Suchdol si přivezl bod ze Ševětína

Jižní Čechy – Zajímavé výsledky nabídlo 21. kolo krajské fotbalové I. B třídy mužů sk. D. Největším překvapením je zřejmě bezbranková remíza v tabulce předposledního Suchdola na půdě vedoucího Ševětína. Pro tým od Lužnice může mít tento bod v konečném účtování cenu zlata.

13.5.2015

Ilustrační snímek.Foto: Deník/Zdeněk Prager

Osmigólová přestřelka byla k vidění v Kardašově Řečici, ale příznivci domácího celku se z této úrody neradovali, neboť vítězství si odvezla velenická Lokomotiva. Důležité tři body si připsali i slavoničtí fotbalisté, kteří v místním derby zdolali Třebětice. Třetí porážku v řadě naopak registrují v Chlumu, kde si Nová Včelnice po přestávce otevřela střelnici.

CHLUM – N. VČELNICE 1:5 (1:1)
Karel Flaška, předseda Jiskry Chlum (6. místo): „Zápas jsme zahájili aktivně a už ve 4. minutě otevřel skóre Tomi, který po pěkné přihrávce od Vaníčka obešel hostujícího stopera. První poločas nabídl vyrovnaný průběh a hrál se solidní fotbal. My šli dvakrát sami na branku, hosté třikrát, ale pokaždé vynikli gólmani. Bohužel, náskok jsme do přestávky neudrželi a těsně před ní Včelnice vyrovnala. Vynucené střídání Březiny v pauze nevěstilo nic dobrého a my také hned zkraje druhé půle inkasovali. Od té doby bylo utkání jednoznačně v režii hostujících fotbalistů, kteří vysoko vyhráli zcela po zásluze. Naše mužstvo si už dříve nahrálo potřebné body a nyní si zřejmě myslí, že to stačí, což se mi tedy vůbec nelíbí. Přístup hráčů je v současnosti velice špatný."

Jan Pudil, trenér TJ Nová Včelnice (4.): „Už ze zápisu bylo patrné, že oba celky jsou citelně oslabené. Chlum však hned na začátku udeřil a vzápětí měl i další velkou šanci, kterou naštěstí zneškodnil náš brankář Holický. Postupně se však děj úplně obrátil, my získali převahu, těžili jsme z dobrého pohybu a vytvářeli si příležitosti. Jednu z nich proměnil Nebeský, jenž si to zopakoval hned na začátku druhého dějství, čímž jsme se dostali na koně. A dovolím si říct, že od té doby na hřišti existovalo už jen jedno mužstvo. Nebeský zkompletoval hattrick a konečně tak protrhl svou střeleckou smůlu, další dvě trefy přidal Průša, který se v průběhu duelu posunul z obrany do zálohy. A to ještě soupeř může děkovat svému gólmanovi Černochovi, který jej uchránil od vyšší porážky. Potěšil mě i fakt, že sudí toto utkání odpískal v duchu fair play."

K. ŘEČICE – Č. VELENICE 3:5 (2:1)
Peter Jánošík, trenér Sokola Kardašova Řečice (10.): „Skóre se poprvé měnilo v 29. minutě, kdy se prosadil Grošek. Hosté vyrovnali ve 40. minutě, ale těsně před pauzou nám vrátil náskok pěknou střelou z hranice vápna opět Grošek. Velenice měly v úvodní půli další dvě velké možnosti, ale v prvním případě se vyznamenal brankář Šamal a ve druhém Zeman vykopával z brankové čáry. To mě samozřejmě namíchlo, protože náš gólman chytá dobře, ale mužstvo jej často nechává na holičkách. Klukům jsem to sice v kabině důrazně připomněl, ale nepomohlo to. Po obrátce Lokomotiva znovu srovnala, na což ještě jednou odpověděl v 58. Grošek. Přestože dal tři góly, sám na všechno nestačil. Soupeř v 72. minutě vyrovnal a o pět minut později se ujal vedení, když jeho čtyři hráči postupovali prakticky sami na našeho brankáře. Nakonec jsme dostali ještě jeden gól. Tentokrát jsme vyloženě propadli v defenzivě a místo toho, abychom už měli klid, čeká nás ještě tuhý boj o udržení. Na příští utkání už mám navíc šest omluvenek…"

