Fotbalová I. B třída: Chlum doma překvapivě pouze remizoval s posledními Chotovinami. Nová Včelnice zvítězila popáté v řadě.

Naopak již páté vítězství řadě zaznamenali hráči Nové Včelnice a na vedoucí Mladou Vožici ztrácejí jediný bod. Třebětice potvrdily příslušnost k horním patrům tabulky, ale na vítězství s Novou bystřicí se tentokrát dost nadřely.

N. VČELNICE – SLAVONICE 3:0 (2:0)

Miloš Strachota, trenér TJ Nová Včelnice (2. místo): „Pět hráčů bylo mimo kvůli zranění či nemoci a další nastoupili se sebezapřením, takže pro nás bylo hlavně důležité doma bodovat. V prvním poločase jsme udávali tempo hry a po brankách Bednáře a Blažka šli do kabin s uklidňujícím náskokem. Po změně stran už jsme hru víceméně kontrolovali a soupeře do žádných větších šancí nepouštěli. Deset minut před koncem pak přidal pojišťující zásah znovu Bednář. Náš projev byl tentokrát i vlivem vynucených změn v sestavě pouze průměrný, ale vzhledem k tomu, že soupeř také nepodal optimální výkon, bylo naše vítězství zasloužené. Máme za sebou šňůru pěti výher a rádi bychom ji ještě prodloužili, i když nyní jedeme dvakrát ven. Ale jinak zatím můžeme být relativně v klidu.“

Ladislav Burghard, vedoucí mužstva Sokola Slavonice (12.): „Prvních dvacet minut bylo poměrně vyrovnaných, ale pak jsme domácí posadili do sedla, když jsme udělali hrubou chybu, kterou protivník potrestal. Během úvodní pětačtyřicetiminutovky jsme ještě jednou inkasovali, ovšem trefě Nové Včelnice předcházel faul na našeho gólmana, což sudí neodpískal. Po přestávce byl náš tým chvílemi lepší, ale možnosti, které se nám naskytly, jsme promarnili a domácí pak v závěru udeřili do otevřené obrany potřetí. Domnívám se však, že vzhledem k průběhu je pro nás tento výsledek příliš krutý.“

TŘEBĚTICE – N. BYSTŘICE 4:2 (3:2)

Josef Bastl, trenér Sokola Třebětice (3.): „Už v sedmé minutě svítilo na časomíře skóre 1:2 a vše nasvědčovalo divoké přestřelce. Hned na začátku zápasu se spustil hustý déšť, jenž bránil technické hře, ale nahrával rychlému stylu nahoru, dolů se spoustou běžeckých soubojů a množstvím standardních situací. A právě ty nám šly výborně, když jsme z nich dokázali ještě do přestávky otočit skóre, čímž zároveň Bastl zkompletoval hattrick. Ve druhé půli už hra měla přece jen větší řád. My se trochu zatáhli a soupeři dovolili jen asi ve dvou případech vážněji ohrozit naší svatyni. Naopak, podnikali jsme nebezpečné brejky, přičemž jeden z nich dotáhl Piler až do konce a upravil na konečných 4:2. S výsledkem jsme v dané situaci spokojeni.“

Jiří Kubát, trenér Jiskry Nová Bystřice (13.): „Jako obvykle jsme hned na počátku zápasu dostali gól, na nějž jsme však vzápětí dvěma přesnými trefami dokázali odpovědět. Náskok nám ale dlouho nevydržel, neboť jsme propadli při bránění standardek a soupeři tak dovolili otočit skóre. Do konce první půle jsme sice měli převahu, ale co je to platné, když ji nedokážeme střelecky zúročit. I po změně stran jsme se tlačili do kombinace, ale třebětičtí fotbalisté nás do šancí nepouštěli, balony odkopávali a naopak nám z rychlého protiútoku přidali ještě jeden gól. Herně to z naší strany není tak špatné, ale na každý gól se strašně nadřeme.“

SUCHDOL – Č. VELENICE 3:0 (2:0)

