Kasalova pila klopýtla s Quizardem

Nová Bystřice – Vstup do druhé poloviny základní části má za sebou okresní futsalová C.K. liga.

25.1.2012

Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

Dvoukolo, které učinilo předěl mezi odvetami, přineslo několik nečekaných výsledků. Největší senzací je prohra vedoucí Kasalovy pily v derby s hradeckým Quizardem. Číměřské FC Nikdo dokázalo dvakrát zdolat domácí Roztrhtrenky a rázem se stalo vážným kandidátem na postup do play off. Dvě těsné porážky s Plzeňskou pivnicí musela vstřebat prozatím druhá Nová Včelnice. Po prohrách se poroučela na čtvrté místo tabulky, jejíž čelo je nebývale vyrovnané. Šesté pokračování napínavých bojů v C.K. lize je v bystřické hale na programu v sobotu 28. ledna.

Lennyho Křídla – No Comment 4:3 (1:2) – Úvodní ranní zápas měl mít jednoznačný průběh. Avšak vše bylo od začátku jinak. Favorizovaná Lennyho Křídla začala vlažně, naopak No Comment vycítil šanci a do 14. minuty vedl 2:0. Teprve těsně před přestávkou Marek Šenkýř vstřelil první gól Křídel a pro druhý poločas svůj tým jakžtakž postavil na nohy, protože favorit otočil až na 4:2. V předposlední minutě sice ještě No Comment snížil Janem Schramhauserem na rozdíl gólu, ale alespoň bod, jenž by si zasloužil, nezískal.
Branky: 14., 25., 29. M. Šenkýř, 28. Kuchař – 8. Forman, 12. Evják, 29. J. Schramhauser. Žluté karty: 1:1 (M. Šenkýř – Kostka).

Kasalova pila – Quizard J. Hradec 1:2 (0:0) – Zatímco v zápase L. Křídel s No Comment k překvapení nakonec nedošlo, tak jindřichohradecké derby senzací skončilo. Lídr tabulky měl od začátku drtivou převahu, vypracoval si hrozně moc gólových možností, ale recept na družinu Quizardu, který nastoupil bez možnosti střídání, nenašel. Hvězdou utkání byl gólman vítězů Lukáš Kalkus, jenž dokázal zneškodnit i stoprocentní šance „dřevařů“. Poprvé inkasoval až v předposlední minutě zápasu, kdy jeho mužstvo vedlo 2:0. Paradoxně jej překonal pouze kolega z branky Kasalovy pily Tomáš Plachý.
Branky: 29. Plachý – 22. Uxa, 26. Kozár.

Příbraz – Sedelská hospoda 1:9 (1:3) – Příbrazský David Hadač v jedenácté minutě vyrovnal na 1:1 a vůbec to nevypadalo, že zápas dopadne debaklem Rozmetadla, které ve druhé půli zcela vyklidilo pole a dalo prostor pětigólové exhibici Petra Kodady.
Branky: 11. D. Hadač – 13., 14., 19., 26., 29. Kodada, 7., 22. Jiří Novák, 20. Bobál, 27. Hron. Žluté karty: 0:1 (Hron).

Quizard J. Hradec – Kasalova pila 3:13 (2:6) – Stejný obrázek jako v prvním vzájemném utkání se odvíjel i v odvetě jindřichohradeckého derby. Střelci Kasalovy pily se opět prali s hrdinnou obranou Quizardu a hlavně s nepřekonatelným gólmanem Kalkusem. Tomu ovšem tentokrát už tolik štěstí nepřálo a jeho spoluhráčům došly fyzické síly. Quizard sice inkasoval přes tucet gólů, ale v obou zápasech pátého dvoukola podali jeho hráči obdivuhodný výkon. Jistě jím potěšili svého spoluhráče Bořka Hromádku, jenž v minulém kole utrpěl velmi vážné zranění.
Branky: 15., 17. Uxa, 9. Havlík – 6., 23., 25., 28. M. Baláž, 2., 15., 18. P. Baláž, 4., 28. Henze, 13., 22. Slanina, 20. Pech, 29. Landkammer.

Sedelská hospoda – Příbraz 5:4 (2:2) – Zápas byl vyrovnaný herně a dlouho i výsledkově. Příbraz vedla 2:0, 3:2, prohrávala 3:4. Čtyři minuty před koncem Viktor Mládek Rozmetadlu zajistil nerozhodný stav 4:4, ale nakonec jeho gól nevedl ani k zisku jednoho bodu, protože vzápětí Michal Kamas završil svůj hattrick. Prvoligový futsalista pražské Slavie tak zajistil všechny body Sedelské hospodě.
Branky: 19., 25., 27. M. Kamas, 8., 10. Bobál – 6., 17. D. Hadač, 7., 26. V. Mládek.

