Sokolov porazili, v úterý jdou na Příbram

Sezimovo Ústí – Fanoušci fotbalového Táborska se v 6. kole II. ligy dočkali.

2.9.2013

Petr Javorek se raduje ze svého gólu, jímž pečetil výhru Táborska nad Soklovem (2:0).Foto: Deník/ Jan Škrle

Jejich tým totiž v sobotu prvně na domácí půdě stadionu na Soukeníku vybojoval v této sezoně tři body.

Trenér Roman Nádvorník se po zápase netajil spokojeností. „Jsme moc rádi, že jsme zápas zvládli. Předvedená hra sice neměla z naší strany takové parametry, jako v předchozích dvou utkáních, kdy jsme jak doma s Mostem, tak i před týdnem ve Frýdku byli lepší než soupeř, přesto jsme nevyhráli. Teď jsme zdaleka tak dobře nehráli, ale máme tři body," vyzdvihl trenér Táborska.

Sokolov, který si vezl z jihu Čech před dvěma týdny tři body za nečekanou výhru 3:0 nad Dynamem, potvrdil i v S. Ústí výbornou pověst. Hned od začátku zápasu hosté díky své pestré kombinační hře ovládli střed hřiště a jejich rodící se šance několikrát musel brankář Toma zastavovat odvážným vyběhnutím daleko ven z vápna. V 18. min. si hosté vytvořili první vyloženou šanci, Kobylíkův lob ale skvělým zákrokem Toma vyškrábl. Ještě blíže gólu byl ve 36. min. po Kobylíkově rohu Vrtělka, jeho gólovou hlavičku ale výtečný Toma zázračně vyrazil.

Domácí se první půlhodinu jen bránili, přesto ve 30. min. Šimák ideálně uvolnil Šimla, ten ale z 15 m pálil vysoko nad bránu. Ale ve 39. minutě diváci vybuchli nadšením, když si Strnad naběhl na dlouhý Javorkův pas a nádherným volejem levačkou poslal míč do sítě – 1:0! „Javor mi dal krásný balon a já, myslím si, jsem se taky docela pěkně trefil," smál se šťastný střelec.

V závěru poločasu se blýskl dvěma dělovkami Šimák, ale jak levačkou, tak poté i svou silnější pravačkou pálil vždy o chloupek vedle brány hostí.

Ve druhé půli už hráči Táborska přece jen byli v poli už vyrovnanějším soupeřem, do několika tutovek se přesto Sokolov dokázal dostat. Hned po půli po velkém závaru v malém vápně Vaněčkovu hlavičku brankář Toma reflexivně vyboxoval a tři minuty nato hrdina zápasu v domácí bráně skvěle zneškodnil i Blažkovu technickou ránu k zadní tyči.

Ani na paní Štěstěnu si Nádvorníkovi muži nemohli stěžovat: osm minut před koncem běžel Jurdík od středového kruhu sám na bránu, podařilo se mu vybíhajícího Tomu obstřelit, míč ale jen lízl tyčku prázdné brány. „Soupeř nás přehrával, ale měli jsme i štěstíčko," uznal Nádvorník.

Zato jeho protějšek smutnil. „Úplně zbytečná porážka, protože jsme jsme nebyli horší," litoval trenér Aleš Jindra a dodal, že příčinu porážku vidí ve dvou věcech. „Za prvé se nám nepodařilo využít veliké šance, které jsme měli ve velkém počtu. A byly to i zcela vyložené šance, kdy nám ale v cestě stál výborný gólman domácích, anebo jsme slabě zakončili. Navíc jsme před poločasem vyrobili dvě chyby a za jednu z nich jsme pykali gólem," hněval se kouč hostí.

Domácí fotbalisté si ale tři body za velkou bojovnost zasloužili. Jejich zisk potvrdil v poslední minutě po akci střídajících Tusjaka a Musiola do prázdné brány Javorek – 2:0.

Táborsko – Sokolov 2:0 (1:0)

Branky: 39. Strnad, 90. Javorek. ŽK: Mráz, Presl, Cíferský – Vrtělka. Diváci: 562. Rozhodčí: Adámková – Vysloužil, Zeman.

Táborsko: Toma – Sladký, Mráz, Cíferský, Kotrba – Šiml – Presl, Javorek, Šimák (69. Kočí), Potočný (55. Tusjak) Strnad (86. Musiol).

Sokolov: Dvořák I. – Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý – Dřížďal, Vrtělka, Čada, Kobylík, Vaněček (61. Dvořák II.) – Šamánek (69. Jurdík).

V úterý doma s Příbramí!

V dohrávce 2. kola Poháru České pošty hraje Táborsko už v úterý od 17 hod. na Soukeníku s Příbramí. Vyšlápne si též na prvoligového soka?

Autor: Bohumil Ortman

2.9.2013 VSTUP DO DISKUSE

Děti dostaly pletené ponožky

Jiří Kněžíček ze Slavonic se ve filmu Po strništi bos objevil hned čtyřikrát ve dvou rolích.
4

Jiří Kněžíček: Svěrák mi říkal „pane lékárníku“

Každý z nás se může stát nabarveným ptáčetem, říká režisér Václav

Šumava - „Vážení cestující, pravidelný příjezd vlaku směr Černá v Pošumaví ve 12 hodin 40 minut. V zájmu své bezpečnosti se nepřibližujte ke kolejím,“ zní, do důsledku vzato, poněkud absurdní hlášení nádražního rozhlasu v Polné na Šumavě