Ve 28. kole fotbalové divize se Třeboň prohrou v Benešově ještě víc přiblížila sestupu, první záchranářský pokus nových trenérů Petra Skály a Marcela Tomáška se tudíž nepovedl. Třeboni navíc přitížila i porážka béčka S. Ústí v Litoli. Strakonice přivezly cenné tři body z Vlašimi a zůstávají ve hře o postup.

BENEŠOV – TŘEBOŇ 2:1 (2:0) – Domácí v prvním poločase potvrzovali roli favorita, vytvořili si územní převahu, řadu standardních situací a po dvou rohových kopech také udeřili. Nejprve se po závaru prosadil Prikner a těsně před přestávkou zvýšil Veinlich po přihrávce Kučaby na 2:0. Hosté, hrající o záchranu, toho dopředu moc nevymysleli. Do druhé půle vstoupila lépe Třeboň a po rychlé akci snížila Leštinou na 2:1. Domácí jakoby branka zarazila, nebyli si schopni pořádně nahrát a soupeř byl čím dál tím více nebezpečnější a vyrovnání viselo ve vzduchu. Benešovští byli nakonec rádi, že těsnou výhru uhájili. Děkovat za to mohli i brankáři Capouchovi, jenž nevyloženější šanci Třeboně vyrazil jen reflexivně nohama. „První půle byla z naší strany poměrně slušná a prosadili jsme se gólově po dvou rohových kopech. Na začátku druhé půle jsme nepokryli hráči, soupeř snížil a my jsme přestali hrát a byli jsme rádi, že hosté nevyrovnali. Se třemi body jsme spokojeni, avšak hra kvalitní nebyla,“ poznamenal po zápase asistent benešovského trenéra Martin Bárta.
Branky: 20. Prikner, 43. Veinlich – 51. Leština. Bez karet. Diváci: 200. Rozhodčí: Hubáček. Třeboň: Tomáš Skála – Houdek, Peterek, Pintér, Procházka – Maxa (81. Novák), Leština, Janoušek, Raček (45. Bláha) – Svoboda, Příhoda (73. Wolf).

LITOL – S. ÚSTÍ B 1:0 (0:0) – Domácí Litol vstoupila do zápasu aktivně a už v 11. minutě měla obrovskou příležitost. Po faulu na Vorasického zahrával pokutový kop Bohdan, ale svůj pokus namířil pouze do tyče. Do přestávky se domácím ještě málem podařilo udeřit, Světlý z bezprostřední blízkosti ale pálil nad bránu. Druhou půli opět domácí začali dobře a nejprve po chybě hostující defenzivy odkopávající brankář napálil míč pouze do Ježkova kolena, od kterého se balón odrazil do břevna. Zanedlouho nato už ale domácí jásali. To když Světlý z poloviny hřiště nacentroval a Ježek hlavou přes sebe zavěsil do šibenice, čímž rozhodl o třech bodech pro domácí tým. Zajímavostí je, že věkový průměr hostů byl 21 let, domácích 28,5 roku . . .
Branka: 52. Ježek. ŽK: Ježek – Rosůlek, Nenička. Diváci: 300. Rozhodčí: Fišer – Tikal, Blažej. S. Ústí: Slavík – Tomeček, Chotovinský, Pavličko, Kvasnička – Převrátil (55. Holub), Brůžek (80. Mužík), Hojdar, Nenička – Fischer (75. Jakub Rosůlek), Prášek.

TÁBOR – DOMAŽLICE 0:1 (0:0) – V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal. Oba týmy si vytvořily po dvou vyložených šancích, ale neuspěly, takže do kabin šli oba soupeři za bezbrankového stavu. Po změně stran se hrál nadále vyrovnaný fotbal. Hosté jako lídr tabulky byli agresivnější, ale do šancí je Táborští nepouštěli. Až v 68. min. fauloval ve vápně Kučera a Braun z penalty zařídil jediný gól zápasu. V 75. min. dali branku také domácí, ale ta pro ofsajd nemohla být uznána.
Bez karet, rozhodčí Pešek, 120 diváků, Tábor: Blažek – Škrábek (70. Mir. Kučera), Mart. Kučera, Vavřina, Fořt – Turek (46. Mařinec), Kalášek, Komárek, Šahajda (66. Rabiňák) – Toman, Stoszek.

VLAŠIM B – STRAKONICE 1:4 (1:2) – Lepší vstup do zápasu měli domácí. Po čtvrthodině hry po jejich první vážnější akci našel Císař přesným pasem Bálka a ten otevřel skóre. Druhý gól měl na kopačce Císař, ale jeho střelu vykopli obránci Strakonic z brankové čáry. Vyrovnáno bylo ve 23. min., kdy centr Vozábala zužitkoval hlavou Kotrba. Obrat v utkání začal dvě minuty před přestávkou opět na kopačkách rutinéra Vozábala, jenž našel Glazunova a jeho střela skončila přesně u tyče domácí branky. Po přestávce už hosté kontrolovali hru a v 67. min. přidali třetí gól, když se z penalty trefil Peroutka. Pět minut před koncem kopali hosté znovu penaltu a opět Peroutka pečetil na konečných 1:4.
ŽK 3:2 (Žovinec, Jícha, Veselý – Vozábal, Kotrba). Rozhodčí Slavíček, 102 diváků. Strakonice: Rojík – Listopad, Legdan, Peroutka, Šimánek – Kotrba (87. Cibulka), Benedikt, Horejš, Vozábal (87. Novák), Barda, Kotrba – Glazunov.