Výborně si ve skupině D počínali především hráči Třebětic, kteří po vysoké výhře v Mladé Vožici vystřídali svého soka na třetím místě tabulky. Čtvrté jarní vítězství si na slavonickém stadionu trefou z penalty zajistila Lomnice, ale v domácích po utkání zůstalo hodně hořkosti. Cenný bod z horké půdy v Dolním Bukovsku si odvezla Řečice, poprvé na jaře zvítězilo třeboňské béčko. Ve skupině A doma nečekaně klopýtl Suchdol a Chlum v souboji dvou nejhorších celků nestačil na Vyšší Brod.

I. B třída sk. A
Suchdol – Chvalšiny 0:1 (0:1)
Jaromír Gauč, trenér Sokola Suchdol (5. místo): „Odehráli jsme nešťastné utkání. Hosté se ujali vedení už ve 4. minutě, jinak toho směrem dopředu moc nepředvedli. Ale ani my tentokrát svým výkonem neoslnili. V první půli jsme měli jen jednu, dvě možnosti, chybí nám však typický střelec, což se ukázalo i po změně stran, kdy jsme se dostali do dvou tutovek. Nejprve běžel sám na branku Krejčí, ale nezakončil přesně, v závěru mohl aspoň vyrovnat Špale, z malého vápna se však také neprosadil. Navíc se nám zranil klíčový záložník Hešík, vypadá to na delší dobu, což je pro nás vzhledem k úzkému kádru velká komplikace. Nedá se nic dělat, je třeba na tento duel rychle zapomenout a bojovat dál.“

Chlum – Vyšší Brod 2:5 (0:1)
Jiří Hájek, předseda Jiskry Chlum (14.): „Chtěli jsme už konečně urvat nějaké body, ale nakonec to dopadlo úplně jinak. V první půli jsme sice soupeře jednoznačně přehráli, vytvořili jsme si šance, standardky a další závary, nastřelili jsme i břevno, ale nebylo nám souzeno, protože míče létaly těsně mimo nebo je pochytal hostující brankář. Naopak, z ojedinělého brejku, jenž následoval po naší chybě, jsme ve 22. minutě inkasovali. O přestávce jsme si řekli, že to musíme zlomit, ale stal se pravý opak. V 58. minutě přidal Vyšší Brod druhou trefu, což nás položilo. Hosté pak stříleli další góly a nám už se povedlo pouze korigovat výsledek, když v 83. snižoval z penalty na 1:4 Eliáš a těsně před koncem jsem upravoval já na 2:5.“

Fotbalisté Popelína porazili v 17. kole okresního přeboru na domácím hřišti suchdolské béčko 2:0 a dostali se před svého soupeře na 8. místo tabulky. Foto: Dominika Maršíková