Třeboň sice veze bod, ale také dva vlastní góly

Jižní Čechy – Fotbalová divize nabídla nerozhodné jihočeské derby v Táboře, ale také pět gólů Třeboně v Tachově – bohužel, dva z toho mířily do jihočeské sítě.

19.4.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

TACHOV – TŘEBOŇ 3:3 (2:1) – Od začátku byli Jihočeši aktivní. Hráli na dva útočníky. „Chtěli jsme domácí překvapit,“ odtajnil své úmysly trenér Třeboně Miroslav Čížek. Tento záměr se podařilo naplnit. V 11. minutě Maxa po samostaném úniku dal na 1:0. Jihočeši do 20. minuty měli převahu, pak se zatáhli, přenechali aktivtu na kopačkách domácíh, ti si postandardních situacích vytvářeli šance.

Ve 42 . minutě prošel prostředkem obrany Braun, oklamal i brankáře a dal na 1:1. Ve 44. minutě po jednom z centrů si dal Procházka z velkého vápna hlavou vlastní branku přímo do šibenice – 2:1. „Přístup musí být jiný,“ zdůrazňoval třeboňský trenér v kabině. Nejprve Hačka měl dvě vyložené šance, pak v 54. Svoboda vyrovnal. Aktivita Třeboňských pokračovala, po sražení Hačky dal v 62. minutě z penalty Pintér na 2:3. Do 85. minuty hráli Jihočeši výborně, měli šance, ale brankář Tachova chytal dobře. V 88. minutě po standardce při dlouhém míči Skála udělal malou chybu, vznikl závar, Procházka tefil Pintéra, od kterého se odrazil míč do branky. „Smolná remíza, je to škoda,“ povzdechl si trenér Čížek.

Rozhodčí Duchoň,
ŽK 3:3,
diváků 200.
Třeboň: Tomáš Skála – Sláma, Malý, Wolf, Procházka – Maxa, Janoušek, Pintér, Houdek (63. Příhoda) – Svoboda (91. Peterek), Hačka (85. Leština).

PŘÍBRAM – STRAKONICE 3:0 (0:0) – Po prvním poločase, kdy se hosté velmi úspěšně bránili tlaku, přišla po obrátce hned v úvodu druhé půle šance, kterou domácí dokázali využít. Ze standardky se Příbram dostala do vedení, na její kopačky přišlo uklidnění, pak už byli domácí fotbalisté na hřišti jasně lepší a svoji převahu vyjádřili dalšími dvěma trefami.

TÁBOR – ROUDNÉ 1:1 (1:1) –I kdyby vodníci hráli do půlnoci, tak by kvůli své střelecké impotenci vítěznou branku nevstřelili. Přitom příležistostí měli dostatek. Domácí začali velkým tlakem, kopali šest rohů za sebou, nastřelili Koutníkem břevno. To ale bylo z domácí strany všechno. Úvodní brankuvstřelil z trestného kopu Koutník – paradoxně nejlepší hráč Kerl podklouzl a míč doplachtil do branky. Naopak hosté ve 38. minutě vyrovnali po krásné akci Houšky, jeho přihrávku za obranu do branky uklidil maldý Lovička. Druhý poločas se vyznačoval dobýváním hostující obrany, kde stál nejlepší hráč hostů brankář Karel.

Zpravodajové Deníku

19.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové.
30

Přímý souboj o post lídra se chvílemi měnil v exhibici

Energetici spolu s lesníky nají plno práce u spadlých drátů před Žďárem.
118

Bouřka odstřihla od elektřiny tisíce domácností

Malého Péťu režisér objevil při americkém fotbalu v Českém Krumlově

Český Krumlov/ROZHOVOR/ - Režisér filmu Václav Malhour, který před několika dny natáčel v Českém Krumlově další záběry do filmu Nabarvené ptáče, říká, že už je v Českém Krumlově pomalu jako doma.

Dačické náměstí rozezní údery kladiv do kovadlin

Dačice – Nejen se zkušenými mistry, ale také s mladými tovaryši černého řemesla se budou moci setkat návštěvníci Dačic, a to v rámci letošního ročníku Kovářských dnů, který začíná v pondělí.

OBRAZEM: Děbolín bavily divadelní hry

Jindřichův Hradec - Trojice divadelních vystoupení, trojice večerů. Děbolín má za sebou další divadelní festival.