Plzeňská Viktoria roli favorita na jihu splnila

České Budějovice – Fotbalisté Dynama v pondělní dohrávce 12. kola I. ligy hráli doma s favorizovanou Viktorií Plzeň, která na jihu naposledy prohrála před dlouhými šesti lety. Na druhou stranu to ale bylo její jediné vítězství v samostatné české lize na jihu Čech.

30.10.2012

Jaroslav Mach v souboji s plzeňským Rajtoralem.Foto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Z vítězství se nakonec radoval plzeňský favorit.

V zápase samotném první roh vybojovalo zásluhou Řezníčkovy střely ve 2. minutě Dynamo, hned pár vteřin nato ale musel řešit větší nebezpečí Daněk v domácí bráně, když musel vyrážet od tyče Řezníkovu jedovku. V 6. minutě slibný útok domácí dvojice Rýdel – Táborský zastavil před vápnem plzeňský Darida jen za cenu žluté karty.

Z trestného kopu sice domácí nic nevytěžili, přesto úvodní minuty naznačovaly, že hráči Dynama nechtějí jen bránit. Jenže už po čtvrthodině hry kopal Horváth přímý kop ze strany velkého vápna, na tečovaný míč si na zadní tyč naběhl stoper Čišovský a nikým neobtěžován poslal míč do sítě – 0:1.

Dát brzy gól, to byla samozřejmě voda na plzeňský mlýn. Hosté po vedoucí brance nikam nepospíchali, snažili se co nejvíce držet míč na svých kopačkách, v poklidu kombinovat a čekat, kdy se jim naskytne možnost ohrozit branku svého soupeře. Ani Dynamo se bezhlavě do překotné ofenzívy nepouštělo, takže ve zbytku prvního dějství se toho před oběma brankami příliš zajímavého neudálo.

Do druhého poločasu přišel za Sandra na hřiště v domácím mužstvu Klesa a hned po svém prvním dotyku s míčem vybojoval pro svůj tým rohový kop.

A Dynamo se snažilo s výsledkem pohnout. Táborský, Benát a Rýdel se uprostřed hřiště snažili vykoumat, čím by na pevnou defenzívu hostí vyzráli, vpředu s tradiční bojovností se pral o každý míč Řezníček. Právě jemu v 55. minutě sklepával míč pod sebe Klesa, domácímu útočníku ale balon odskočil.

Nezahálela však ani Viktorka: v 58. minutě se Rajtoral obtočil ve vápně kolem obránce Machovce a levačkou tvrdě vypálil, brankář Daněk ale byl na místě. O podobný kousek jako Rajtoral se v 65. minutě na druhé straně velkého vápna pokoušel i mladý Štípek, jehož pokus sice nepostrádal razanci, zato přesnost mu chyběla. Zato Darida čtvrt hodiny před koncem pálil tvrdě i přesně, Daněk se ale vyznamenal.

V závěru zápasu se Dynamo ještě pokusilo o tlak, Plzeň ale cenné body uhájila.

Č. Budějovice – Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 16. Čišovský. ŽK: Darida, Čišovský, Ďuriš, Kozáčik. Diváci: 1987. Rozhodčí: Hrubeš – Filípek, Ubias.

Dynamo ČB: Daněk – Novák, Halama, Lengyel, Machovec – Benát, Rýdel, Javorek (74. Markovič), Benát, Táborský, Sandro (46. Klesa) – Řezníček (83. Petráň).

Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Čišovský, Ševinský, Limberský – Rajtoral (87. Zeman), Kolář (89. Hejda), Darida, Horváth, Štípek (69. Bakoš) – Ďuriš.

Autor: Bohumil Ortman