Lomnice ve šlágru udolala Suchdol

Jižní Čechy - I 16. kolo fotbalové I. B třídy sk. D potvrdilo, že soutěž je v letošní sezoně mimořádně vyrovnaná a nikdo nemá dopředu nic jistého.

16.4.2009

V jednom z vrcholů jarní části fotbalové I. B třídy porazila Lomnice na domácí půdě Suchdol 1:0 a na čele tabulky udržela jednobodový náskok před Chlumem. Na snímku se snaží suchdolský obránce Březina (vpravo) zastavit domácího útočníka Mikuláštíka.Foto: František Hešík

Přesvědčili se o tom třeba hráči Nové Včelnice, kteří doma nečekaně klopýtli v souboji s novobystřickým celkem.

Nečekala se ani porážka Třebětic, které před vlastními příznivci nešťastně podlehli Ševětínu.

Zlaté body naopak uhrály České Velenice ve Vlastiboři a na konci tabulky se jim tak hned dýchá o poznání lépe. Na samé dno tak dopadla Kardašova Řečice, což zapříčinila její porážka ve Slavonicích.

V zápase kola Lomnice zdolala nejtěsnějším výsledkem Suchdol a oba týmy předvedly výkon na hranici svých možností. Dařilo se i Chlumu, jenž si hladce poradil s Mladou Vožicí.

LOMNICE – SUCHDOL 1:0 (1:0)
Václav Kroupa, vedoucí mužstva Tatranu Lomnice (1. místo): „Suchdol se u nás představil ve velmi dobrém světle, neboť má ve svém středu řadu tvořivých fotbalistů. I proto se hrálo kvalitní, bojovné a vyrovnané utkání. Nám se podařilo těsně před přestávkou skórovat, když se nádherně z dálky trefil Jiráček. I po změně stran se hrál vyrovnaný duel. Soupeř se sice ve snaze vyrovnat vrhl do útoku, ale naši hráči mu nedovolili skórovat a naopak jsme hrozili zejména z rychlých brejků. Ve slušně hraném utkání jsme se tak nakonec mohli radovat z důležitého vítězství.“

Rostislav Kuchyňka, trenér Sokola Suchdol (7.): „Musím Lomnici pogratulovat, má totiž velmi dobrý tým. V zápase nadprůměrné úrovně jsme si během první půle vytvořili tři nadějné šance a dali dokonce gól, který však nebyl uznaný. V samém závěru tohoto dějství jsme však inkasovali klasického šatnáře, což by se stávat nemělo, i když je třeba sportovně uznat, že to byl krásný gól. Také po změně stran pokračoval duel ve vysokém tempu a hráči obou mužstev toho měli ve velkém vedru na konci dost. Lomnici jsme byli naprosto vyrovnaným protivníkem, ovšem stále platí, že se hraje na góly.“

N. VČELNICE – N. BYSTŘICE 0:2 (0:2)
Miloš Strachota, trenér TJ Nová Včelnice (3.): „Zápas jsme si prohráli během úvodních dvaceti minut, kdy jsme na hřišti snad ani nebyli. Soupeř nás potrestal za naši pasivitu a lehkovážnost dvěma góly a nutno podotknout, že jich mohlo být ještě víc. Pak jsme se sice dostali do hry, ve zbytku poločasu jsme si připravili čtyři tutovky, ale tentokrát nás opustilo střelecké štěstí. I když jsme i po změně stran měli územní převahu, šancí z naší strany už tolik nebylo. Hosté naopak hrozili z rychlých protiútoků do otevřené obrany a jen díky výbornému výkonu mladého gólmana Holického jsme nedostali další branky. Náš výkon dobrý nebyl, Nová Bystřice potvrdila stoupající výkonnost a vyhrála naprosto zaslouženě.“

