I. B TŘÍDA SK. A
VĚTŘNÍ – Č. VELENICE 1:2 (1:0)
Karel Macho, předseda Lokomotivy České Velenice (6. místo): „Ve Větřní jsme hráli snad poprvé v historii klubu. Chtěli jsme získat zpět ztracené body doma s Mladým a potvrdit dobrou formu v jarní části soutěže. Utkání ale nezačalo vůbec podle našich představ, domácí nás zatlačili, výborně napadali a my měli velké problémy se s tím vyrovnat. Již v 10. minutě přehodil domácí útočník po chybě ve středu hřiště vybíhajícího Candru, Jabůrek míč v klidu doběhl a necelý metr před brankovou čarou ho uklidil do zámezí. K nepochopení všech ukázal rozhodčí na střed hřiště, čímž jsme najednou prohrávali 0:1. Asistent, který k utkání přijel na kole, mu signalizoval, že to byl gól. O minutu později fauloval Macho na hranici pokutového území domácího útočníka a po další signalizaci pomezního se kopala penalta. Naštěstí pro nás pravda zvítězila a domácí kapitán pomalu přestřelil i ochrannou síť za bránou. Ve 26. minutě se před Sokolem zjevila prázdná brána, jenže překopl. Ve druhém poločase jsme začali lépe kombinovat a soupeř navíc o poznání polevil. V 58. minutě se k trestnímu kopu postavil Macho a pěknou střelou, kterou si domácí brankář srazil do sítě, vyrovnal. Od té doby jsme již byli lepším týmem a naší snahu po pěkné přihrávce Sokola korunoval v 80. minutě Kopecký."

JANKOV B – SUCHDOL 2:1 (2:1)
Jan Heřman, trenér Sokola Suchdol (7.): „Znovu jsme nezachytili začátek a po hrubých chybách v defenzivě jsme již v 8. minutě prohrávali o dva góly. Zbraně jsme však nesložili a bojovali o lepší výsledek, k čemuž nám mělo pomoci i vyloučení jednoho z domácích hráčů ve 30. minutě. O pět minut později se z hranice velkého vápna trefil Špale a snížil. Po obrátce jsme Jankov přitlačili, ale kýženého vyrovnání jsme se nedočkali. Stínem zápasu bylo zranění našeho Hofbauera, jenž po likvidačním nepotrestaném zákroku domácího brankáře kolenem skončil v nemocnici."

K. ÚJEZD – KLIKOV 2:2 (0:0)
Václav Bednář, člen výboru Blesku Klikov (11.): „Konečně se nám vyprázdnila marodka a na výkonu to bylo znát. Dobře jsme kombinovali, nechyběl ani pohyb bez míče a prvních třicet minut jsme soupeře k ničemu nepustili. Ten hru vyrovnal až v závěru první půle a po obrátce se také dostal do vedení. Nevydrželo mu dlouho, neboť o pět minut později si domácí dali vlastní gól a bylo srovnáno. V 83. minutě se z přímého kopu krásně trefil Plucar a zdálo se, že už nám vítězství neunikne, jenže přišla 91. minuta a Újezd z nepovedeného centru šťastně vyrovnal. Za předvedenou hru jsme si tři body zasloužili, ale bohužel máme jen jeden, což je v boji o záchranu málo."

ROUDNÉ B – CHLUM 2:2 (1:1)
Karel Flaška, předseda Jiskry Chlum (12.): „Na hřiště vedoucího týmu soutěže jsme jeli po porážce s posledním Větřním s obavami, abychom si neodvezli nějaký příděl, což ještě umocnil gól, který jsme inkasovali už v 10. minutě. Postupně jsme však vyrovnali hru a po pěkné akci Vochozky se trefil Radim Flaška. Do druhé poloviny jsme vstoupili aktivně, vytvořili si několik šancí a odměnou byl vedoucí gól, který po další pohledné kombinaci Cepáka s Flaškou vstřelil Vochozka. V závěrečné čtvrthodině nás favorit zatlačil, protože nám už také ubývaly síly, a v 88. minutě ze skrumáže vyrovnal. Před utkáním bychom remízu brali všemi deseti, po něm ji můžeme považovat za ztrátu. Ale hráči i tak ukázali, že když chtějí, jde to."

