnost i nasazení. V neděli hostíme Řepeč a chtěli bychom navázat na úspěšnou šňůru.“

Slovan: Drábik – Krejčí, Císař, Opelka, Nedvěd – V. Moudrý, Beneš, Šenkýř – Rešl (72. Maštalíř), Pacholík (89. Lochman), I. Moudrý (77. Petrů).

SUCHDOL – LOKO Č. BUDĚJOVICE 2:0 (2:0)

Rostislav Kuchyňka, trenér Sokola Suchdol (9.): „Chtěli jsme především sami sobě dokázat, že předchozí porážka v Bechyni byla naprosto zbytečná, což se nám podařilo. Odehráli jsme výbornou první půli, v níž jsme svého soupeře jasně předčili. Dvoubrankový náskok nám získali v 10. minutě Gauč a ve 42. Jiří Štěpánek. Oba góly vypracoval Korunka, který všechny ostatní aktéry jednoznačně převyšoval a byl klíčovou osobností celého duelu. Po obrátce se již také více osmělila Lokomotiva, ale do vážnější šance jsme ji nepustili. Škoda jen, že nám chybělo více klidu v záloze při finálních přihrávkách, protože hosté nám nabídli několik učebnicových příležitostí k rychlým brejkům. S výkonem panuje spokojenost, vrátili jsme se do hry o klidný střed tabulky. Ve třech domácích duelech jsme navíc ani jednou neinkasovali, což by nyní chtělo potvrdit i venku. S tímto odhodláním také pojedeme do Sezimova Ústí.“

Suchdol: Dunaj – Matějček, Prášil, Pišan, Čáp – Březina, Heřman, J. Štěpánek, Gauč (75. Záruba) – F. Korunka, Kubašta (65. Vochozka).

DAČICE – BRANICE 2:2 (1:1)

Petr Musil, vedoucí mužstva Centropenu Dačice (7.): „Nedali jsme ani ty nejvyloženější šance, zvonily břevna a tyče, a proto byl v poločase stav 1:1. Po obrátce jsme nepochopitelně přestali praktikovat naši hru po krajích a nakonec ještě inkasovali gól z penalty. Díky vůli a bojovnosti se náš tým sice dokázal vzchopit a aspoň vyrovnat, ale konečná remíza je pro nás i vzhledem k průběhu jednoznačnou ztrátou. Další utkání hrajeme v Soběslavi a těšíme se na něj. Jedná se o kvalitního soupeře, proti němuž se nám většinou dařilo a pokud vylepšíme koncovku, určitě nejsme bez nadějí.“

Dačice: T. Ferdan – Popjak, P. Distel, Lojka, M. Ferdan – Grün (85. Vaverka), Krtek, Krejča (64. F. Distel), Petr Novák (57. Kiessling) – Pavel Novák, Cech.

DOHRÁVKA: LOKO Č. BUDĚJOVICE – DAČICE 1:3 (0:1)

Petr Musil: „Utkání se nám vyloženě povedlo, i když jsme jako tradičně zahodili fůru šancí. Také proto jsme šli do kabin pouze s jednobrankovým náskokem. Náš výkon byl ale koncentrovaný, po přestávce jsme přidali další góly a zápas s přehledem dovedli ke zdárnému konci. O naše branky se postarali Pavel Novák a dvakrát Cech.“

Dačice: T. Ferdan – Popjak, P. Distel, Lojka, Kiessling – Grün (78. F. Distel), Krtek, Krejča, Petr Novák (83. M. Ferdan) – Pavel Novák, Cech (90. Nosek).