Václav Tkalců, předseda Jiskry Nová Bystřice (8.): „Hlavně v první půli se hrál kvalitní a otevřený fotbal, ale výsledek mohl být nakonec i jiný. Nás podržel v brance Kovanda, jinak hráč z pole, který musel zaskočit při absenci gólmanů. V 16. minutě nás poslal do vedení Havel, po půlhodině hry přidal druhý zásah Řežábek a pak ještě opět Havel orazítkoval břevno. Ve druhém poločase nás domácí zatlačili a bylo důležité, že jsme jim nedovolili vsítit kontaktní gól. Kluci podali kolektivní a taktický výkon, za to si zaslouží pochvalu. Dosáhli jsme na cenné tři body a napravili tak domácí zaváhání z minulého kola.“

CHLUM – ML. VOŽICE 3:0 (2:0)
Rostislav Maxa, trenér Jiskry Chlum (2.): „Začátek zápasu se nám moc nevydařil, neboť jsme se přizpůsobili hře soupeře s dlouhými nakopávanými míči. Postupně jsme se ale začali prosazovat kombinační hrou a přišly i branky. Nejprve trefil Flaška tyč z přímého kopu, ale poté se z rohu prosadil hlavou Novák a dal úvodní gól utkání. Hosté měli velikou šanci ve 40. minutě, kdy již překonaného brankáře Valeše zastoupil na brankové čáře Němeček. My jsme ještě do konce poločasu přidali druhý zásah, o který se postaral znovu Novák. Hned na začátku druhého poločasu proměnil Flaška penaltu a pečetil tak, až na úvod utkání, náš jinak velmi dobrý výkon. Za přístup a nasazení bych chtěl klukům poděkovat.“

TŘEBĚTICE – ŠEVĚTÍN 2:3 (1:1)
Josef Bastl, trenér Sokola Třebětice (5.): „Odehráli jsme nešťastné utkání. Zejména po změně stran jsme soupeře výrazně předčili, ale ukázalo se, že fotbal někdy nemá logiku. Je však pravda, že v úvodní pětačtyřicetiminutovce se nehrál fotbal, který by oku diváka příliš lahodil. Za stavu 1:1 nás navíc ještě několikrát podržel brankář Koupil. Do druhé půle jsme přeskupili některé posty v sestavě a naše hra se výrazně zlepšila. Postupně jsme zvyšovali obrátky a přestože jsme po chybě v obraně dostali další gól, dokázali jsme vyrovnat a připravili jsme si dalších pět, šest jasných gólových situací, z nichž jsme však dokázali vytěžit pouze dvě břevna. Pravidlo nedáš – dostaneš se tak opět potvrdilo a Ševětín dvě minuty před koncem z rychlého protiútoku dosáhl na vítěznou trefu. Kluci si však za výkon, který předvedli ve druhé půli určitě prohrát nezasloužili.“

VLASTIBOŘ – Č. VELENICE 0:2 (0:1)
Jan Jabůrek, trenér Lokomotivy České Velenice (12.): „Prvních deset minut měli mírnou převahu domácí, pak se hra vyrovnala a zbytek poločasu už byl v naší režii, o čemž svědčí i vedoucí gól Mikudima, který se prosadil hlavou po standardní situaci. Po změně stran Vlastiboř vyvinula tlak, což bylo dáno i tím, že především naši střední záložníci dohrávali pěkně pokopaní. A protože nám kvůli zraněním a trestům chybí sedm hráčů, neměli jsme ani možnost vystřídat. Ale nakonec jsme to vzadu odehráli velmi dobře takticky a na velkém hřišti dostal příležitost k brejkům především Sokol, kterému rychlostně nikdo ze soupeřů nestačil. Jednu ze dvou svých velkých šancí také dokázal přesně zakončit a potvrdil naší důležitou výhru, na níž jsme dosáhli i se třemi dorostenci v sestavě.“

SLAVONICE – K. ŘEČICE 2:1 (1:0)
Ladislav Burghard, trenér Sokola Slavonice (9.): „V hodně průměrném utkání, v němž se hrálo o pomyslných šest bodů, se nám moc nepovedl začátek a už v 11. minutě jsme po chybě Maška inkasovali. Ten ovšem svou chybu napravil ve 31. minutě, kdy po utěšené střele téměř z třiceti metrů vyrovnal. Po přestávce měli hosté více ze hry, ale vedoucí a vítězný gól padl do hostující sítě, když se o něj v 71. minutě postaral Balík. Zápasu by možná lépe slušela remíza, ale za tři vítězné body jsme pochopitelně rádi.“