Karel Macho, předseda Lokomotivy České Velenice (11.): „Do Kardašky jsme odjížděli v hodně improvizované sestavě. Začátek patřil domácím, hru jsme postupně vyrovnali, ale první se radovali domácí, když po rohovém kopu následovala přesná hlavička. Nám se podařilo vyrovnat po pěkné akci Jandou. Do konce poločasu jsme inkasovali podruhé po zbytečné ztrátě balonu. Za poločas měl Fiala tři tutové šance, ale mezi tyče se bohužel netrefil. V první půli nám dali domácí lekci z produktivity. Ve druhé části utkání vyrovnal důrazný Bittengl, ale chvíli na to jsme inkasovali potřetí. Bojovali jsme však dál, a to se vyplatilo. Bittengl byl faulován v pokutovém území a poté přišly chvíle Fialy, jenž z následné penalty vyrovnal a dalšími dvěma góly otočil stav v náš prospěch. Pochvala patří všem zúčastněným, makali jsme jako tým až do konce. Během utkání jsme si dokázali vytvořit více šancí ke skórování a vyhráli jsme zcela po zásluze."

SLAVONICE – TŘEBĚTICE 2:0 (2:0)
Petr Bělohoubek, trenér Sokola Slavonice (12.): „Do místního derby jsme vstoupili aktivní hrou a soupeře jsme k ničemu nepustili. Ve 24. minutě jsme zahrávali standardku a sehraný signál, který jsme nacvičovali den před zápasem, proměnil v nádherný gól Bártů. Za zmínku pak stojí i dobrá možnost Balíka. Ve 44. minutě obešel u lajny dva třebětické hráče agilní Drobilič a naservíroval míč Bodlákovi, jenž jej nekompromisně uklidil do sítě. Po obrátce se hosté snažili s vývojem ještě něco udělat, ale vydrželo jim to zhruba deset minut. Pak už jsme je udrželi na distanc a získali jsme hodně potřebné body. Ještě bych chtěl poděkovat Vojtěchu Dvořákovi, který se ujal role pomezního rozhodčího, protože jeden ze sudích nepřijel, a zhostil se toho na výbornou."

Roman Havlík, trenér Sokola Třebětice (8.): „Čtyřikrát po sobě jsme hráli venku a třikrát se nám nepovedlo vstřelit ani jediný gól. V první půli jsme nedokázali reagovat na rychlou kombinační hru Slavonic a domácí z toho vytěžili dvě trefy, což bylo rozhodující. Hráčům sice nelze upřít snahu ani bojovnost, ale tentokrát jsme na soupeře nestačili. V následujícím kole už konečně budeme hrát na domácím hřišti a snad se projevíme i střelecky."

ŠEVĚTÍN – SUCHDOL 0:0
Lukáš Soudek, předseda Sokola Suchdol (13.): „Domácí začali od úvodních okamžiků diktovat a tempo a po patnácti minutách jsme si mysleli, ze si odvezeme pořádný příděl. Postupem času však kluci zamakali, začali se soupeři vyrovnávat a z naší jednoduché hry vznikaly i střelecké možnosti. V prvním poločase jsme měli dvě. Nejprve Lukáš Hešík z velkého vápna mířil nepřesně, poté Lukáš Štěpánek po krásné kombinaci trefil pouze tyč. Do druhého dějství favorit přeskupil řady, což nám paradoxně pomohlo a zápas dospěl k zasloužené remíze. V příštím kole hostíme Dolní Bukovsko a povinnost nám nevelí jinak, než zvítězit."

N. BYSTŘICE – LOMNICE 2:2 (0:1)
Zdeněk Steklý, obránce Jiskry Nová Bystřice (7.): „Přijeli kluci z Prahy, takže jsme doufali v plnou lavičku, ale ve finále to bylo tak akorát. V bráně nastoupil čerstvě šestnáctiletý dorostenec a my mu hned v 10. minutě moc nepomohli, neboť jsme po standardce inkasovali. Snažili jsme se o vyrovnání a vytvořili si možnosti. Například Havel televizní střelou trefil tyč. Soupeř měl další standardku, kterou Badinka chytil a zápas zvládl dobře. První půle byla vyrovnaná, ve druhé části, myslím, jsme byli lepší. V 62. si Honza Schramhauser udělal na vápně místo a vyrovnal, tři minuty poté Havel centroval, udělali jsme tlak na balon a ten skončil až v síti. V tu dobu jsme tlačili a mohli přidat další góly. Až ke konci jsme si přidělali problémy. Nejprve nás po závaru zachránilo břevno, ale v 88. jsme po tečované střele inkasovali. Takové góly padají i na Letné. Zasloužili jsme si vyhrát, ale bohužel, nestalo se. Ze tří domácích utkání jsme však uhráli sedm bodů, tak asi nemůžeme být nespokojeni."

