Stráž si v derby vyšlápla na Novosedly

Jindřichohradecko – Úvodním kolem začal okresní přebor mužů v kopané. Největší favorit z Českých Velenic rozhodl o vítězství nad Jarošovem už v první půli. Divácky však bylo nejpřitažlivější derby ve Stráži, která Novosedlům dokázala nasázet pět gólů. Dařilo se i hráčům Horního Žďáru a Hranic.

15.8.2011

Úvodní kolo okresního přeboru nabídlo souboj nováčků, v němž jindřichohradecké béčko zdolalo Břilice 2:1.Foto: Deník/Zdeněk Prager

HORNÍ ŽĎÁR – SUCHDOL B 4:0 (2:0)
Na hřišti u Nežárky se hrál oboustranně zajímavý fotbal, ale domácí měli přece jen více ze hry a mnohem četněji ohrožovali suchdolskou branku. K zaslouženému zisku tří bodů Žďár nakročil dvěma přesnými zásahy v úvodním poločase a když si stejný přiděl schoval i na druhou pětačtyřicetiminutovku, výsledkem bylo jednoznačné vítězství.
Branky: 11. Jarkovský (pen.), 31. Kos, 50. Bureš, 69. Skořepa. Rozhodčí: Maňhal. ŽK: 4:1. Diváci: 30.

J. HRADEC B – BŘILICE 2:1 (2:1)
Souboj nováčků nabídl utkání velice slušné úrovně. Hradeckou rezervu poslal do vedení výstavní střelou z 35 metrů Roštek, břiličtí fotbalisté pak byli za svou snahu odměněni vyrovnávacím gólem Vochosky. Ale ještě do přestávky se prosadil Voldán a nakonec z toho byla vítězná trefa. Po změně stran měli domácí o něco více ze hry, ovšem trápila je koncovka. Jen sourozenci Völfelovi dokázali sami zahodit šest šancí.
Branky: Roštek, Voldán – Vochoska. Rozhodčí: Vican. ŽK: 2:3. Diváci: 20.

STRMILOV – STAŇKOV 1:2 (0:1)
Ve Strmilově se hrál dramatický duel, v němž měli mírnou převahu v poli domácí hráči. Jenže ti už v 5. minutě po hrubé chybě inkasovali a vyrovnat se jim povedlo až v 85. minutě. Staňkov však udeřil ještě jednou v samotném závěru, když potrestal špatně zahraný ofsajd systém soupeře. Za zmínku stojí i kvalitní výkony obou gólmanů.
Branky: Dohnal – Mutina 2. Rozhodčí: Přikryl. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (Matuška). Diváci: 80.

STUDENÁ – ČÍMĚŘ 1:1 (1:1)
Hostující celek byl v první půli lepší, Studená hru dokázala vyrovnat až po změně stran, kdy si také vypracovala několik nadějných možností, jež ovšem v síti neskončily, takže střetnutí nakonec skončilo spravedlivou dělbou bodů.
Branky: Adamovský – J. Novák. Rozhodčí: Nikodým. ŽK: 3:3. Diváci: 100.

HRANICE – STARÉ HOBZÍ 4:0 (1:0)
Nažhavený domácí celek začal velkým náporem, ale v úvodních dvaceti minutách spálil řadu velkých šancí. O osudu střetnutí zřejmě rozhodl úsek mezi 26. – 28. minutou, kdy se hraničtí střelci dvakrát prosadili a do poločasu pak přidali ještě jeden gól. Po obrátce sice Staré Hobzí zkoušelo s nepříznivým stavem zahýbat, ale po hodině hry se Hranice prosadily počtvrté a odpor protivníka definitivně zlomily.
Branky: Bednář, Vrbka, Novák, vlastní. Rozhodčí: Oleksa. ŽK: 1:0. Diváci: 20.

STRÁŽ – NOVOSEDLY 5:1 (1:1)
Očekávané derby, které se hrálo po několika letech, přilákalo do Stráže rekordní návštěvu a příznivci kopané se rozhodně nenudili. Fotbalisté se fanouškům obou táborů i nestranným pozorovatelům odměnili plným nasazením, pěkným fotbalem bez záludností a exportními góly. První půle nabídla vyrovnaný průběh a po jedné trefě na každé straně. Po změně stran však domácí, kteří nastoupili v nejsilnější sestavě i s navrátilci z vyšších soutěží Mládkem a Šetkou, získali herní převahu, kterou korunovali dalšími čtyřmi trefami. Konečný výsledek je však vzhledem k průběhu pro Novosedly přece jen příliš krutý.
Branky: 20. Jiří Rybecký, 53. Jan Rybecký (pen.), 64. Šašek, 83. Mládek, 87. P. Přílepek – 28. Poborský. Rozhodčí: Švec. ŽK: 1:2. Diváci: 180.

Č. VELENICE – JAROŠOV 3:1 (3:0)
V první půli se hrála jednoznačná partie v podání favorizované Lokomotivy. Její hráči kromě tří gólů zahodili ještě celou řadu dalších možností včetně penalty, kterou neproměnil Bittengel. Po přestávce českovelenický celek pod dojmem výrazného náskoku polevil a úroveň duelu znatelně poklesla. Jarošov korigoval až v 90. minutě z pokutového kopu nařízeného za ruku ve vápně.
Branky: Fiala, Dvořák, Sokol – R. Petrů (pen.). Rozhodčí: Valeš. ŽK: 1:1. Diváci: 100.

15.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

Sedmiletý Adam je šampiónem republiky

Kuželkáři Dačic jsou v čele okresního přeboru

Teplé počasí přepsalo rekord z roku 1885

Jižní Čechy – 132 let starý teplotní rekord pro České Budějovice a 16. říjen neplatí. Pondělní léto ustanovilo nový.

Orientační běžci SOS stáli v Lize Vysočiny sedmnáctkrát na stupních vítězů

Hamry nad Sázavou - Jednapadesát svých zástupců měl při desátém podniku Ligy Vysočiny ve hře jindřichohradecký Spolek orientačních sportů.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Jihočeši nejraději slaví ve Windy Pointu

České Budějovice /ROZHOVOR/ – V anketě Českobudějovického deníku o „Nejoblíbenější provozovnu roku 2017“ vyhrál na plné čáře o závratné dva tisíce hlasů před všemi ostatními lipenský coctail bar Windy Point v Černé v Pošumaví.