No Comment – Lennyho Křídla 1:8 (1:3) – Křídla si vzala ponaučení z prvního vzájemného zápasu. Začala obezřetně a v sedmé minutě vedla 2:0. Na snížení Jakuba Formana hned zareagoval David Frühauf a ve druhé půli již favorit hrací plochu opanoval. No Comment od ještě většího přídělu uchránil výstavními zákroky spolehlivý gólman Zdeněk Pospíchal.
Branky: 12. Forman – 24., 25., 28. M. Šenkýř, 7., 26. Chuda, 13., 22. Frühauf, 3. T. Cypra. Žluté karty: 2:0 (Z. Klípa, Vojta).

FC Nikdo – Roztrhtrenky 4:2 (3:1) – Roztrhtrenky měly dopolední pořadatelskou službu, při které pravděpodobně vydaly tolik sil, že soupeři překvapivě vůbec nestačily. Za prvních dvanáct minut inkasovaly třikrát. Pak sice na rozhraní prvního a druhého poločasu Jiří Havel a Peter Nižník snížili na rozdíl gólu, ale to byla spíše náhoda, neboť až do konce se Roztrhtrenky na nic víc nezmohly. Zaslouženě odcházely z duelu v roli poraženého týmu.
Branky: 6., 12. Láf, 6., 21. J. Drábik – 15. Jiří Havel, 16. Nižník.

Plzeňská pivnice – N. Včelnice 6:5 (2:1) – Od dvou střetnutí mezi týmy K. Řečice a N. Včelnice se očekávaly pěkné podívané. Nutno dodat, že obě utkání očekávání naplnila. V prvním zápase se větší porce štěstí přiklonila na stranu Plzeňské pivnice, přestože na obou stranách bylo šancí dost a dost. Zápas měl oboustranně vysoké tempo. Nejvíce nad ostatní vyčníval Miroslav „Bavor“ Michal, jenž svým přehledem nejen dával pivnici klid, ale hlavně konto soupeře zatížil třemi přesnými trefami.
Branky: 2., 20., 23. Michal, 12., 22. Idrizaj, 26. F. Markes – 12., 19. M. Pivko, 21. M. Blažek, 24. Mareš, 30. Matějka. Žluté karty: 0:1 (Jaroš).

Roztrhtrenky – FC Nikdo 1:3 (0:1) – Jestliže chtěly Roztrhtrenky odčinit porážku z prvního vzájemného zápasu, tak by musely přidat hlavně na důrazu v koncovce. To neudělaly. Před brankou FC Nikdo, ve které vládl brankář František Sobek, působily bezradně a bezzubě. Roztrhtrenky vlastně ani gól nedaly, protože ten, jenž byl připsán Janu Zachovi, si FC Nikdo dalo samo.
„Bylo nás jako do mariáše, hráli jsme špatně. Číměř nás v obou zápasech přehrála. Obě výhry soupeře, k nimž jim blahopřeji, byly zcela zasloužené,“ upřímně hodnotil nevydařené vystoupení Roztrhtrenek v pátém dvoukole C.K. ligy jejich brankář Milan Daniel.
Branky: 27. Zach – 5. J. Drábik, 19. K. Veith, 24. Láf. Žluté karty: 1:0 (L. Novák).

N. Včelnice – Plzeňská pivnice 4:5 (2:2) – Další výtečný zápas, v němž se o vítězství bojovalo až do závěrečného hvizdu. Nejprve se zdálo, že N. Včelnice vrátí Plzeňské pivnici porážku z prvního vzájemného střetnutí, neboť vedla v 5. minutě již 2:0. Jenže potřetí se trefila až tři minuty před koncem, kdy prohrávala 2:5 a předváděla hru vabank. Ta jí přinesla snížení až na 4:5, kdy jednu z branek vstřelil i její brankář Lukáš Holický. Avšak ani závěrečné vzepětí týmu Pocemkamdeš body nepřineslo.
Branky: 3. L. Cypra, 5. Jaroš, 27. Holický, 28. M. Pivko – 11., 23. Beránek, 19., 25. M. Markes, 15. Michal. Žluté karty: 0:2 (Kovář, Vyhlídka).

Děti dostaly pletené ponožky

Jiří Kněžíček ze Slavonic se ve filmu Po strništi bos objevil hned čtyřikrát ve dvou rolích.
4

Jiří Kněžíček: Svěrák mi říkal „pane lékárníku“

Každý z nás se může stát nabarveným ptáčetem, říká režisér Václav

Šumava - „Vážení cestující, pravidelný příjezd vlaku směr Černá v Pošumaví ve 12 hodin 40 minut. V zájmu své bezpečnosti se nepřibližujte ke kolejím,“ zní, do důsledku vzato, poněkud absurdní hlášení nádražního rozhlasu v Polné na Šumavě