O tom, kdo si vybojuje účast v krajské I. B řídě, se tak rozhodne až o víkendu v závěrečném kole. Pokud Chlum doma porazí Starou Hlínu, může de facto začít slavit, neboť při shodném počtu bodů a vyrovnané vzájemné bilanci s druhým Strmilovem (1:2, 1:0), za předpokladu, že ten vyhraje ve Stráži, má nyní o 17 gólů lepší skóre. Břilice musí bodovat v Halámkách a pak čekat na zaváhání obou rivalů. Všechny tři duely jsou na programu v sobotu od 17 hodin.

O hodně se však bude ještě hrát i na opačném pólu tabulky. Vzhledem k tomu, že z I. B třídy do přeboru padají Klikov a Nová Bystřice, čeká sestup do nejnižší soutěže na Jindřichohradecku hned tři celky. K Jarošovu a Hornímu Žďáru se přidají buď Hranice, nebo Dešná. Ta je na tom prozatím o bod lépe a má tak osud ve svých rukách. V posledním utkání doma přivítá suchdolské béčko, zatímco Hranice hostí Jarošov.

JAROŠOV – CHLUM 0:5 (0:2)
Poslední tým tabulky od lídra inkasoval hned v první minutě, ale pak dlouho odolával. Chlum podruhé rozvlnil jarošovskou síť těsně před odchodem do šaten a po změně stran už si na hřišti dělal, co chtěl. Jarošovským fotbalistům fotbalistům navíc rychle ubývaly síly a favorit tak s jistotou dokráčel k dalšímu povinnému vítězství.
Branky: Hájek 3, Řepa, R. Flaška. Rozhodčí: Blažek. ŽK: 1:1. Diváci: 20.

HORNÍ ŽĎÁR – STARÉ HOBZÍ 1:0 (0:0)
Přestože rtuť teploměru šplhala pořádně vysoko, oba týmy se snažily o svižné tempo, i když k vidění byla celá řada nepřesností. Žďár nakonec prokázal větší touhu po prvních jarních bodech. Ty mu zařídil v poslední minutě Jarkovský, jenž se nejlépe orientoval v chumlu před brankou Starého Hobzí.
Branka: 90. Jarkovský. Rozhodčí: Svoboda. Bez karet. Diváci: 10.

STRMILOV – HRANICE 3:0 (1:0)
V horkém odpoledni se hrál poměrně pěkný fotbal, přestože Hraničtí nastoupili pouze s devíti hráči. Když se Strmilov ujal vedení už ve 2. minutě, zdálo se, že rozpoutá kanonádu, ale hosté se celý zápas statečně drželi a odvezli si přijatelnou porážku.
Branky: Dohnal 2, Nečeda. Rozhodčí: Devera. ŽK: 0:1. Diváci: 85.

STARÁ HLÍNA – STUDENÁ 1:1 (0:1)
Oba týmy nastoupily v kombinovaných sestavách a možná i proto se nehrál žádný světoborný fotbal. Ve 25. minutě se dobře zorientoval nejlepší studenský hráč Lojka a otevřel skóre. Stará Hlína snahu o vyrovnání korunovala čtvrt hodiny před koncem. V závěru však mohla o bod přijít, neboť vrhla všechny síly do útoku a zapomínala na defenzivu. Od pohromy ji tak uchránil jen gólman Bednář, který zlikvidoval tři tutovky.
Branky: 75. Šrom – 25. Lojka. Rozhodčí: Janák. ŽK: 1:1. Diváci: 50.

BŘILICE – DEŠNÁ 4:1 (1:1)
Slovan začal náporem, ale po čtvrthodině se ze své první šance prosadili hosté. Tlak favorita pokračoval a do přestávky se mu povedlo vyrovnat z pokutového kopu. Po změně stran břilickým fotbalistům pomohlo, že na hřiště přišli mladíci, kteří zařídili definitivní zlom v utkání, přestože Dešná dvakrát nastřelila břevno. Hostujícímu týmu se nezamlouval výkon rozhodčího Reisnera.
Branky: Z. Vaníček (11), Redžepi, Matoušek, Kolář – Chalabala. Rozhodčí: J. Reisner. ŽK: 2:4. Diváci: 80.

NOVOSEDLY – HALÁMKY 1:0 (1:0)
Nejlepší tým jara, který ani v jedenáctém utkání v řadě nepoznal hořkou příchuť porážky, se dostal do vedení zásluhou veterána Pavla Průchy, jehož střelu v 7. minutě jeden z hostujících obránců usměrnil do vlastní sítě. Po obrátce se Halámky snažily o vyrovnání, ale Novosedly nejtěsnější vítězství uhájily i přes to, že jim chybělo hned pět hráčů ze základu. Závěr duelu dohrávaly oba celky o deseti, neboť po vzájemné strkanici putovali předčasně pod sprchy Čermák s Deckerem.
Branka: 7. vlastní. Rozhodčí: Maňhal. ŽK: 4:4. ČK: 1:1 (Čermák – Decker). Diváci: 80.

SUCHDOL B – STRÁŽ 2:0 (1:0)
V herně vyrovnaném střetnutí měla suchdolská rezerva více štěstí v koncovce. Stráž v první půli promarnila čtyři šance a pykala za to těsně před pauzou, kdy se z hranice vápna trefil Soudek. Ve druhém dějství se oba soupeři tlačili dopředu, ale do černého se trefili opět jen domácí, kteří z brejku pečetili výhru.
Branky: 43. V. Soudek, 70. Kamiš. Rozhodčí: Picka. ŽK: 1:1. Diváci: 70.