Náskok fotbalistů Chlumu se rozplynul

Jindřichohradecko – Závěrečné podzimní kolo fotbalového XSTM POWER DRINK okresního přeboru mužů zcela rozptýlilo náskok vedoucího Chlumu, který jen remizoval v Horním Žďáru, takže se na něj bodově dotáhly druhá Studená i třetí Strmilov. O mnoho nezaostávají ani další celky, takže na jaře lze očekávat velmi tuhý boj o jediné postupové místo.

14.11.2013

Fotbalisté Jarošova se ze svého postavení v tabulce rozhodně radovat nemohou.Foto: Zdeněk Píša

Zcela opačné starosti budou mít především v Jarošově, který během první části sezony nastřádal pouhopouhých pět bodů a přezimuje se ztrátou na posledním místě.

HORNÍ ŽĎÁR – CHLUM 1:1 (0:1)
Domácí fotbalisté se proti vedoucímu týmu přeboru dlouho jen bránili a odolávali velkému tlaku. Chlum však ze své převahy v první půli vytěžil pouze hubený jednobrankový náskok. I po změně stran musel Horní Žďár vycházet ze zabezpečené obrany, ale postupem času se stále více osměloval a pět minut před koncem udeřil, když ze skrumáže po rohovém kopu Čaloud vyrovnal a získal tak pro svůj tým velice cenný bod.
Branky: 85. Čaloud – 20. Lexa. Rozhodčí: Bicek. ŽK: 2:2. Diváci: 30.

BŘILICE – NOVOSEDLY 6:1 (4:0)
Vyrovnaných bylo jen prvních deset minut, kdy Novosedly nastřelily břevno, pak už převzali otěže domácí hráči a třemi góly v rychlém sledu určili další sled událostí. Břilice svou převahu nakonec korunovaly šesti brankami a na jaře se tak ještě mohou zapojit do bojů o nejvyšší příčky.
Branky: Z. Vaníček 2 (1x11), Redžepi 2, Vochoska, Nehoda – Poborský. Rozhodčí: Hanes. Bez karet. Diváci: 80.

STRMILOV – DEŠNÁ 2:1 (1:1)
Na těžkém terénu se hrál jen průměrný fotbal. Dešnou sice poslal do vedení v 7. minutě Morong, ale pak už dominovali domácí fotbalisté, kteří do přestávky srovnali krok a ve druhém dějství jim Procházka z trestného kopu trefil vítězství. Hosty od většího přídělu uchránil gólman Chvátal.
Branky: J. Hanzal, Procházka – Morong. Rozhodčí: Devera. ŽK: 0:1. Diváci: 80.

ST. HOBZÍ – STUDENÁ 0:5 (0:3)
Domácí fotbalisté neuhlídali nejlepšího kanonýra soutěže Libora Dvořáka, který zápas proměnil ve své „one man show". Po smrtících brejcích nastřílel všech pět gólů svého celku a herně poměrně vyrovnaný zápas rozhodl. Studená díky tomu přezimuje na druhé příčce.
Branky: Dvořák 5. Rozhodčí: Svítil. ŽK: 2:1. Diváci: 60.

JAROŠOV – STRÁŽ 0:1 (0:1)
Stráž byla v úvodní části herně lepší a domácí celek držel svými zákroky především brankář Poustecký. Ten zlikvidoval několik tutovek, ale byl krátký na tečovanou střelu Mládka, jež před ním změnila směr. Po změně stran se Jarošov vzchopil, předváděl velmi dobrý fotbal a měl řadu možností skóre změnit, jenže jeho střelecké trápení nebralo konce, což dokumentuje i břevno J. Petrů v 80. minutě.
Branka: Z. Mládek. Rozhodčí: Jann. ŽK: 2:1. Diváci: 50.

ST. HLÍNA – HRANICE 2:3 (2:2)
Raketový nástup Staré Hlíny vyústil už v 15. minutě ve dvoubrankové vedení. Jenže pak chyboval domácí brankář Rychlý a po něm i celá defenziva a Hranice do přestávky stihly vyrovnat. Domácí celek měl i ve druhém dějství optickou převahu, ale nic z ní nevytěžil a nakonec musel pít z kalichu hořkosti až do dna, neboť jejich soupeř třetí trefou pečetil své nečekané vítězství.
Branky: Puhlovský (11), Makovička – Jiří Herzog 2, Jan Herzog. Rozhodčí: Maňhal. ŽK: 0:1. Diváci: 50.

SUCHDOL B – HALÁMKY 4:5 (2:1)
Domácí po první střele soupeře prohrávali, ale do přestávky dokázali vývoj otočit a další dvě tutovky zahodili. Po změně stran však pro ně přišel šok, neboť hráči Halámek po kiksech suchdolské obrany zaznamenali čtyři góly a derby, v němž sudí rozdal devět žlutých i jednu červenou kartu, rozhodli ve svůj prospěch.
Branky: Chládek, Durek, J. Heřman, vlastní – L. Slavík 2, M. Slavík 2, Adensam. Rozhodčí: Nedvěd. ŽK: 2:7. ČK: 1:0 (Matouš). Diváci: 100.