Poslední Dešná obrala strmilovského favorita

Jindřichohradecko – Slavoničtí fotbalisté mají po osmi odehraných kolech na první příčce tabulky okresního přeboru mužů už sedmibodový náskok. Přispěli k tomu vlastními silami, když zdolali třetí Studenou, a zároveň jim do karet nahrálo i zaváhání druhého Strmilova, který překvapivě ztratil body za remízu na půdě poslední Dešné.

8.10.2015

Ilustrační snímek.Foto: Dominika Maršíková

NOVOSEDLY – KLIKOV 3:1 (1:0)
Domácí tým navázal na velmi kvalitní výkony z poslední doby, Klikov prakticky k ničemu nepustil a kromě tří gólů neproměnil ještě minimálně čtyři stoprocentní šance. Za zmínku stojí lišácká trefa veterána Poborského přímo z rohového kopu, ale nejhezčí akci celého duelu si schoval na závěr Mazanec, který byl nejlepším hráčem na hřišti.
„Ve vlastním vápně vyhrál hlavičkový souboj, prošel přes celé hřiště a po kličce gólmanovi zakončoval do prázdné branky. Prostě nádhera," popsal oku lahodící okamžik trenér Novosedel Pavel Nagy.
Branky: 15. Petr Fryš, 50. Poborský, 87. Mazanec – 75. Mužík. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 5:2. Diváci: 100.

STRÁŽ – SUCHDOL B 2:1 (0:1)
V první půli suchdolští fotbalisté svého soupeře předčili. Jejich hru dirigoval především zkušený záložník Vladimír Soudek, který také po zásluze dostal své mužstvo do vedení. Stráž srovnala krok krátce po přestávce, kdy velké sólo z půlky hřiště přesně zakončil Daniel Přílepek.
„V dalším průběhu měl na kopačkách vítěznou trefu Zdeněk Mládek, ale po úniku netrefil branku a poté ještě zahodil penaltu," zmínil Vlastimil Šicner, předseda strážského oddílu kopané.
Domácí útočník vše napravil v závěrečných vteřinách, kdy z rohového kopu našel hlavu nejlepšího muže zápasu Petra Přílepka, jenž rozhodl o vítězství Stráže.
Branky: 47. D. Přílepek, 90. Petr Přílepek – 24. V. Soudek. Rozhodčí: Chlaň. ŽK: 0:4. Diváci: 50.

DEŠNÁ – STRMILOV 2:2 (1:1)
Poslední celek přeboru se proti favoritovi vytáhl a dlouho sahal po třech bodech. Hráčům Dešné vyšel začátek, svého protivníka zatlačili a vyústěním jejich snažení byl vedoucí gól Píši. Fotbalovější Strmilov však postupně aktivitu přestěhoval na svou stranu a povedlo se mu srovnat. Po změně stran domácí znovu strhli náskok na svou stranu, ale první výhru v sezoně nakonec neslavili.
„V 88. minutě náš brankář vyrazil balon na břevno, byl však při tom nakopnutý, zůstal ležet na zemi a soupeř odražený míč, na který naše obrana nezareagovala, dopravil do sítě. Do konce chybělo málo, měli jsme to už udržet. Je to škoda," mrzelo předsedu Dešné Jiřího Píšu.
Branky: 11. Píša, 58. Novotný – 28. Dohnal, 88. L. Nečeda. Rozhodčí: Janák st. Bez karet. Diváci: 50.

SLAVONICE – STUDENÁ 2:1 (1:1)
Ve šlágru kola domácím fotbalistům náramně vyšel začátek a už ve 3. minutě rozvlnili síť. Pak sice soustavně dobývali branku Studené, ale pojistit vedení se jim nedařilo a po individuální chybě nabídli soupeři šanci, jíž kanonýr Dvořák nepohrdl. Rozhodnutí padlo čtvrt hodiny před koncem, kdy se podruhé trefil slavonický Křižka, který potvrdil střeleckou formu z posledních duelů.
„Nebylo to jednoduché, zatím to byl nejkvalitnější soupeř, který k nám přijel. V našem dresu obětavě nastoupil čtyři ne zcela zdraví hráči, za což jim patří uznání," pronesl Petr Bělohoubek, jeden ze slavonických trenérů.
Branky: 3. a 76. Křižka – 38. Dvořák. Rozhodčí: Svítil. ŽK: 3:2. Diváci: 90.

STAŇKOV – POPELÍN 3:0 (1:0)
Hraničář se poprvé na podzim představil na svém hřišti a návrat korunoval zaslouženým ziskem tří bodů. První poločas přinesl vyrovnaný fotbal, ale více šancí si vytvořili domácí, kteří šli do kabin s jednobrankovým náskokem. Po obrátce už měl Staňkov více ze hry a dvěma góly v rozmezí čtyř minut definitivně rozhodl o osudu střetnutí.
„Popelín měl pět minut před koncem možnost korigovat výsledek z penalty, ale brankář Novotný byl proti a zneškodnil ji," uvedl spokojený šéf Hraničáře Josef Bušta.
Branky: 40. a 70. Fleischman, 67. Studnička. Rozhodčí: Valeš. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (Poljak). Diváci: 40.

STARÉ HOBZÍ – STARÁ HLÍNA 0:1 (0:0)
První poločas nabídl herně i na počet příležitostí vyrovnanou partii. Po obrátce byli domácí lepší, ale vyrobili chybu, kterou jejich protivník nemilosrdně potrestal. Nedlouho poté Staré Hobzí vybojovalo penaltu, Distel s ní však nenaložil dobře a odmítl vyrovnaní. Stará Hlína si poradila i s dalšími ošemetnými situacemi a potvrdila, že má momentálně zřejmě nejlepší obranu v přeboru.
„Když nedáváte góly, nemůžete vyhrát. Byl to pro nás zápas blbec," lakonicky poznamenal kouč poraženého mužstva Pavel Fabeš.
Branka: 71. Hadač. Rozhodčí: Janák ml. ŽK: 0:2. Diváci: 50.

KARDAŠOVA ŘEČICE B – ČÍMĚŘ 5:3 (3:1)
Převážnou část úvodního dějství měla řečická rezerva pod kontrolou a po zásluze odcházela do kabin s dvoubrankovým náskokem. Jenže stačil krátký úsek po změně stran, kdy domácí fotbalisté polevili, a Číměř během jediné minuty srovnala na 3:3.
„Kluci to v té době trochu flákali, asi si mysleli, že se nic nemůže stát a výhra nám spadne sama do klína," krčil rameny šéf řečického klubu Miroslav Zeman.
Tři body ale nakonec po zásluze zůstaly na domácím trávníku, neboť Řečice znovu rychle zmobilizovala síly a dvěma zásahy strhla vítězství na svou stranu.
Branky: 5. a 44. Houska, 17. a 70. Zavadil, 84. Mach – 40. Bobál, 57. Jehnět, 58. J. Feytl. Rozhodčí: Kuneš. ŽK: 1:0. Diváci: 60.

8.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Ilustrační foto. Pátrací akce.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

Jindřichův Hradec - Finále tradičního festivalu divadel bylo v režii ochotníků z Pluhova Žďáru.