Třeboň se rozloučila s ledenickým azylem vítězstvím nad Dražicemi

Jižní Čechy –  Ve třetím kole krajského přeboru si fotbalisté Třeboně v závěrečném vystoupení v jejich přechodném působišti v Ledenicích vyšlápli na úřadujícího přeborníka a po výborném výkonu porazili Dražice 2:0. Exdivizní Jindřichův Hradec na první výhru stále čeká.

26.8.2014

Ilustrační snímek.Foto: archiv Deníku

Přestože ve Veselí nad Lužnicí nebyl horším týmem, nakonec odjel bez bodů. Vstup do nového ročníku se vůbec nepovedl Dačicím, které utrpěly krutý debakl v Rudolfově a s hrozivým skóre 1:15 uzavírají tabulku.

tabTŘEBOŇ – DRAŽICE 2:0 (1:0)
Marcel Tomášek, trenér Jiskry Třeboň (4. místo): „Do utkání jsme vstoupili aktivně, jak jsme chtěli. Naší snahou bylo eliminovat ofenzivní sílu Dražic především v podobě Veselého s Janouchem, což se nám podařilo a hosté se během utkání nedostali prakticky do žádné gólové šance. Do vedení jsme šli ve 24. minutě, kdy po trestném kopu Straky hostující brankář míč jen vyrazil k Divišovi, který jej dopravil do sítě. Druhý poločas jsme zahájili ještě aktivněji a během pěti minut jsme si vypracovali několik velkých šancí, z nichž ty největší zahodili Diviš s Rossmannem. Ujala se až nádherná dalekonosná rána Františka Benháka z pětadvaceti metrů, na níž neměl gólman nárok. Měli jsme ještě další možnosti, zároveň jsme se však nadále museli mít před nebezpečným protivníkem na pozoru. Myslím, že tentokrát můžeme být spokojeni s hrou i výsledkem a rovněž tím, že jsme se s Ledenicemi rozloučili důstojně. O víkendu nás čeká duel v Prachaticích, kde už bychom konečně chtěli zlomit prokletí venkovních zápasů a bodovat."

VESELÍ – J. HRADEC 2:1 (1:1)
Marek Černoch, trenér FK J. Hradec (15.): „V duelu nadprůměrné úrovně  nezvítězil lepší, ale šťastnější tým. V první půli jsme se dostali do vedení ve 20. minutě po pěkné kombinační akci a trefě Pösingera, jenž výborné vyřešil finální fázi.  Veselí však ve 31. minutě vyrovnalo, když zužitkovalo brejk.  Výborný fotbal pokračoval i po změně stran, pro nás, bohužel, s nedobrým koncem.  V 68. minutě jsme přišli o vyloučeného Císaře, který dostal diskutabilní druhou žlutou kartu a soupeř přesilovku využil v 73. minutě po trestném kopu Sokolta. Posledních patnáct minut jsme Veselí i v deseti dostali pod velký tlak, ale nebylo nám souzeno aspoň vyrovnat. V sobotu dopoledne hostíme kvalitní Osek, který momentálně vede tabulku, ale do utkání půjdeme s jednoznačným cílem konečně naplno bodovat a odrazit se k vyšším metám."

RUDOLFOV – DAČICE 7:0 (1:0)
Petr Musil, člen výboru Centropenu Dačice (16.): „K utkání jsme odcestovali bez Štolby, Brandla a Míry Ferdana, nicméně Rudolfov na tom byl asi ještě hůře a na plac postavil, co mělo ruce a nohy. O to nepochopitelnější je pro mě konečný výsledek. Prohrát se může, ale dostat šest gólů za poločas od týmu, který se v soutěži udržel jen díky administrativním posunům, to je silná káva. Mužstvo se z předchozích výsledků nepoučilo a zřejmě je něco hodně špatně. V defenzivě jsme si počínali jako nazdárci a vyráběli hrubé individuální chyby, které soupeř samozřejmě nemilosrdně trestal. A to navíc brankář Tomáš Ferdan ještě tři čtyři tutovky zlikvidoval. prostě hrůza a ostuda. Přitom první půli jsme odehráli celkem slušně, ale po obrátce jakoby nám došly síly. Nyní máme doma Hlubokou a je jen na hráčích a jejich trenérech, jak se k situaci postaví a zda se jim povede pomyslnou loď obrátit tím správným směrem."