Rostislav Kuchyňka, trenér Sokola Suchdol (5.): „Na derby jsme se těšili, ve společné soutěži jsme se s Českými Velenicemi střetli po šesti letech, takže o náboj bylo postaráno. Tentokrát se nám podařilo eliminovat individuální chyby v obraně, hráli jsme soustředěně a protivníka jsme téměř k ničemu nepouštěli. Hráči poctivě plnili pokyny a do poločasu se nám podařilo vsítit i dvě branky. Po obrátce jsme k dobrému výkonu přidali i třetí trefu, takže tentokrát můžeme být spokojeni. K větší pohodě už chybělo snad jen lepší počasí.“

Jan Jabůrek, trenér Lokomotivy České Velenice (9.): „V první půli jsme hráli ve všech ohledech špatně, domácí nás převyšovali a vcelku po zásluze získali dvoubrankový náskok. Ve druhém poločase naše obrana začala konečně plnit taktické pokyny a do 70. minuty jsme měli i mírnou převahu, z níž vzešla i gólová šance, kterou jsme ovšem zahodili. Postupně nám však ubývaly síly a bylo jasné, že na zvrat už pomýšlet nemůžeme. Zvlášť, když domácí krásnou střelou zpoza šestnáctky přidali gólovou pojistku.“

LOMNICE – TUČAPY 1:3 (1:1)

Karel Zvánovec, předseda Tatranu Lomnice (8.): „Hosté přijeli s obrannou taktikou, kterou se v průběhu střetnutí snažili důsledně uplatňovat. Nasazením a důrazem tak eliminovali naší technickou hru, které ovšem chybělo lepší zakončení. Tučapy se ujaly vedení, na které o deset minut později dokázal odpovědět vyrovnávací brankou Zákostelecký. Chvílemi se zdálo, že budeme v úspěšném střeleckém počínání pokračovat, ale to se bohužel nestalo. I po změně stran soupeř hlavně důkladně bránil a v 70. minutě po rychlém brejku vstřelil vedoucí, a jak se později ukázalo, i vítězný gól. Náš tým pak ještě zahodil řadu šancí a hosté v úplném závěru pečetily své vítězství třetím gólem.“

VLASTIBOŘ – K. ŘEČICE 3:1 (1:0)

Aleš Brunner, trenér Sokola Kardašova Řečice (4.): „Musím, bohužel, přiznat, že Vlastiboř vyhrála zaslouženě. Na druhou stranu klukům nemohu moc věcí vytknout. Kvůli zraněním a dalším absencím jsme k zápasu nastoupili v hodně netradiční sestavě a třeba obrana hrála v tomto složení poprvé. První poločas jsme se ještě drželi, ale mrzí mě, že jsme inkasovali gól do šatny. Hned po přestávce sice Pražák vyrovnal, ale místo abychom v klidu drželi remízu, začali jsme se s domácími honit, čehož soupeř využíval a podnikal nebezpečné výpady do naší otevřené obrany. Pochopitelně v naší hře vznikaly mezery a nakonec jsme ještě dvakrát lovili míč v síti. Je to škoda, protože si myslím, že to byl hratelný soupeř. Teď se musíme především co nejrychleji dát dohromady zdravotně, protože mužstvo momentálně připomíná lazaret. Čeká nás důležitý domácí duel s Chlumem, tak uvidíme, zda se v tomto ohledu situace zlepší.“

CHLUM – CHOTOVINY 1:1 (0:1)

Rostislav Maxa, trenér Jiskry Chlum (6.): „Utkání se mi těžko hodnotí, protože jsme zcela zbytečně ztratili na domácí půdě dva body. První poločas byl z naší strany velmi špatný, nedostali jsme se vůbec do hry, protože se naši hráči přizpůsobili stylu soupeře, který pouze nakopával míče a spoléhal na náhodu. Chotovinám tahle taktika jednou vyšla a ujaly se vedení. Do druhé půle jsme razantně pozměnili rozestavení a od počátku si vytvořili drtivý tlak. Soupeř se vlastně vůbec nedostal za půlku. Výsledkem byla ale jen vyrovnávací trefa Nováka. Nastřelili jsme ještě dvě břevna, hostující obránce vyhlavičkoval míč z brankové čáry nebo nás vychytal gólman, jenž byl nejlepším hráčem Chotovin. Musíme na tento zápas rychle zapomenout a připravit se na další, kdy jedeme na horkou půdu v současnosti dobře hrající Kardašovy Řečice.“