„Máme jim co vracet," připomněl podzimní šokující porážku 0:3 z domácího hřiště.

Herně se vám vstup do jarní části sezony sice nepovedl, důležité tři body ale máte. A to díky vám, díky vaší trefě. Jak jste ten svůj vítězný gól viděl?

Martin Hurka vlevo v rohu vybojoval balon, přichystal si ho na centr, já si zezadu naběhl na přední tyč, a přestože míč přede mnou skočil, podařilo se mi to sklopit dolů a spadlo to tam. Zaplať pánbůh.

Dát brzy gól bývá vždy přání domácího mužstva, aby soupeř nemohl zalézt. Vy jste ten gól hodně brzy dali, přesto jste se pak dost trápili. Čím si to vysvětlujete?

Určitě jsem nečekal, že tak vypadneme ze hry. Musím ale říct, že Varnsdorf není žádný lehký soupeř. Hrají dlouho spolu a vědí, co chtějí hrát. My jsme měli trošku problémy s odraženými míči, protože oni nehráli nějak extra kombinačně, ale spíš nákop, sebrali odražený balon a hned byli u nás.

Nicméně ta taktika hostům hlavně v prvním poločase vycházela. Měli jste opravdu hodně velké starosti.

Proto jsme si také v poločase řekli, že musíme změnit taktiku, že zalezeme trošku víc na vlastní půlku. Myslím, že to přineslo ovoce, protože oni se ve druhé půli k odraženým míčům už tolik nedostávali. Druhou půli už prakticky neohrozili bránu. Jen je škoda, že my jsme ve druhé půli nějakou naši akci nedotáhli až do gólu.

Nakonec jste ty nesmírně cenné tři body uhráli, bylo to ale hodně utrápené vítězství.

Jenže zítra se nikdo nebude ptát, jak jsme vyhráli. Důležité jsou ty tři body. Hlavní je, že se vyhrálo.

Ostatně i váš trenér před zápasem říkal, že první zápasy sezony často nebývají o kráse, že spíš půjde o body.

Jak jsem říkal, ty tři body jsme nutně potřebovali a jsme za ně moc rádi. Jasně, že bychom chtěli hrát krásný fotbal a dát každému tři čtyři góly, ale bohužel tak tomu asi nebude. Naši soupeři také umí hrát fotbal a přehrát je není tak jednoduché, jak si mnozí myslí. Já jsem rád i za to vítězství 1:0. Bylo tomu tak i na podzim třeba s Bohemkou, taky už teď nikdo neví, jakým stylem jsme k tomu vítězství došli. Tři body se počítají a na konci sezony se ukáže.

Litoval jste toho, že jste po přestávce nedotáhli nějaké své slibné akce. Třeba tu, kdy jste poslal za obrannou linii míč na Linharta?

Třeba i tu. To klidně mohl být gól, Linč si tam za beky dobře naběhl, bohužel mu to skočilo a dal to nad bránu. Nebyl to pro něj tak jednoduchý balon. Doufám, že se trefí třeba hned teď v Sokolově a že si i odtud odvezeme další tři body.

Jenže Sokolov vám tady na podzim dal tři góly…

Byl to jeden z těch zápasů, které jsme v té době hráli. Do dvacáté minuty jsme měli dvě tři veliké šance, ty jsme nedali, zatímco Sokolov ze své první šance dal na 1:0. Máme jim co vracet a samozřejmě bychom jim tu prohru moc rádi oplatili. Klidně stejným stylem, jakým oni hráli tady. To znamená být zalezlí a hrát trpělivě na brejky, aby se oni nemohli dostat do šancí, zatímco my z protiútoků ano. Chceme v Sokolově uspět a věřím, že se nám to může podařit.