Klikov poprvé padl. Nasadí fotbalisté Kunžaku k trháku?

Jindřichohradecko - Z výsledků 9. kola okresního fotbalového přeboru mají radost hlavně v Kunžaku, jenž dokázal zvítězit v Deštné, a při první podzimní porážce nováčka z Klikova na půdě Českého Rudolce svému pronásledovateli na čele tabulky odskočil na tři body.

7.10.2008

Béčko Suchdola doma v OP nečekaně podlehlo nováčkovi ze Studené 1:3. Na snímku hostující Vladimír Šimánek (vpravo) uniká suchdolskému Janu Ďoubalovi. Foto: František Hešík

Fotbalový přebor Jindřichohradecka: Staré Město zdolalo Číměř, Jarošov přibrzdil rozjetou Stráž, Halámky zvládly derby v Hranicích.

Opět se nedařilo Staré Hlíně – po šesti utržených gólech v Horní Pěně klesla až na dno přeboru.

DEŠTNÁ – KUNŽAK 1:3 (1:2)

Lídr soutěže z počátečního náporu vytěžil úvodní gól zápasu, ale pak převzali taktovku domácí. V 36. minutě dokázal jejich kanonýr Vladimír Kučera srovnat, ale o minutu později šel do vedení opět soupeř, když z penalty potrestal nešťastnou ruku ve vápně. Po obrátce Deštná přeskupila řady, ovšem ke kýženému efektu to nevedlo a osm minut před koncem dal hostující Zeman výsledku konečnou podobu.

Branky: Vl. Kučera – Šolín, Loukota (11), Zeman.
Rozhodčí: Maňhal.
ŽK: 2:3.
Diváci: 60. (kuč)

Č. RUDOLEC – KLIKOV 2:1 (1:0)

Výkon ambiciózního nováčka z Klikova zůstal tentokrát za očekáváním. S domácími držel krok pouze v první půli, po změně stran však Český Rudolec vystupňoval tlak, kterému soupeř nemohl odolat, a posledních dvacet minut mu prakticky nepůjčil míč. Na vedoucí gól dokázali hosté krátce po změně stran ještě odpovědět, ale pak už úřadovali jen rudolečtí fotbalisté a připravili protivníkovi první prohru v sezoně, která však mohla být vzhledem k průběhu ještě vyšší.

Branky: 29. T. Buček, 74. Trojan, 78. Zamazal – 52. Vonka ml.
Rozhodčí: Švec.
ŽK: 1:3.
Diváci: 80. (mě)

H. PĚNA – ST. HLÍNA 6:1 (1:0)

Domácí prahli po bodech a začali utkání ve velmi dobrém tempu. Do vedení však mohl jít soupeř, když po jeho ojedinělém útoku musel ve vápně zatáhnout za záchrannou brzdu Marek Beran. Stará Hlína ovšem nařízený pokutový kop neproměnila, což předurčilo její další osud. Horní Pěna si dvoubrankové vedení vypracovala už do poločasu a po přestávce si ještě čtyřmi dalšími zásahy notně vylepšila skóre.

Branky: Brož, Kvasnička, Bicenc, Martin Beran, Marek Beran, Hlaváček – Bárta.
Rozhodčí: Koudelka.
ŽK: 3:4.
Diváci: 50. (jež)

JAROŠOV – STRÁŽ 2:1 (0:0)

V prvním dějství domácí zahodili množství šancí, a tak se po obrátce dostala do vedení Stráž. Závěr střetnutí ovšem patřil plně hráčům Jarošova, z jejich tlaku vzešlo nejen vyrovnání, ale posléze i vítězný gól Leixnera, čímž se zrodilo druhé domácí vítězství v sezoně.

Branky: R. Petrů, T. Leixner – B. Chovítek.
Rozhodčí: Hešík.
Diváci: 80. (my)

ST. MĚSTO – ČÍMĚŘ 3:1 (0:0)

Úvodní pětačtyřicetiminutovka příliš vzruchu nepřinesla, dění na hrací ploše se odehrávalo víceméně mezi šestnáctkami. Druhá půle už ale byla v režii domácích. Na jejich dvougólový náskok dokázala Číměř ještě zareagovat kontaktní brankou, ovšem naděje hostů na případný bodový zisk definitivně utnul v 77. Růžička. V poslední minutě pak ještě staroměstský Kopečný neproměnil penaltu.

Branky: 57. a 77. Růžička, 55. Zelenko – 61. Záhorka.
Rozhodčí: Svítil.
ŽK: 1:2.
Diváci: 80. (mí)

HRANICE – HALÁMKY 1:3 (1:3)

O výsledku místního derby rozhodlo už dění v první půli. Zápas tentokrát příliš nevyšel domácímu gólmanovi, který se podepsal pod všechny trefy soupeře. Ve druhém poločase se sice Hraničtí snažili nepříznivé skóre změnit, ale v koncovce jim chybělo více klidu a dopřáli tak Halámkám radovat se z premiérového plného bodového zisku v tomto ročníku.

Branky: Haluška – M. Slavík 2, Trsek.
Rozhodčí: Devera.
ŽK: 2:2.
Diváci: 60. (her)

SUCHDOL B – STUDENÁ 1:3 (0:0)

Rezerva od Lužnice měla sice v prvním poločase trvalou převahu, její střelci však postrádali přesnější mušku. Druhá půle už byla o poznání vyrovnanější, ovšem k překvapivému výsledku přispěla i skutečnost, že všechny góly v síti domácích byly polovlastní.

Branky: 71. Gorný – 49. Lojka, 55. Mifek, 82. Dvořák.
Rozhodčí: Koranda.
Diváci: 80. (roh)