První polovinu sezony ovládl hradecký nováček.

Jižní Čechy – Krajská fotbalová I. B třída mužů sk. D uzavřela první polovinu sezony, po níž jsou na čele s pětibodovým náskokem hráči jindřichohradeckého béčka, kteří potvrdili výbornou podzimní formu hladkou výhrou na půdě Slavonic. Na poslední příčku po porážce v Třeběticích naopak klesl Klikov. O víkendu je na programu ještě předehrávka 14. kola.

14.11.2013

Brankář jindřichohradeckého béčka Lukáš Rešl.Foto: Deník/Zdeněk Prager

SLAVONICE – J. HRADEC B 0:4 (0:2)
Ladislav Burghard, trenér Sokola Slavonice (6.): „Hradec je první soupeř, který nás na podzim herně skutečně předčil a rozhodně je to nejkvalitnější tým soutěže, takže si myslím, že mu I. A třída bude slušet. Úvodní šanci jsme měli sice my, ale Chalupa ve 13. minutě trefil jen břevno a do vedení se tak o pět minut později po pěkné akci dostali hosté. Pak se hra sice vyrovnala, ale ve 42. minutě fauloval ve vápně Jahoda a soupeř z penalty vstřelil druhý gól. Po změně stran jsme se snažili s nepříznivým vývojem něco udělat, jenže hosté velmi dobře bránili a vyráželi k rychlým brejkům. Zbytečně úzkostlivý rozhodčí rozdával poměrně hodně žlutých karet, na což jsme v 72. minutě po faulu Kubeše doplatili jeho vyloučením a trest to byl dvojnásobný, neboť hradecký Beneš z následného přímého kopu zavěsil potřetí. Zasloužené vítězství soupeř pečetil těsně před koncem."

Radim Kvitský, trenér FK J. Hradec B (1. místo): „Skórovat jsme mohli už ve 3. minutě, ale Zdenek Kvitský šanci nevyužil. Naopak, mohli jsme i inkasovat, když Slavonice nastřelily konstrukci branky, ale to bylo z jejich strany v první půli vše. Po čtvrthodině napravil své zaváhání Kvitský a do přestávky se ještě trefil z pokutového kopu stoper Roštek, jenž potrestal faul na Beneše. Ve druhém poločase jsme kontrovali dění na hřišti a dvěma zásahy našeho nejlepšího hráče Beneše ještě podtrhli naše zasloužené vítězství."

LIŠOV – K. ŘEČICE 0:3 (0:2)
Peter Jánošík, trenér Sokola Kardašova Řečice (2.): „V první velké šance se ocitli domácí, ale Pražák v 6. minutě v posledním okamžiku střelu zblokoval. Stejný hráč se pak v 11. minutě zapsal i mezi střelce, když dopravil míč do sítě po rohovém kopu. Ve 22. minutě se nám povedla pěkná akce po lajně, Ondra Jánošík vyslal Idrizaje a jeho přihrávku zakončil do odkryté branky Vojta Jánošík. Nadějný stav nás asi uspokojil a na nějaký čas jsme vypadli z tempa, takže Lišov si vytvořil dvě příležitosti. Jednou však těsně minul a podruhé se vyznamenal gólman Kočí. Po obrátce jsme se snažili vycházet ze zajištěné obrany, ale dobře jsme napadali, což platí i v případě třetí trefy, kdy Ondra Jánošík donutil domácího obránce k chybě a Idrizaj přidal třetí gól. Kromě Pražáka jsme sice museli nuceně kvůli zdravotním problémům vystřídat celou obranu, ale máme široký kádr, takže jsme si s tím poradili a zápas dovedli do konce bez inkasované branky."

SOBĚSLAV B – N. VČELNICE 2:1 (1:1)
Jan Pudil, trenér TJ Nová Včelnice (4.): „Úvod se nám povedl a v 9. minutě po pěkné akci Mareše otevřel skóre Nebeský prakticky do prázdné branky. Bohužel, pak nás postihlo to, co v minulém zápase. Nepochopitelně jsme přestali hrát a Soběslav nás za to po půlhodině potrestala vyrovnávací trefou. Až do přestávky byli domácí lepší a mohli jsme jen děkovat brankáři Holickému, že udržel nerozhodný stav. Rozuzlení přišlo hned po změně stran, kdy se nedohodli Mareš právě s Holickým a soupeř velmi snadno skóroval. Dá se říci, že pak se až do konce hrálo především mezi vápny a mnoho zajímavého k vidění nebylo. Chtěl bych ještě podotknout, že pokud naši hoši nepochopí, že fotbal se hraje nejen na krásu, ale také na body, nebudou naše další výsledky vypadat jinak. A nic na tom nemění ani fakt, že Soběslav nastoupila s několika pendly z áčka."

