JIŽNÍ ČECHY - Ve 14. kole krajského přeboru fotbalistů se dařilo domácím týmům.

5.11.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv

Č. Krumlov – Týn 3:2 (1:2)

Ve vyrovnaném utkání šli hosté v 18. min. po rychlém brejku do vedení Vornayiem. V další šanci Vařil přehodil hlavou opuštěnou domácí branku, ale po nedorozumění v domácí obraně tentýž hráč zvýšil na 0:2. Krumlovští pak začali soupeře přehrávat. Čábela ještě své sólo neproměnil, ale dvě minuty před půlí snížil z penalty za ruku Peťule. Po přestávce domácí převaha pokračovala. V 67. min. týnská obrana pod tlakem chybovala a Vacek vyrovnal. Hned o tři minuty později utekl Boháč a jeho přesný centr zužitkoval Benc ve vítězný gól. Tři body pro domácí byly zasloužené.

Rohy 4:3, 100 diváků, ŽK 3:4, rozhodčí Jelínek. (švá)

Olešník – Bavorovice 4:0 (2:0)

V prvním historickém derby se domácí vyznamenali a podali nejlepší výkon sezony. Vyšel jim vstup do utkání a po čtvrthodině vedli už 2:0. V 8. min. otevřel skóre po Hanouskově přihrávce Rys a v 15. min. opět s chutí hrající domácí kapitán využil chybnou rozehrávku hostující obrany a své sólo s přehledem přetavil ve druhý gól. Ve 43. min. byl po druhé žluté za zbytečný faul vyloučen domácí Hanousek. O deseti hrající Olešník hned ve 46. min. po přihrávce Jílka trefil Rysem břevno a odražený míč Bartuška vrátil potřetí do sítě. Vysokou výhru domácích pečetil v 65. min. z penalty Vácha. Hosté mohli snížit v 73. min., ale Fojtík tentokrát penaltu zahodil.

ŽK 4:1, ČK 1:0 (43. Hanousek), rozhodčí Peterka, 150 diváků. (bar)

Vodňany – Milevsko 2:0 (2:0)

Začalo se svižně a ve 20. min. domácí Hodánek našel Polanského, který ve vápně nikým neatakován nádhernou hlavičkou otevřel skóre. Další šanci ještě Hojdekr nevyužil, ale ve 32. min. to bylo už 2:0. Hojdekr centroval do vápna a Varyš hlavou nezadržitelně dopravil míč za záda brankáře Janoucha. Ve druhém poločase úroveň hry poklesla. Hosté se snažili korigovat výsledek, ale recept na překonání domácí obrany nenašli. Domácí si vítězství za předvedený výkon zasloužili.

Rozhodčí Macko, ŽK 1:3, 100 diváků. (pet)

Roudné – Přešťovice 2:0 (0:0)

Pohledný zápas rozhodli domácí až po změně stran zásluhou „matadorů“ Vogla, který se v 51. min. prosadil dorážkou na malém vápně, a Šolce. Ten v 67. min. propálil z trestného kopu zeď, v níž někdo z hostí ještě míč tečoval. Do té doby Přešťovice dobře bránily a zásluhou Horejše a Horňáka se v první půli dostaly i do dvou velkých šancí. Marně útočící domácí se připomněli jen Šolcovou hlavičkou nad prázdnou branku a střelou Strapáče. Po obrátce už stále se lepšící Roudné získalo vrch. Gól mohl dát i stoper Novák, který šel v 62. min. sám na Máru. Ten ho ale vychytal, stejně jako domácí Kerl sólo Horňáka v 52. min. Roudenský brankář už neinkasoval potřetí v řadě a čisté konto drží přes 270 minut.

Rozhodčí Jaroš, diváků 100, ŽK 2:2. (zz)

Čkyně – Čížová 0:0

V utkání průměrné úrovně byli lepší domácí. Již v 5. min. sebral míč Duka hostujícímu obránci a nacentroval Vondráškovi, který byl sám před brankářem Jelínkem, ale střílel jen do něj. V 55. min. centroval opět Duka do vápna na Kuneše, který sám hlavičkoval, ale netrefil bránu. Největší šanci zápasu měl v 86. min. domácí Fleischmann, který šel zcela sám a nikým neatakován na brankáře Jelínka, ale trefil jej pouze do nohou. Hosté za celý zápas neměli ani jednu vyloženou šanci a tak byli s bodem spokojeni, což se o domácích říct nedá.

ŽK 3:3, sudí Hoch, 100 diváků. (uhl)

Kaplice – Tábor 1:1 (1:1)

V úvodní půlhodině byli hosté lepší, ve 29. min. se také ujali vedení, když se z trestného kopu trefil Šebek. Odpověď domácích byla téměř okamžitá, když ve 35. min po nahrávce Pulce skóroval Houška. Ve druhém poločase převzali iniciativu domácí, hosté se spoléhali na rychlé protiútoky a brejky. Na domácí straně neuspěl v dobré šanci Matoušek, na druhé straně hlavičkující Kučera. V 58. min. rozhodčí domácím upřel domácím pokutový kop po faulu na Krůčka, v 68. min. se domácím podařilo vstřelit branku, když po trestném kopu Bernáta skóroval Krůček, ale gól nebyl uznán na pokyn postranního rozhodčího pro ruku.

ŽK 0:3, řídil: Pečenka, diváků: 180. (lg)

Chýnov – Hluboká 0:0

V první půli měli šance domácí Dostál, Sládek a hlubocký Povišer, ale ani jeden nemířil přesně. Největší šanci měl ve 45. min. Sedláček, ale brankář Hluboké Matoušek zázračně na čáře zabránil jasnému gólu. Po změně stran se dvakrát objevil ve vyložené šanci domácí Chomát, ale ani jednou neuspěl, na druhé straně v 57. a 65. si vytvořili šanci hosté (Klíma a Čermín), ani oni však gól nedali. V 89. se zlobili domácí na rozhodčího Hodánka, který podle jejich mínění přehlédl jasné stažení domácího útočníka v pokutovém území.

ŽK 0:4 , rohy 7:3, 155 diváků, sudí Hodánek. (kul)

Lažiště - Dražice 2: 1 (1: 1)

Zápas průměrné úrovně byl oboustranně bojovný a dramatický až do samého konce. Vedení se ujali hosté, ve 26. min. unikl po pravé straně Novotný a jeho centr po zemi pohodlně dorazil Seidl. Domácím se ale brzy povedlo vyrovnat, v 32. min. byl v pokutovém území sražen Hubáček a Brzobohatý se z penalty nemýlil. Rozhodnutí zápasu přišlo hned na začátku 2. poločasu. Ve 47. min. po přihrávce Hrbka upravil Hubáček na konečných 2:1. Hosté v závěru zápasu vrhli všechny síly do útoku, vypracovali si několik dobrých střeleckých šancí, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Rozhodčí: Rinth, diváků: 70, ŽK: 3: 2.

5.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.