Denisa Kroupová, vedoucí mužstva Tatranu Lomnice (9.): „Trochu se štěstím se nám podařilo v Nové Bystřici utržit bod. Ačkoliv jsme se ujali vedení, když nás do něj v 9. minutě poslal po trestném kopu Šachl, tak jsme soupeře nechali, aby nás dostal pod tlak. I přesto jsme si dokázali vytvořit několik šancí, bohužel jsme je ale neproměnili. V 62. jsme si nechali dál gól a než jsme se stačili vzpamatovat, soupeř za tři minuty přidal další. V 69. minutě nás nabudil Štěcha, jeho střela však putovala pouze na břevno. V závěru však vyrovnal na 2:2 Heger a za remízu jsme rádi."

Jak nastoupili

JISKRA CHLUM U TŘEBONĚ
Černoch – Březina (46. Bednář), Míka, R. Novák, Kamenický – Vaníček, J. Flaška, Hájek, O. Novák – R. Flaška, Tomi.
TJ NOVÁ VČELNICE
Holický – Vajda, Šlapanský, O. Blažek, Průša – Mareš, Nebeský, V. Hornát, Petráš – Bednář, Pacholík (75. Vokuš).
SOKOL KARDAŠOVA ŘEČICE
Šamal – Zeman (75. Janeček), P. Vosecký, Nedoma (83. Sedláček), Markes – O. Jánošík (70. Houska), Pozníček, Bílek, V. Jánošík – Grošek, Kovář.
LOKOMOTIVA ČESKÉ VELENICE
Candra – Mezera, Dvořák (87. Zlamšídlo), Srpek, Bambule – Bittengl, Janda, Filip, Macho – Mikudim (80. Filo), Fiala ( 90. Maroušek).
SOKOL SLAVONICE
Pospíchal – Jahoda, Trávníček, Dvořák, Kubeš – M. Bodlák, Daniel Lovětínský, Bártů, Drobilič (70. Peschel) – Balík, Křížka.
SOKOL TŘEBĚTICE
R. Havlík – V. Havlík (78. Jindra), P. Bastl (67. J. Chvátal), Kelbler, V. Novák – J. Habr, B. Novák, Točík, T. Chvátal – Piler, V. Habr.
SOKOL SUCHDOL NAD LUŽNICÍ
M. Rácik – Kříz, Bednář, Dunaj, T. Záruba – Březina, Špale (65. Heřman), Hešík, Gorný – Štěpánek (83. Kuchyňka) , Šuba (78. R. Arenberger).
JISKRA NOVÁ BYSTŘICE
Badinka – Hudeček, Steklý, Kamas, Beneš – Drábik (30. Kratochvíl), Bobál, J. Schramhauser, R. Schramhauser – Havel, Březina (83. Králíček).
TATRAN LOMNICE NAD LUŽNICÍ
Michal – Hynek, Zákostelecký, Štěcha, Čáp – Pancíř, Heger, Řehoř, Krejník (60. R. Němec) – Nohava, Šachl (56. Lisko).

13.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Bratři Michálkovi kralovali ve Vlkovské pískovně

Jindřichohradecká radnice. Ilustrační foto.

Podloží rozhledny je v pořádku, říká radnice

V Rapšachu zvítězili muži i ženy z Lásenice

Rapšach – Další kolo Velké ceny Třeboňska se konalo o uplynulém víkendu v Rapšachu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

V sobotu rozezní parkán rock, ska i punk

Prachatice - Hospic music fest 2017 - nultý ročník jednodenního hudebního festivalu, odstartuje již tuto sobotu. Bavit se a pomáhat můžete od 13 do 22 hodin.

Na sál to nestihla. Porodila pod stoletou lípou

Písek – Tatínek by zasloužil medaili. Shodovaly se sestřičky na porodnickém oddělení písecké nemocnice, když v úterý propouštěly domů Evu Chvojsíkovou z Týna nad Vltavou s dcerkou Barborkou. Té se totiž už nechtělo čekat a přišla na svět v pátek ve 20.25 hodin za pomoci tatínka Miroslava kousek za bránou nemocnice pod stoletou lípou.