N. BYSTŘICE – SUCHDOL 3:0 (1:0)
Kamil Budoš, trenér Jiskry Nová Bystřice (9.): „Hrálo se na těžkém terénu, ale hned na začátku zápasu se nám podařilo zásluhou Bobála otevřít skóre. Soupeř vzápětí odpověděl dvěma samostatnými nájezdy, naštěstí nás opět podržel výborný gólman Evják. Ve 25. minutě došlo před zahráváním našeho rohového kopu ke zranění Kuchaře, který schytal úder do hlavy od jednoho z protihráčů, a po tomto incidentu se až do přestávky na hřišti pořádně jiskřilo. Druhý poločas jsme začali v mírném herním útlumu, Suchdol nás přehrával a snažil se o vyrovnání. V 65. minutě nám však vyšel rychlý protiútok a Schramhauser hlavou zvýšil na 2:0. Konečnou podobu výsledku stanovila 88. minuta, kdy Havel vybojoval uprostřed hřiště míč, který pak posadil na hlavu Hudečka. Hráčům děkuji za bojovný výkon."

Jan Kříž, trenér Sokola Suchdol (7.): „Zaspali jsme začátek a domácí šli velmi záhy do vedení. Hned po rozehrání se ve vyložené šanci ocitl Radek Arenberger, ale z malého vápna trefil jen brankáře. Dvacet minut bylo velmi vyrovnaných, hra se rychle přelévala ze strany na stranu. V závěru první půle jsme získali převahu, ale nedáváme góly, což dokumentoval dvěma neproměněnými samostatnými úniky Štěpánek. V 50. minutě jsme se konečně trefili do sítě, sudí však branku pro údajný ofsajd neuznal. Domácí pak zvýšili, my se na to sice snažili reagovat, ale koncovka je pro nás zakletá.Takhle je to, bohužel téměř v každém utkání. Soupeře sice přehráváme, šancí míváme dost, ale proměnit je mužstvo nedokáže."

LOMNICE – Č. VELENICE 4:0 (2:0)
Milan Moštěk, trenér Tatranu Lomnice (10.): „Hosté se od první minuty více než hře věnovali napadání jakýchkoliv výroků rozhodčích a utkání tak bylo velmi nervózní a plné tvrdých osobních soubojů. My měli celý zápas velkou převahu a Velenice, které se dostaly jen do několika protiútoků, od vyššího přídělu uchránil pouze vynikající gólman, jenž zlikvidoval i pět našich samostatných úniků. Přesto jsme se dokázali prosadit, dvě branky si připsal Novák, po jedné Šachl a Nohava. Zálohu výborně dirigoval Roman Němec, který se vrátil po zranění, pochvalu zaslouží i sedmnáctiletý útočník Bubal. Soupeř závěr zápasu neunesl a uchýlil se k několika nevybíravým zákrokům za zády sudího, na což zraněním doplatil Kaštánek. Naše mužstvo musím pochválit nejen za předvedenou hru, ale i za ukázněnost a to, že se nenechalo strhnout k oplácení. Co u nás Velenice předvedly, to jsem ještě nezažil."

Karel Macho, předseda Lokomotivy České Velenice (13.): „K utkání v Lomnici tentokrát řeknu pouze pár věcí. Ve 12. minutě přišla vymyšlená penalta, další branka do naší sítě padla z ofsajdové pozice. Na začátku druhého dějství rozhodčí vytáhl červenou kartu, samozřejmě taky pro nás a aby toho nebylo málo, když jsme domácí i v deseti tlačili, tak čtvrtý gól Lomnice vstřelila rovněž z ofsajdového postavení. Více k tomuto střetnutí nemám co říct, ať si to každý přebere, jak chce."

TŘEBĚTICE – KLIKOV 2:1 (2:0)
Roman Havlík, trenér Sokola Třebětice (5.): „Začali jsme velmi ofenzivě, hned ve 2. minutě Pokorný otevřel skóre a ve 14. Vojta Habr přidal druhou trefu. V dalším průběhu jsme postupně polevili a výsledkem byly šance Klikova, s nimiž si však poradil brankář Koupil. Do druhého poločasu naše mužstvo vstoupilo jako opařené a soupeř už v 50. minutě vsítil kontaktní gól. Padali jsme do stále větší defenzivy a chyběla nám herní pohoda, ale kluci se s dobře hrajícím soupeřem aspoň rvali o každý balon. Oko diváka jsme ve druhém dějství asi příliš nepotěšili, ale rozhodujícím faktorem jsou vstřelené branky. Zápas se hrál ve velmi slušném duchu, k čemuž přispěli i všichni tři rozhodčí."

