Favorizovaní Rakušani, pro které byl zápas už generálkou na víkendový start jarní části rakouské první ligy, potvrdili v zápase roli favorita a zvítězili zcela po zásluze, ani hosté ale nepropadli.

Domácí zahájili aktivně a už ve 12. minutě měl brankář Křížek po vyraženém rohovém kopu plno práce s tvrdou ranou Schrammela, poradil si s ní ale bezchybně. Krátce nato strážci českobudějovické svatyně po Schaubově střele pomohlo břevno. V závěru úvodní půlhodiny však už Křížek kapituloval, když za přispění silného větru skončil za jeho zády míč přímo z rohového kopu, zahrávaného Kainzem.

Až poté se ke slovu dostalo také Dynamo, když po Janotkově centru hlavičkoval Škoda, míč ale poslal nad branku. Minutu nato Linhart dopravil míč už do sítě, gól kvůli ofsajdu ale neplatil. Těsně před půli se při šanci Pavelice výborným zákrokem blýskl Křížek, jenž si v úvodu druhého dějství poradil i se střelou Kainze.

Rapid tak svou herní převahu vyjádřil až gólem z penalty, nařízené za Hanzlíkův faul ve vápně na Schobesbergera. Pokutový kop proměnil v 62. minutě Schwab – 2:0.

Hosté sice byli i nadále pod tlakem, přesto v 80. min. byli blízko kontaktní brance, Benátova vydařená tvrdá střela zpoza vápna však šla těsně nad břevno domácí brány.

Rapid Vídeň – Dynamo ČB 2:0 (1:0)

Branky: 30. Kainz, 62. Schwab (11). ŽK: Schwab – Kalod. Diváci: 300.

Rapid Vídeň: Knoflach (60. Maric) – Pavelic (60. Schimpel­sberger), Sonnleitner, M. Hofmann, Schrammel (60. Stangl) – Wydra (60. Grahovac), Petsos (60. Schwab) – Schaub (60. Schobesber­ger), Alar (60. Kuen), Kainz (60. Starkl) – Beric (60. Prosenik).

Dynamo ČB: Křížek – Janotka, Lengyel (84. Švantner), Podstavek, Hanzlík – Kladrubský, Benát, Miskovič (46. Volešák) – Pešek (74. Řezáč), Linhart (46. Kalod), Škoda.

Příprava: Dynamo jun. – Roudně 3:2 (1:0), Svoboda, Horák, Held – Trněný, Turek.