VYBERTE SI REGION

Strmilov nadělil Břilicím šest gólů a je už druhý

Jindřichohradecko – V sedmém kole okresního přeboru potvrdilo postavení lídra jindřichohradecké béčko, které zvítězilo v Hranicích a na čele tabulky zvýšilo svůj náskok na pět bodů. Dařilo se rovněž Strmilovu, jež doma nadělil půl tuctu gólů břilickému nováčkovi a posunul se na druhou příčku. Premiérové vítězství v sezoně zaznamenali fotbalisté Jarošova, svůj vůbec první bod na půdě Kunžaku zase uhráli fotbalisté Staňkova.

27.9.2012

Trenér jindřichohradeckého béčka Radim Kvitský.Foto: Deník/Zdeněk Prager

STRÁŽ – DEŠNÁ 2:1 (0:1)
První půle přinesla nemastný neslaný fotbal a gólově se dokázal prosadit pouze hostující Šteif. Stejný hráč hned po změně stran pálil z bezprostřední blízkosti do tyče a Dešná pak pohrdla i další tutovkou. Zásadní zlom nastal po hodině hry, kdy Zvára na postu krajního obránce nahradil Zdeňka Mládka. Ten se posunul do středu pole a v dalším průběhu byl společně s Janem Rybeckým u obou tref Stráže, které padly po standardních situacích.
Branky: 64. Z. Mládek, 72. Jan Rybecký – 15. Šteif. Rozhodčí: Picka. ŽK: 2:1. Diváci: 80.

HRANICE – J. HRADEC B 0:3 (0:0)
Domácí celek se prakticky celý zápas bránil, hradeckému lídrovi přeboru však v první půli nevycházelo zakončení. Skórovat se mu povedlo až v 61. minutě z penalty po ruce ve vápně, za což hranický Novák putoval pod sprchy. Rozjetí hosté přesilovku dokázali zužitkovat a ještě dvakrát rozvlnili síť.
Branky: Roštek (11), I. Moudrý, Z. Kvitský. Rozhodčí: Náprava. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (Novák). Diváci? 20.

STRMILOV – BŘILICE 6:1 (3:1)
Jiskra vstoupila do utkání ospale a už ve druhé minutě po rohovém kopu inkasovala. V 16. minutě však Přibyl vyrovnal z pokutového kopu, vzápětí přidal Nečeda druhý zásah a pak už domácí soupeře z Břilic jasně předčili ve všech činnostech.
Branky: Přibyl (11), Nečeda, Kolář, Janák, Hanzal, Procházka – D. Vaníček. Rozhodčí: Přikryl. ŽK: 3:2. Diváci: 60.

NOVOSEDLY – STUDENÁ 2:1 (2:0)
Absenci pěti hráčů nahradili domácí fotbalisté velkou bojovností a v první půli si kromě dvou zásahů matadora Poborského vytvořili ještě minimálně pět dalších šancí. Po obrátce se však Studená zvedla, v 56. minutě vstřelila kontaktní gól a výsledek tak byl až do konce svižného duelu na vážkách. Pět minut před závěrečným hvizde ještě Poborský nastřelil tyč a odmítl hattrick.
Branky: Poborský 2 – Adamec. Rozhodčí: Svítil. ŽK: 1:1. Diváci: 70.

JAROŠOV – ST. HLÍNA 5:2 (2:1)
Jarošovský celek konečně pořádně zabral a připsal si první vítězství v sezoně. Do sestavy se mu vrátil kanonýr Jan Musil, který nováčka přeboru ze Staré Hlíny sestřelil čtyřmi góly a byl tak hlavní postavou celého utkání.
Branky: J. Musil 4, R. Petrů – Kopet, Kadlec. Rozhodčí: Koranda. ŽK: 0:1. Diváci: 60.

HORNÍ ŽĎÁR – SUCHDOL B 1:1 (1:1)
Konečná remíza je úspěchem domácích fotbalistů, neboť suchdolská rezerva měla více ze hry a dokázala si připravit celou řadu slibných možností. Hosté však ztroskotali na mizerné koncovce, a proto souboj nakonec vítěze neurčil.
Branky: Mikš – L. Štěpánek. Rozhodčí: Švec. ŽK: 1:2. Diváci: 20.

KUNŽAK – STAŇKOV 2:2 (1:2)
Začátek se na obou stranách nesl v duchu nepřesností a zkažených přihrávek. Po jedné takové se také hosté dostali do vedení. Kunžak sice stihl za pět minut srovnat krok, ale Staňkov do přestávky přidal druhý gól. Po změně stran se hrál opět spíše bojovný než pohledný fotbal se spoustou přerušení. Domácí fotbalisté sice soupeře zatlačili, ale z převahy se jim povedlo vytěžit jen vyrovnání.
Branky: 29. Winkler, 71. T. Grausam – 24. J. Matuška, 39. V. Matuška. Rozhodčí: M. Havlík. ŽK: 1:3. Diváci: 50.

Lomnický stadion čekají mnohá vylepšení

OBRAZEM: Italské fotografie zvou k prohlídce "nemíst"

Jindřichův Hradec – Zajímavá kolekce snímků dorazila o víkendu do Hradce až ze slunné Itálie.

Události, které tento týden čekají Jihočechy

Jižní Čechy – V pondělí vystaví jindřichohradecká radnice dva návrhy na rekonstrukci náměstí Míru, a to jak na webu města www.jh.cz, tak ve výloze informačního střediska v Panské ulici. Veřejnost bude mít patnáct dní na hlasování o tom, který z návrhů se jí líbí více.

V Tušti brzy začnou práce na stavbě nové kanalizace

Suchdol nad Lužnicí - V místních částech Suchdola nad Lužnicí Klikově a Františkově je již nová kanalizace ve výstavbě, v Tušti by se mělo začít co nevidět.