Petr Benát bude Dynamu proti Opavě chybět

České Budějovice – V páteční domácí premiéře II. ligy proti Opavě budou fotbalisté Dynama zřejmě postrádat svého kapitána Petra Benáta, jenž už ve Vlašimi šel ze hřiště předčasně.

5.8.2015

Petr Benát bude Dynamu proti Opavě chybět.Foto: Deník/ Radka Doležalová

„Chtěl hrát, ačkoli stoprocentně ještě nebyl fit. Sám si v poločase řekl o střídání a krátce po přestávce také střídal," sdělil Deníku před středečním tréninkem trenér František Cipro. „Má svalové potíže a bude čtrnáct dní mimo hru."

K dispozici v pátek stále ještě nebude ani Vaněk. „Ve čtvrtek by měl pomalu s přípravou začít," uvedl kouč. „Navíc se střevní virózou hned po zápase ve Vlašimi ulehl Funda, ten se ale do pátku snad sebere," lomil rukama Cipro.

Zápas Dynama s Opavou se hraje v pátek od 18 hod.

Opava prý jede vyhrát

V domácí premiéře II. ligy se fotbalisté Dynama už v pátek od 18 hodin na Střeleckém ostrově utkají s Opavou, která letos chce ve FNL hrát hodně nahoře.

Své ambice Opava potvrdila v prvním kole doma výhrou s Frýdkem-Místkem. Sice jen 1:0, dle našich kolegů z Opavského deníku ale zcela po zásluze. Prepsl v bráně hostí byl k nepřekonání, měl ale i štěstí: mj. Kuzmanovič neproměnil penaltu a do půle domácí spálili několik tutovek. „Já si myslím, že kdybychom v poločase vedli, že by se Frýdek vracel domů s trojkou," uvedl v rozhovoru pro Opavský deník šestadvacetiletý záložník Tomáš Jursa, jehož dělovka už v osmé minutě skončila na břevně opavské branky.

Na připomínku, že v pátečním zápase v Českých Budějovicích na Opavu čeká úplně jiné utkání, Jursa jen pokrčil rameny: „Bude to jiné utkání, Budějovice budou muset, my tam jedeme s čistou hlavou. Řeknu to takhle, jedeme tam vyhrát," dodal.

Podobně to vidí i mladý stoper Dominik Simerský, jenž přišel do Opavy v létě na poslední chvíli, ale v zápase spolu se zkušeným Josefem Dvorníkem vytvořili kvalitní dvojici. „V Budějovicích nemáme co ztratit. Je tam krásný stadion, budeme si chtít zahrát dobrý fotbal a přivést dobrý výsledek," zdůraznil.

Skála bod s Karvinou bral

Pár hodin předtím, než ke své premiéře vyběhli fotbalisté Dynama ve II. lize, do nového ročníku I. ligy dorostu na Složišti vstoupila devatenáctka Dynama v zápase s Karvinou.

A stejně jako poté áčko ve Vlašimi i černobílí dorostenci zahájili sezonou remízou 1:1.

„Bod je dobrý, jsme za něj rádi," krčil rameny trenér Petr Skála, jedním dechem však dodal, že kdyby do půle Kadlec dal na 2:0, asi by zápas vyhráli. „Jenže druhý gól jsme nedali, a kdyby oni v závěru svou velkou šanci proměnili, mohli jsme taky nemít nic," dodal.

Devatenáctka Dynama bude v nové sezoně hrát prakticky s novým týmem. „Jen tři hráči zůstali z jarního základu, máme úplně nový tým. Sice chyby v naší hře byly, taky tam ale byly i dobré věci. Karviná má velice kvalitní tým a já tudíž jsem za bod rád," opakoval kouč devatenáctky.

Vyzdvihl gólmana Luksche: „Ligu dorostu ještě nechytal a zvládl to." Potěšil ho i Máchův gól: „Byl krásný, vykombinovaný až do prázdné brány."

Ve 2. kole I. ligy dorostu hraje devatenáctka Dynama dnes v Hradci Králové a v sobotu se na Složišti utká s Brnem (12).

V premiéře s Karvinou hrála devatenáctka Dynama v sestavě: Luksch – Řehoř, Peroutka, D. Hric, Blažek – Mácha, Vávra (87. Kořínek), Krejčí (65. Škoda) – Kadlec (71. Tomek), Tesař (66. Žurek) – Markytán (90. Matas).

Autor: Bohumil Ortman

5.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Výtěžek z akce Do práce na kole dopomůže Lucince Vackové z Okrouhlé Radouně k novému chodítku.

Koruna za každý kilometr pomůže malé Lucince

Sportovní gymnastky Slovanu J. Hradec: zleva Linda Michalisková, Eliška Vychodilová, Amélie Mertová, Zuzana Šímová a Nela Maryšková.

Memoriál Karla Parmy se gymnastkám Slovanu povedl

Dačice rozkvetou. Soutěž pomáhá zkrášlit město

Dačice – Každý rok se mohou Dačičáci hlásit do soutěže Rozkvetlé Dačice. Ani letos tomu nebude jinak. Se začátkem června odstartuje již šestý ročník tohoto květinového klání.

Hradecké házenkářky zakončily žákovskou ligu na třinácté příčce

Jindřichův Hradec - Závěrečné kolo Žákovské ligy MČR mají za sebou starší žákyně Házené J. Hradec. Mezi 25 nejlepšími týmy z republiky obsadily třináctou příčku.