I. B TŘÍDA SK. D
LOMNICE – N. VČELNICE 2:1 (0:1)
Petr Krejník, trenér Tatranu Lomnice (5.): „V prvním poločase byla Včelnice jednoznačně lepší a stav 0:1 byl pro nás hodně lichotivý, neboť jsme se nedostali vůbec k ničemu. V kabině proto o pauze proběhla bouřka, museli jsme si vyříkat, že i když hrajeme kvůli řadě zranění s pouhým torzem, takhle to nejde. Ve druhé půli jsme tak hru vyrovnali a po dvou standardkách se nám nakonec povedlo výhru strhnout na svou stranu. Nejprve po hlavičce Šachla dorážel do sítě rovněž hlavou Čuta a pak se z další dorážky trefil Šachl. Je třeba zdůraznit, že naše vítězství bylo šťastné, hosty jsme rozhodně nepřehráli. Navíc bych rád dodal, že naše zápasy se Včelnicí jsou velmi korektně vedené, na čemž má určitě velkou zásluhu i její trenér Jan Pudil."

Jan Pudil, trenér TJ Nová Včelnice (3.): „Celý první poločas jsme soupeře přehrávali a naše snažení vyústilo ve vedoucí gól, který zaznamenal ve 40. minutě Petráš. O dvě minuty později běžel sám Martin Blažek, ale trefil jen domácího gólmana. Druhé dějství zpočátku kopírovalo první polovinu zápasu, postupně sice Lomnice získala územní převahu, ale žádné vyložené šance neměla. Naopak, my zahodili další dvě tutovky, když Říha přeloboval brankáře i jeho svatyni a Bednář mířil těsně vedle. To se nám nakonec vymstilo, neboť domácí po dvou trestných kopech přetočili skóre ve svůj prospěch. V poslední minutě ještě Praus ze standardky krásně obstřelil zeď, ale lomnický brankář předvedl zázračný zákrok. Mužstvo odvedlo dobrý výkon, opět jsme však pohořeli v koncovce. Lepší tým tentokrát nevyhrál."

TŘEBĚTICE – SLAVONICE 0:3 (0:2)
Roman Havlík, trenér Sokola Třebětice (7.): „Na našem projevu byla patrná jakási jarní únava a soupeři jsme dávali příliš prostoru pro kombinaci, na což jsme poprvé doplatili v 17. minutě. Vyrovnat jsme mohli ve 32. minutě, kdy Šťastného při průniku do vápna srazil slavonický gólman, ale Vojta Habr nabídnutou šanci v podobě pokutového kopu trestuhodně zahodil. O tři minuty později jsme v naší šestnáctce zahráli rukou a hosté s penaltou naložili mnohem lépe. Tyto dvě situaci zřejmě rozhodly o osudu celého derby. Po přestávce jsme sice byli aktivnější, ale naší hře chyběla patřičná myšlenka a v 73. minutě jsme tak inkasovali potřetí, což byl důsledek naší otevřené obrany."

Ladislav Burghard, trenér Sokola Slavonice (12.): „Kvůli takovým zápasům se sport dělá. Z naší strany to byl jednoznačně nejlepší výkon na jaře, kterému nechyběla ani patřičná bojovnost. Domácí jsme jednoznačně předčili a kromě tří gólů jsme si vytvořili ještě řadu dalších možností. Myslím, že zlomovým momentem byly obě penalty. Zatímco Třebětice ji neproměnily, my ano. Všechny tři góly vstřelil Vojta Balík, jenž se do sestavy vrátil po zranění ve velkém stylu a těžil ze spolupráce se svým dvorním nahrávačem Davidem Bártů, který mu připravil dva góly a vybojoval i pokutový kop. Pochvalu však tentokrát zaslouží všichni."

MET. TÁBOR – K. ŘEČICE 0:0
Peter Jánošík, trenér Sokola Kardašova Řečice (8.): „Začali jsme dobře a už ve třetí minutě střílel Pražák z prostoru penalty vedle. Pak po standardce zazlobili i domácí, kteří navíc ve 20. minutě v další šanci trefili tyč. Ve 30. minutě krásně odcentroval Bílek a Vojta Jánošík vstřelil gól, jenže rozhodčí jej pro údajný ofsajd neuznal. Pak se zase ke slovu dostal Meteor, ale dvakrát se vyznamenal náš gólman Kočí, který byl velkou oporou a je škoda, že jen zaskakuje za zraněnou brankářskou dvojici. Po změně stran Pozníčkovu ránu zablokoval stoper, následně soupeř znovu orazítkoval tyč. V 60. minutě přišla poslední velká šance, kdy jsme šli do rychlého přečíslení tří proti jednomu, ale Kovář finální fázi špatně vyřešil. Po jeho zranění přišel na hřiště mladý Janeček, ale i on musel kvůli zdravotním problémům střídat. Odehráli jsme slušné utkání, bohužel, k šesti lidem na marodce se přidali další dva."