Jaroslav Klimt, trenér Sokola Kardašova Řečice (14.): „Hned v první minutě vykopávali domácí míč z prázdné branky, v 11. už se nám podařilo skórovat a Slavonicím jsme toho moc nedovolili. Jenže pak jsme dostali gól z velké dálky a bylo vyrovnáno. Po změně stran jsme se do soupeře obuli, ovšem postupem času byly naše akce stále křečovitější a moc nám nepřidal ani ušmudlaný gól, kterým se soupeř dostal do vedení. Domácí hráli jednoduché nakopávané míče, jinak toho moc nepředvedli. Nás však srážejí vlastní chyby a laciné góly. Přesto se domnívám, že jsme si nezasloužili prohrát.“

JAK NASTOUPILI V I. B TŘÍDĚ:

TATRAN LOMNICE
Hanzal – Nedvěd, Prášek, Sekyra, Jiráček – J. Němec, R. Němec, Marsa, Sedláček (62. Lochman) – Mikuláštík, Šachl (85. Nohava).
SOKOL SUCHDOL
Dunaj – Chládek (85. Rácik), Šuba, Matějček, Březina – Záruba, Soudek, Heřman (20. J. Štěpánek), Gorný (70. Kastl) – L. Štěpánek, Hešík.
TJ NOVÁ VČELNICE
Holický – Holec (55. Mareš), Rešl, Pivko, L. Cypra – Blažek, Dvořák, T. Cypra (65. Říha), Waník (46. Lukš) – Bednář, Strachota.
JISKRA NOVÁ BYSTŘICE
Kovanda – Kandl, Steklý, Bobál, Dohnal – Beneš, Budoš, Kamas, Feytl – Havel, Řežábek (90. Vojta).
SOKOL TŘEBĚTICE
Koupil – S. Habr, Klejdus (46. Piler), Michna, V. Novák – Chvátal, B. Novák, Šťastný, Vojtěch Habr – Chalupa, Bastl.
JISKRA CHLUM
Valeš – Tesař (27. Němeček), Pilař (60. R. Maxa), Smetana, Váňa – Divoký, Novák, Míka, J. Flaška – Hájek, Řepa.
LOKO ČESKÉ VELENICE
Candra – Srpek, Mezera, Peterek, J. Malaník (80. F. Malaník) – Bittengel, Kopecký, Kotrba, Mikl – Mikudim, Sokol.
SOKOL SLAVONICE
Pospíchal – Mašek, Chalupa, Trávníček, Raška – Jahoda, Bártů, Bedlivý (73. Kubeš) – Peschel, Balík, Pavel Kučera (66. Blecha).
SOKOL KARDAŠOVA ŘEČICE
Fibich – M. Nový, Kalina, Pozníček, Mikšátko – Šťastný, Blízek, Jánošík (70. Houska), Sedláček (70. T. Mach) – Pražák, Kovář.

16.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Bratři Michálkovi kralovali ve Vlkovské pískovně

Jindřichohradecká radnice. Ilustrační foto.

Podloží rozhledny je v pořádku, říká radnice

V Rapšachu zvítězili muži i ženy z Lásenice

Rapšach – Další kolo Velké ceny Třeboňska se konalo o uplynulém víkendu v Rapšachu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

V sobotu rozezní parkán rock, ska i punk

Prachatice - Hospic music fest 2017 - nultý ročník jednodenního hudebního festivalu, odstartuje již tuto sobotu. Bavit se a pomáhat můžete od 13 do 22 hodin.

Na sál to nestihla. Porodila pod stoletou lípou

Písek – Tatínek by zasloužil medaili. Shodovaly se sestřičky na porodnickém oddělení písecké nemocnice, když v úterý propouštěly domů Evu Chvojsíkovou z Týna nad Vltavou s dcerkou Barborkou. Té se totiž už nechtělo čekat a přišla na svět v pátek ve 20.25 hodin za pomoci tatínka Miroslava kousek za bránou nemocnice pod stoletou lípou.