Klikovský Blesk čtyřikrát udeřil a sesadil lídra

Jižní Čechy – Krajská fotbalová I. B třída mužů pokračovala 4. kolem. Přinášíme ohlasy.

12.9.2017

Ilustrační snímek.Foto: Deník/Karel Vosika

Ve skupině A si neohroženě počíná klikovský Blesk, který po výhře v Kamenném Újezdu drží v tabulce druhou příčku a soupeře navíc připravil o post lídra. Zahanbit se nedal ani Suchdol, jehož hráči si poradili s béčkem Roudného. Ve skupině D uhájili druhé místo třebětičtí fotbalisté, kteří doma porazili Lomnici, a naplno bodovaly také Slavonice. Překvapením kola je vítězství mladíků třeboňské rezervy na půdě Nové Bystřice. Řečice přišla o výhru v Chotovinách až těsně před koncem, ale v poslepované sestavě musí být s remízou spokojena, zvlášť když celý druhý poločas hrála oslabená o vyloučeného hráče.

I. B třída sk. A
Kamenný Újezd – Klikov 1:4 (0:0)
Václav Bednář, člen výboru Blesku Klikov (2. místo): „Do utkání jsme vstoupili trochu zakřiknutě, ale postupem času jsme hru vyrovnali. Vytvořili jsme si i nějaké příležitosti, koncovka však zůstávala naší slabinou. Domácí byli sice více na míči, ale vyloženou šanci si nepřipravili. Druhý poločas jsme zahájili velice aktivně a v 63. minutě jsme se po trefě Šafránka zaslouženě ujali vedení. Další naší snahu zbrzdila chyba v rozehrávce, po ní přišla ruka ve vápně a Kamenný Újezd z penalty srovnal skóre. Na chvíli jsme vypadli z role, do níž nás vrátily dva slepené góly Lochmana s Jiráčkem. V závěru jsme s přispěním domácího hráče vítězství ještě vyšperkovali.“

Suchdol – Roudné B 2:1 (1:1)
Rostislav Maxa, trenér Sokola Suchdol (4.): „Zase jsme řešili potíže se sestavou, neboť chybělo několik nemocných hráčů. Začátek byl z obou stran poměrně opatrný, postupem času jsme však získávali převahu. V 36. minutě ale přišla fatální chyba a soupeř šel do brejku, který přesně zakončil. Ještě víc jsme vystupňovali tempo a hrálo se jen na jednu branku. Těsně před přestávkou hosté ve vápně zahráli rukou a nařízený pokutový kop proměnil náš brankář Michal Rácik. Druhý poločas se nesl plně v naší režii. Povedlo se nám střídání a Tomáš Kamiš po pěti minutách na hřišti v 74. zaznamenal vedoucí trefu. Následovalo ještě několik našich vyložených šancí, ale nakonec nás nemuselo tolik mrzet, že jsme ani jednu z nich už neproměnili. Roudné se totiž omezilo pouze na dlouhé nákopy do našeho vápna, s nimiž jsme si poradili. Klukům patří pochvala za bojovný a kolektivní výkon.“

I. B třída sk. D
Třebětice – Lomnice 3:1 (1:1)
Roman Havlík, trenér Sokola Třebětice (2.): „První půle nám herně příliš nesedla, do zápasu jsme vstoupili méně koncentrovaně, než bylo zapotřebí. Lomnice byla častěji na míči, my navíc kupili chyby, což vyvrcholilo v 25. minutě, kdy jsme dostali gól. Naštěstí o pět minut později srovnal Chvátal, což nás přece jen uklidnilo a po změně stran už se nám dařilo o mnoho lépe. Naše snaha přinesla ovoce v podobě přesných zásahů Šťastného a Kelblera, takže nakonec můžeme být spokojení. Za přístup hlavně ve druhé půli hráčům patří poděkování.“

Vladimír Vrána, trenér Tatranu Lomnice (8.): „Vstup do utkání jsme měli výborný, domácí nestíhali. Hrálo se de facto jen na jejich polovině a v 25. minutě nám Mikuláštík zajistil vedení. Bohužel, o pět minut později jsme soupeře nechali vyrovnat, padla na nás deka a do konce půle byli lepší domácí. Druhý poločas už byl nahoru dolů, oba týmy chtěly vyhrát. O výsledku rozhodla lepší produktivita Třebětic a přeci jenom nezkušenost našeho mladého týmu. Závěrem bych rád pochválil jak trojici rozhodčích za jejich výkon, tak i domácí fanoušky za slušnou atmosféru.“

