Lokomotiva dostihla Kunžak

Jindřichohradecko – Ostře sledovaný duel, v němž druhé České Velenice porazily vedoucí Kunžak a bodově se na svého protivníka dotáhly, byl hlavní událostí 23. kola okresního přeboru v kopané.

1.6.2011

Ilustrační snímek.Foto: archiv Deníku

Č. VELENICE – KUNŽAK 4:1 (2:1)
Ve šlágru kola si byli domácí fotbalisté vědomi, že pouze vítězství jim ještě uchová reálnou naději na celkové prvenství v přeboru a tím i postup do I. B třídy. A podle toho to také na hrací ploše vypadalo. Lokomotiva byla aktivnější a do vedení ji poslal gólman Candra, který proměnil pokutový kop. Hostujícímu celku se sice povedlo zásluhou Vilímka vyrovnat, ale do kabin šli po druhé trefě spokojenější domácí. Po změně stran si velenický celek vynutil ještě výraznější převahu, kterou korunoval dalšími dvěma góly a zaslouženě si tak připsal důležité vítězství, kterým se na svého soupeře na čele tabulky bodově dotáhl. Kunžak však má ještě k dobru zítřejší dohrávku, v níž hostí Hranice (18 hodin).
Branky: Candra (pen.), Kotrba, Samec, Mikl – Vilímek. Rozhodčí: Janíček – Císař, Gauč. ŽK: 1:2. Diváci: 140.

STAŇKOV – ST. HOBZÍ 6:2 (3:2)
Staňkovská mašina na jaře pokračuje ve válcování svých soupeřů, o čemž se tentokrát přesvědčili hráči zachraňujícího se Starého Hobzí. Hraničář měl výborný nástup a do 30. minuty získal tříbrankový náskok. Pak ovšem domácí celek vyrobil zbytečné chyby, čehož jejich soupeř využil a snížil na rozdíl jediné trefy. Uklidňující čtvrtý zásah přišel až v 72. minutě, od té doby však Staňkov až do konce na hřišti kraloval a především zásluhou střelecky disponovaného Studničky se nakonec radoval z další přesvědčivé výhry.
Branky: Studnička 4, Mutina, Vonka ml. – Peterek, Lička. Rozhodčí: Maňhal. ŽK: 2:1. Diváci: 60.

STRMILOV – STRÁŽ 7:1 (2:0)
Domácí vzali režii utkání od úvodního hvizdu do svých rukou a kromě desetiminutového úseku ve druhé půli, během kterého se Stráži také podařilo vstřelit čestný úspěch, na hřišti jasně dominovali. Brankostroj Strmilova se nakonec zastavil na sedmi gólech a nováček tím ve slušně hraném duelu jasně dokumentoval, že v boji o udržení soutěže rozhodně neprodá svou kůži lacino.
Branky: Cejpek 2, Procházka, Popelka, Janák, Dvořák, D. Hanzal – Petr Přílepek. Rozhodčí: Koranda. Bez karet. Diváci: 100.

Č. RUDOLEC – HRANICE 1:5 (1:4)
Rudolecký celek se už zřejmě smířil s nepříjemnou realitou sestupu, zvlášť, když nabuzený tým Hranic, který o záchranu usiluje, na domácí vlétl a v 36. minutě vedl už 4:0. Jeho výrazný náskok ovlivnil zbytek utkání a druhý poločas se tak už dohrával prakticky pouze z povinnosti.
Branky: 38. V. Tesař (pen.) – 25. a 33. (pen.) Vach, 36. a 78. Hasík, 11. Jan Herzog. Rozhodčí: Svítil. ŽK: 0:3. Diváci: 30.

H. ŽĎÁR – STUDENÁ 4:4 (1:3)
V úvodním dějství těžila Studená z chyb v domácí obraně a do kabin tak její hráči odcházeli s nadějným dvoubrankovým náskokem. Po změně stran však začal úřadovat útočník Bureš, jenž čistým hattrickem otočil skóre ve prospěch Žďáru. Když už to vypadalo, že všechny body zůstanou na hřišti u Nežárky, přišel nedůrazný odkop domácích, čehož využil Lojka a v nastavení zařídil remízu.
Branky: Bureš 3, Kos – Dvořák 2, Lojka 2. Rozhodčí: Náprava. ŽK: 4:4. Diváci: 30.

JAROŠOV – ČÍMĚŘ nehráno
Jarošovské hřiště se zásluhou vydatného deště ocitlo pod vodou, takže utkání bylo pro nezpůsobilý terén odloženo. O náhradním termínu rozhodne STK.

SUCHDOL B – HALÁMKY 3:1 (0:1) nedohráno
V místním derby měl domácí celek převahu, ale v první půli zahodil několik šancí včetně penalty a Halámky, které přijely v okleštěné sestavě a pouze s 11 hráči, se z ojedinělé akce ujaly vedení. Po změně stran se suchdolští střelci přece jen probrali a třemi góly otočili vývoj. Dopomohlo jim k tomu i zranění a odstoupení dvou hostujících hráčů a také vyloučení dalších dvou fotbalistů Halámek. Zhruba čtvrt hodiny před koncem, kdy měl Suchdol zahrávat pokutový kop, odstoupil i kapitán hostů, takže počet klesl pod sedm a sudí Bicek byl nucen zápas pro nedostatečný počet hráčů Halámek předčasně ukončit. K utkání, které vneslo do řad obou táborů i do hlediště hodně emocí, se ještěpodrobněji vrátíme, jisté však je, že STK duel kontumuje výsledkem 3:0 ve prospěch Suchdola, což jsme započítali i do tabulky.
Branky: Š. Kubašta, T. Kamiš, Arenberger – Trsek. Rozhodčí: Bicek. ŽK: 4:7. ČK: 0:2 (M. Slavík, Decker). Diváci: 100.

1.6.2011

Aleně Málové do redakce Jindřichohradeckého deníku s kabelkami pomohli Štěpán a Adam Buštovi.
26

Kabelky a knížky sbíráme až do konce prázdnin

Koncert pražského sboru Spektrum se odehraje v kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí v Třeboni.

Třeboň čeká unikátní koncert

Zpoplatnit dopravu chtějí i na silnici I/22

Jižní Čechy /VIDEO/ – Zavést mýtné pro kamionovou dopravu na všech jihočeských silnicích I. třídy. Takový je výsledek úterního setkání Jiřího Švece, krajského radního pro dopravu, se zástupci jihočeských měst a obcí.

Žena po pondělní nehodě v nemocnici zemřela

Tučapy - Ještě v pondělí byla nehoda, k níž došlo před desátou dopoledne, přestupkem. Dnes už je šetřena kriminalisty jako trestní čin usmrcení z nedbalosti.

Volit se dá i v cizině. Potřeba je ale voličský průkaz

Jindřichův Hradec – Přestože do termínu voleb do poslanecké sněmovny ještě zbývají více než dva měsíce, v jindřichohradeckém městském úřadu jsou již připravené volební obálky a tiskopisy.

OBRAZEM: Hasiči z Horního Meziříčka se vrátili do čela jindřichohradecké ligy

Studená – Osmým kolem pokračovala Jindřichohradecká hasičská liga ve Studené. Soutěže se zúčastnilo šest družstev žen a dvanáct týmů mužů.