Stráž a Číměř opět na štítě

JINDŘICHOHRADECKO - Nová Včelnice má na čele OP mužů už jedenáctibodový náskok. Hodně dramatický ještě bude boj o záchranu.

24.4.2007

V okresním přeboru nepotvrdili fotbalisté Majdaleny překvapivé vítězství z minulého kola v Hranicích a prohráli doma s N. Včelnicí. Na snímku vpravo hostující stoper Prokýšek v souboji s Dunajem. Foto: František Hešík

Fotbalový přebor Jindřichohradecka: Český Rudolec se vyhoupl na třetí místo

HORNÍ PĚNA – HRANICE 3:1 (2:1) – Úvod utkání patřil hranickému celku, který svoji aktivitu zúročil ve vedoucí branku. To ale probudilo domácí a do poločasu skóre otočili ve svůj prospěch. Na začátku druhého dějství Horní Pěna přidala uklidňující třetí gól a pak se už skóre neměnilo, protože domácí aktivní obranou již soupeři skórovat nedovolili.
Branky:
Hauser 2, Bicenc – Řežab. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 2:1. Diváků: 20.

(jež)

MAJDALENA – NOVÁ VČELNICE 1:2 (1:1) – Hosté se v úvodním dějství neprezentovali výkonem hodným suveréna okresního přeboru, a tak jim byli domácí vyrovnaným soupeřem. Ve 23. minutě se navíc dostali do vedení a jejich náskok vydržel až do závěrečné minuty první půle, kdy N. Včelnici zaznamenala vyrovnávací branku. Po změně stran se hosté už představili v lepším světle, nicméně nadále měli potíže s koncovkou. O svém povinném vítězství tak rozhodli v 75. minutě brankou z darované penalty.
Branky: Šerý – Urban, Lukš (11).

Rozhodčí: Janeček. ŽK: 2:2. Diváků: 30.

(bar)

SUCHDOL B – STRÁŽ 4:1 (2:1) – Stráži to na jaře moc nejde, což se potvrdilo také na suchdolském pažitu. Domácí tým byl po celé utkání lepší a v každém poločase vsítil dva góly. S výjimkou úvodních pěti minut, kdy se Stráž hned ve 2. minutě dostala do vedení, domácí svého protivníka jasně předčili a výsledek odpovídá dění na hrací ploše.

Branky: Záruba (11), Zeman, Císař, Matouš – Merčák.

Rozhodčí: Picka. Diváků: 120.

(roh)

POPELÍN – ČESKÝ RUDOLEC 2:2 (0:1) – Popelín sehrál nejlepší utkání na jaře, ale vlastní chybou nabídl soupeři vedení již ve 3. minutě. Po celý první poločas pak byli domácí mnohem aktivnější, ale do přestávky se jim srovnat nepodařilo. Brzy po obrátce se prosadil domácí Pavel Pacholík, který si pohrál s obranou Č. Rudolce a vyrovnal. I nadále se hrál oboustranně vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách. Popelínské nesložil ani vlastní gól, bojovali a z penalty také nakonec zaslouženě vyrovnali. Výborný výkon předvedl teprve patnáctiletý domácí gólman Maršík.

Branky: 53. Pavel Pacholík, 77. Petr Pacholík (11) – 3. Kubák, 66. vlastní (Pilecký).

Rozhodčí: Janák. Diváků: 80.

(mar)

STUDENÁ – DEŠTNÁ 3:1 (0:1) – Hostující mužstvo bylo v první pětačtyřicetiminutovce fotbalovější, což se promítlo i do skóre. Ve druhém dějství jinak průměrného utkání dvou týmů bojujících o záchranu se prosadili domácí, když nabídnuté šance využili k zisku tří „povinných“ domácích bodů. V sestavě Studené se opět prosadil útočník Libor Dvořák, který se na jaře zatím potkává s herní pohodou a střeleckou formou.

Branky: Dvořák 2, Švanda – Maršák.

Rozhodčí: Nikodým. Diváků: 50.

(maň)

ČÍMĚŘ – STARÉ MĚSTO 1:4 (1:3) – Číměřský stroj se na jaře pořádně zadrhl, o čemž svědčí další porážka. Naopak celek z pod Landštejna si druhou polovinu soutěže zatím užívá. Hosté byli s výjimkou začátků obou poločasů lepším týmem a nezastavil je ani vedoucí gól Číměře v 10. minutě. O svém vítězství rozhodli třemi brankami již v úvodním poločase, kdy domácí navíc zahodili i pokutový kop. Po změně stran si Staré Město svůj náskok hlídalo a naopak pokus domácích o nátlakovou hru srazilo čtvrtým zásahem.

Branky: Láf – Zelenko 2, Račák, Kopečný.

Rozhodčí: Šuranský. ŽK: 3:4. Diváků: 140.

(gr)

STARÁ HLÍNA – JAROŠOV 2:1 (0:0) – Úvodní dějství se většinou odehrávalo mezi vápny a tudíž bez větších šancí. Skóre se mohlo pohnout v 45. minutě, kdy Prokeš obešel hostujícího gólmana, ale míč z branky vykopl Jiří Petrů. Druhá půle začala pro Starou Hlínu šťastně: v 52. minutě brankář Jarošova neudržel Prokešův trestný kop a kanonýr Bednář balon nekompromisně dorazil do sítě. Deset minut před koncem zvyšoval Kadlec, ale to už hrál Jarošov bez zraněného brankáře Blažka. V závěru se iniciativa přestěhovala na kopačky hostů, ale výsledkem bylo pouze zkorigování stavu. Domácí si už zaslouženou první jarní výhru a tři body vzít nenechali.

Branky: Bednář, Kadlec – Jakub Petrů.

Rozhodčí: Brož. Diváků: 40.

(hru)

PROGRAM 19. KOLA

(28. a 29. dubna, úředně v 17 hodin):

Majdalena – Popelín (so), N. Včelnice – H. Pěna (so), Hranice – S. Hlína (ne 15), Jarošov – Číměř (so), S. Město – Studená (so), Deštná – Suchdol B (ne 15.30), Stráž – Č. Rudolec (so).

24.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Ilustrační foto. Pátrací akce.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

Jindřichův Hradec - Finále tradičního festivalu divadel bylo v režii ochotníků z Pluhova Žďáru.