Chotoviny – Kardašova Řečice 1:1 (0:1)
Aleš Brunner, trenér Sokola Kardašova Řečice (4.): „Kvůli dovoleným a zaměstnání se mi omluvilo šest hráčů, takže jsme vyrazili pouze ve dvanácti lidech. Začali jsme však velmi dobře a v 8. minutě po krásném centru Janečka uklidil balon do sítě Klokner. Domácí zvýšili obrátky a zhruba po čtvrthodině jsme faulovali ve vápně. Brankář Trepka však penaltu bravurně zlikvidoval a i v dalším průběhu předvedl několik výborných zákroků. To soupeře trochu utlumilo a následovalo několik našich šancí, do nichž se postupně dostali Klokner, Jánošík, Porochoňski či Houska. Krátce před pauzou však přišla komplikace, když byl po druhé žluté kartě vyloučený Vosecký. Odhodlání nám nechybělo ani ve druhé půli, ale některým našim hráčům postupně ubývaly síly. Obranná čtveřice společně gólmanem však pracovala výborně a tlaku Chotovin odolávala až do předposlední minuty, kdy se domácí z posledního rohového kopu dočkali vyrovnání. Je třeba přiznat, že zaslouženě, mrzí nás jen to, že se tak stalo až úplně na konci.“

Slavonice – Dolní Bukovsko 2:1 (2:1)
Ladislav Burghard, trenér Sokola Slavonice (6.): „Čtvrt hodiny jsme se rozkoukávali a navíc jsme dostali i gól. Vzápětí jsme se štěstím vyrovnali, když po velkém závaru před brankou soupeře jako poslední trefil míč zřejmě Milan Balík. Převzali jsme iniciativu a o sedm minut později skóroval Bártů, jehož střelu tečoval jeden z hostujících hráčů do protipohybu brankáře. Ve druhém dějství nás Dolní Bukovsko trochu zatlačilo, těsný náskok jsme však uhájili i díky několika dobrým zákrokům brankáře Pospíchala. Přestože náš výkon nebyl bůhvíjaký, bojovnost týmu nechyběla. Věřím, že fotbalově se zvedneme, důležité však je, že zatím celkem pravidelně bodujeme.“

Nová Bystřice – Třeboň B 2:4 (2:1)
Bohumil Hron, trenér Jiskry Nová Bystřice (7.): „Hosté se záhy dostali do vedení, ale Havel dokázal brzy srovnat. Dvacet minut jsme byli pasivnější, pak se to zlepšilo a přišly i možnosti Frühaufa, Havla či Brabce. V 41. minutě jsme se dočkali druhé trefy, když po hlavičce Brabce dorážel z metru Dvořák. Remízový duel, v němž se hrál svižný a pohledný fotbal, zlomily po přestávce naše individuální chyby. Kluci chtějí řešit všechny situace fotbalově, což je dobře, ale někdy je třeba v tísni prostě balon rychle odkopnout. Po zbytečných ztrátách tak Třeboň nejprve v 53. minutě vyrovnala a v 85. přidala třetí zásah. Poté jsme ve snaze srovnat hráli vabank a inkasovali ještě jednou.“

Roman Cigáň, trenér Jiskry Třeboň B (9.): „Náš projev oproti minulému zápasu s Třeběticemi byl jako nebe a dudy. Kluci chtěli uspět, hráli dobře a za předvedený výkon si tři body zasloužili. Přestože jsme po prvním dějství prohrávali, herně to bylo v pořádku a mužstvo si věřilo, že zápas může otočit, což se také povedlo. Navíc si na jednotlivých postech výborně sedla i sestava. Bystřice také nehrála špatně, opírala se především o individuality Frühaufa a Havla, ale naši hráči předvedli zodpovědný a koncentrovaný výkon. Klíčový byl zřejmě gól na 2:2 v 53. minutě, o který se postaral Brousek. Po něm jsme soupeře zmáčkli a v závěru jsme byli za snahu po zásluze odměněni dalšími dvěma trefami.“

12.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Renata Doležalová, lékařka z Ortopedicko – traumatologického oddělení Nemocnice Písek, odpovídala on-line na dotazy čtenářů.

Klouby bez bolesti i po padesátce? Udržujte si váhu a sportujte

Netradiční prohlídka města nad Vajgarem začala u památníku letců na nábřeží Ladislava Stehny.

Klienti LORMu si osahali historii Hradce

V kraji oproti loňsku přibylo případů lymeské borreliózy

Jižní Čechy - Více případů onemocnění lymeskou borreliózou než v loňském roce zaznamenali letos jihočeští hygienici. Do rekordních hodnot má ale letošní výskyt klíšťaty přenášených onemocnění zatím daleko.

Velenické čekají dopravní omezení

České Velenice - Na dvou místech v Českých Velenicích musejí řidiči od října počítat s dopravními omezeními.

Házenkářky vyhrály v lize i podruhé, teď je čeká pohár

Praha – Jindřichohradeckým házenkářkám dokonale vyšel vstup do II. ligy a po dvou výhrách jsou na čele tabulky. Nyní mají před sebou Český pohár.

Fanoušek zůstal zamčený na zimním stadionu

Tábor - V neděli pět minut po jedné hodině ráno se na městskou policii se žádostí o pomoc obrátila sestra jednoho z hokejových fanoušků, který zůstal po zápase uzamčený v prostorách zimního stadionu.