Václav Bednář, člen výboru Blesku Klikov (14.): „Do Třebětic jsme odjeli s přáním naplno bodovat, ale naše předsevzetí vzalo za své už po čtvrthodině, kdy jsme inkasovali dva velmi laciné góly. Hráli jsme nepřesně, u všech míčů byli později, takže domácí vedli po první půli zaslouženě. Po přestávce však náš tým nastoupil jako vyměněný. Již v 52. minutě střídající Čutka snížil a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy se nám povede srovnat skóre. Vyhrávali jsme osobní souboje, naše hra nepostrádala agresivitu a domácí se tak za půlku dostávali jen sporadicky, i když se jim povedlo nastřelit břevno. Přes veškerou snahu se nám však vyrovnat nepovedlo, a tak jsme opět bez bodů, což je vzhledem k postavení v tabulce nepříjemné."

Jak nastoupili

SOKOL SLAVONICE
Pospíchal – Drobilič, Kubeš, Trávníček, Jahoda (46. Mašek) – Daniel Lovětínský, Bártů, Dušan Lovětínský (81. Jindrák), Chalupa, Raška (84. J. Bodlák) – M. Bodlák.
FK JINDŘICHŮV HRADEC B
Rešl – Blažek, Fučík, Roštek, Dolák (80. Votava) – P. Völfel, Šimánek, M. Völfel, Stejskal (70. Voldán) – Beneš, Kvitský.
SOKOL KARDAŠOVA ŘEČICE
Kočí – Nedoma (20. Janeček), Madar (71. Kupka), Michal (76. P. Vosecký), Pražák – O. Jánošík, Bílek, Šergl, V. Jánošík – Idrizaj, Kovář.
TJ NOVÁ VČELNICE
Holický – Průša, Beran, Hulík, O. Blažek – Mareš, Šlapanský, Jaroš, S. Pacholík (55. M. Blažek) – Nebeský, Bednář.
JISKRA NOVÁ BYSTŘICE
Evják – Chuda, Steklý, Bobál, Beneš – Březina (80. Klípa), Kuchař (25. Hudeček), Mihula – Havel, Vojta, Schramhauser.
SOKOL SUCHDOL NAD LUŽNICÍ
M. Rácik – Březina, Šuba, A. Arenberger, T. Záruba – R. Arenberger, Špale, V. Soudek, Kříž – J. Záruba, L. Štěpánek (80. F. Rácik).
TATRAN LOMNICE NAD LUŽNICÍ
Michal – Hynek (80. Zákostelecký), Prášek, Mir. Šachl, Hruška – R. Němec, Michal Šachl (65. Kaštánek, 75. Marek Nehoda), Řehoř – Bubal, Heger (55. V. Nohava), Novák.
LOKOMOTIVA ČESKÉ VELENICE
Candra – Macho, Mezera, Dvořák, Jabůrek – Kopecký, Janda, Kotrba, Bittengl (65. Kica) – Sokol, Mikudim.
SOKOL TŘEBĚTICE
Koupil – V. Novák, Mašát, P. Bastl, Tesař – Vychytil, V. Havlík, Urbánek, Švarc (82. Jahoda) – Pokorný (87. Plachý), V. Habr (72. Jindra).
BLESK KLIKOV
Škoda – Podojil, Zegermacher, Opelka, Mužík – Zavadil (46. Čutka), Matouš, Šetka, Michal – Lochman, Melichar.

14.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Již nejsou mezi námi

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Startuje fotbalová I. B třída. Jaké ambice mají týmy z Jindřichohradecka?

Jindřichohradecko – Celkem osm týmů z Jindřichohradecka bude působit v krajské fotbalové I. B třídě mužů, která o víkendu odstartuje do nového ročníku.

Dobrá zpráva pro řidiče: Sobotní ráno už se Švehlovým mostem

Tábor - Táborský deník dostal pozitivní zprávu. V noci z pátku na sobotu začne provoz přes Švehlův most.

Kdo se v uplynulém týdnu narodil v jindřichohradecké porodnici?

Jindřichohradecko - V uplynulém týdnu se v jindřichohradecké porodnici narodili:

Lidé kolem Vltavy na Českokrumlovsku zachraňují i psy

Rožmberk nad Vltavou – Nejenom věci, ale také své psy ztrácejí vodáci plující po Vltavě. Své o tom ví Martin Pavljuk, který se ujal nejednoho bezradného psa běhajícího kolem Vltavy.