Klikovský nováček šokoval Číměř

Jindřichohradecko - Už pouze týmy Suchdola, Starého Města a Kunžaku zůstaly po druhém kole okresního fotbalového přeboru s plným bodovým ziskem.

19.8.2008

Obránce Suchdolu Luboš Chládek (vpravo) bojuje s hostující dvojicí Richard Pátek a Miroslav Vican. Rezerva od Lužnice porazila Český Rudolec přesvědčivě 4:1 a je na čele OP.Foto: František Hešík

Po dvou kolech fotbalového přeboru zůstaly s plným počtem bodů už pouze tři celky.

Největší překvapení uplynulého víkendu se odehrálo na číměřském trávníku, kde domácí celek po vyhraném poločase odpadl a nováček z Klikova se i zásluhou čtyř gólů svého kanonýra Plucara může radovat ze svého premiérového vítězství.

KUNŽAK – HRANICE 4:2 (2:2)

Zápas pro Kunžak nezačal nejlépe, neboť hosté se hned v první minutě dostali do vedení. Ačkoliv nakonec soupeři odcházeli do kabin za remízového stavu, Hraničtí byli v úvodním dějství fotbalovější a měli i více ze hry. O přestávce domácí vystřídali dva hráče, jejich výkon se zlepšil a nakonec se ve slušném, ale průměrném duelu mohli radovat z vítězství.

Branky: R. Zeman 2, Loukota, Hudziec – R. Herzog, J. Macho.
Rozhodčí: Blažek.
ŽK: 3:2.
Diváci: 60. (han)

H. PĚNA – DEŠTNÁ 3:2 (1:0)

U rybníka Dřevo se hrálo vyrovnané a bojovné utkání, na jehož konci byli šťastnější domácí fotbalisté. Ti se dostali v první půli zásluhou Bicence do vedení, ale Deštná zahájila druhý poločas náporem a dokázala stav srovnat. Horní Pěna ovšem stačila zmobilizovat síly a vytáhla skóre až na dvoubrankový náskok. Deset minut před koncem ještě závěr duelu svým druhým zásahem zdramatizoval deštenský ostrostřelec Vladimír Kučera, ale domácí už těsný náskok udrželi.

Branky: Bicenc, Mikloš, Horal – Vl. Kučera 2.
Rozhodčí: Nejezchleb.
ŽK: 1:1.
Diváci: 30. (jež)

SUCHDOL B – Č. RUDOLEC 4:1 (0:0)

Až do 53. minuty se duel obešel bez branek. Pak však hosté zahráli ve vápně rukou a Ďoubal proměněnou penaltou položil základ k pozdějšímu vítězství suchdolské rezervy. Od tohoto okamžiku totiž domácí ožili a svého soupeře jednoznačně přehráli.

Branky: 52. Ďoubal (11), 60. Císař, 70. M. Dušek, 79. J. Záruba – 73. Trojan.
Rozhodčí: Švec.
ŽK: 1:4.
Diváci: 60. (roh)

STUDENÁ – HALÁMKY 3:3 (1:0)

Nováček přeboru měl nakročeno k premiérové výhře, ale přišel o ni hrubými chybami v obranné činnosti. Zlomovým momentem celého zápasu byla hned úvodní minuta druhé půle, kdy hosté dvěma povedenými trefami Michala Slavíka otočili skóre a Studená pak musela až do konce dotahovat. Kromě šesti gólů viděli diváci pod Javořicí ještě na každé straně jednu střelu do tyče.

Branky: Holý, Lojka, Mitas – M. Slavík 3 (jedna z 11).
Rozhodčí: Picka.
ŽK: 2:2.
Diváci: 50. (maň)

ST. MĚSTO – JAROŠOV 4:2 (2:0)

Domácí fotbalisté měli po většinu střetnutí navrch a zaslouženě zvítězili. Jarošovský celek uchránil od větší pohromy výborný gólman Blažek, jenž navíc v 75. minutě kryl pokutový kop svému staroměstskému protějšku Skípalovi. Na těžkém terénu se oba celky prezentovaly bojovným výkonem.

Branky: 40. a 49. Ferák, 35. Kopečný, 61. Růžička – 61. Šenkýř, 82. Petrů ml.
Rozhodčí: Nikodým.
ŽK: 4:2.
ČK: 1:1 (Račák – Dvořák).
Diváci: 60. (mí)

ST. HLÍNA – STRÁŽ 2:2 (1:1)

Oba celky začaly ve svižném tempu, ale většina akcí na obou stranách končila na úrovni velkého vápna. Stráž v 18. minutě chybovala v obraně, čehož využil domácí Šimkovský a otevřel skóre. O osm minut později však hosté vyrovnali. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Stará Hlína se po hodině hry znovu dostala do vedení, ale ze tří bodů se nakonec neradovala, protože dvě minuty před koncem rozhodl o dělbě bodů strážský Marek Jann. Přestože se hrálo za stálého deště, starohlínský trávník snesl nejpřísnější měřítko.

Branky: Šimkovský, M. Ködel – Samek, M. Jann.
Rozhodčí: Koranda.
ŽK: 0:3.
Diváci: 70. (hru)

ČÍMĚŘ – KLIKOV 2:5 (2:1)

Úvod duelu vůbec nenasvědčoval, že domácí nakonec dostanou krutou lekci. Číměř vstoupila do zápasu aktivně, vedla 2:0 a ve vzduchu visel další gól. Své další šance už ovšem neproměnila a dovolila soupeři do poločasu snížit. Hned po obrátce klikovský nováček vyrovnal a od tohoto okamžiku na hrací ploše existoval prakticky pouze jeden tým. Na zaslouženém vítězství hostů mají lví podíl extřeboňští harcovníci Mašek a především Radim Plucar, který se zaskvěl čtyřmi přesnými zásahy.

Branky: Mol 2 – R. Plucar 4, Mašek.
Rozhodčí: Janeček.
ŽK: 1:4.
Diváci: 60. (gr)

PROGRAM 3. KOLA:

Klikov – Studená, Jarošov – H. Pěna, Č. Rudolec – St. Město (vše so 17), Halámky – Kunžak (ne 15), Deštná – St. Hlína, Hranice – Suchdol B (oba ne 15.30), Stráž – Číměř (ne 16).

19.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Páteční bouřka za sebou nechala obrovské škody na území Národního parku Šumava. Turisté se tak na některá místa nepodívají.
8

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Představení Tři veteráni v podání ochotníků z Pluhova Žďáru a jejich přátel.
24

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Jižní Čechy – Do střední Evropy bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu a na naše území bude proudit chladný vzduch od severozápadu.

Začínají kovářské dny, můžete i na prohlídku kostela

Jindřichohradecko - Kam si v pondělí vyrazit za kulturou? Třeba do kina nebo na prohlídku kostela v Chlumu.

Třeboň i Dačice zvítězily, včelnický nováček uhrál bod s Rudolfovem

Jižní Čechy – Mnohem lépe než před týdnem si v druhém kole fotbalového krajského přeboru mužů počínala mužstva z jindřichohradeckého regionu.