Třeboňští fotbalisté uspěli v Soběslavi

Jižní Čechy – V 21. kole krajského přeboru mužů remizovali jindřichohradečtí fotbalisté v Hluboké a přišli o vedoucí příčku, na níž se vrátil Osek. Druhou výhru v řadě na hřišti soupeře slaví Třeboň, která uspěla v Soběslavi a pojistila si třetí místo. Opět se nedařilo hráčům Dačic, kteří po porážce v Čimelicích uzavírají tabulku soutěže.

14.4.2015

Dačický brankář Tomáš Ferdan.Foto: Jan Škrle

KRAJSKÝ PŘEBOR

HLUBOKÁ – J. HRADEC 2:2 (0:0)
Marek Černoch, trenér FK J. Hradec (2. místo): „Nejsem vůbec spokojený. Nepodali jsme očekávaný výkon a nedokázali navázat na předchozí vysoké vítězství v Oseku, čímž jsme zachraňujícímu se soupeři umožnili bodovat. Z naší strany to bylo špatné a pokud bychom v tomto trendu měli pokračovat, můžeme hrát leda tak o krásné šesté místo… Někteří hráči mě zklamali svým přístupem, chyběla nám aktivita a dělali jsme hloupé chyby. Celý zápas jsme sice měli převahu, ale ve finální fázi jsme byli neškodní a nezasloužili jsme si vyhrát. Oba góly jsme inkasovali po hrubých individuálních chybách. Tomu prvnímu jich předcházela celá série, při druhém vypadl brankáři balon a domácí jej dorazili do sítě. Jediné, v čem jsme kralovali, byla hra ve vzduchu, po níž padly oba naše góly. V 60. minutě otevřel hlavičkou skóre Horka a v 89. vyrovnával na konečných 2:2 stejným způsobem Císař. V sobotu od 10.15 hodin hostíme na Tyršově stadionu Želeč a pokud chceme potvrdit roli favorita, musí si to hráči srovnat ve svých hlavách a k utkání přistoupit úplně jinak."

FK J. HRADEC 1910
Hulík – T. Šenkýř, Císař, Novotný, Šahajda – Pösinger (77. Pěnka), Koutný, Beránek, M. Šenkýř – Horka, Jaroš (68. Kučera). Trenér: Marek Černoch.

SOBĚSLAV – TŘEBOŇ 1:2 (0:2)
Marcel Tomášek, trenér Jiskry Třeboň (3.): „Po vítězství v Kaplici jsme chtěli uspět i v Soběslavi a jsem rád, že se nám to povedlo. Hlavně v prvním dějství jsme byli velice nebezpeční a převahu přetavili do dvoubrankového vedení. O to se po přihrávkách Maxy postarali nejprve Winkler a po něm i Rossmann. Měli jsme však i štěstí a povedeným zákrokem se tak musel prezentovat brankář Jakub Skála. Po změně stran se nám však postupně zranili oba stopeři, takže jsme museli improvizovat. Zaměřili jsme se tedy na pozornou obranu a vyráželi jsme do rychlých protiútoků, z nichž vzešly ještě nějaké příležitosti, ale ty už jsme proměnit nedokázali. Soběslav korigovala až v poslední minutě z trestného kopu a hned po rozehrání sudí zapískal konec. V pátek od 18 hodin přivítáme Veselí nad Lužnicí a rádi bychom poprvé na jaře doma zvítězili, ale nejprve se musíme dát zdravotně do pořádku."

JISKRA TŘEBOŇ
J. Skála – Kido, Cahyna (76. Matoušek), Holý, Dobeš – Kodras, Maxa, Šafránek, Rossmann – Winkler, Djurov. Trenér: Marcel Tomášek.

ČIMELICE – DAČICE 4:2 (2:1)
Petr Musil, člen výboru Centropenu Dačice (16.): „Měli jsme trochu problémy se sestavou, protože nám chybí distancovaný Grün a máme i nějaké zdravotní potíže, přesto jsme doufali, že náš výkon bude lepší než minule. Bohužel, začali jsme hrozně a nabídli domácím dárek v podobě dvoubrankového náskoku, o který se postarali trefami ve 14. a 17. minutě. Pak se z naší strany hra přece jen zlepšila a možná jsme byli i o něco lepší. Ve 40. minutě dokázal Frühauf snížit a vzápětí měl možnost vyrovnat Jindra. Kdyby svou šanci proměnil, mohl třeba výsledek vypadat i jinak, ale nestalo se. Další góly padaly až v závěru střetnutí. Nejprve v 81. minutě do naší sítě, za dvě minuty sice Míra Ferdan vykřesal naději, ale poslední slovo měly Čimelice a v 88. minutě pečetily své vítězství. Nevypadá to s námi dobře, ale musíme bojovat dál. V neděli nás doma čeká jeden z klíčových zápasů se Sedlicí, která je jen o skóre před námi. Musíme se pokusit urvat tři body vůlí i bojovností a doufat, že se nám povede najít pevnou půdu pod nohama a z ní se odrazit ze současného bahna."

T. Ferdan – Beníček, M. Ferdan, Nosek, Mašát – Celý, Frühauf (83. Krtek), Vacuška, Točík – Jindra, Štolba. Trenér: Tomáš Krejča.

I. A TŘÍDA SK. B

Hradecké béčko plné mladíčků na půdě vedoucího celku krajské fotbalové I. A třídy mužů sk. B hladce prohrálo a opět je namočené v sestupovém pásmu.

PLANÁ – J. HRADEC B 4:0 (2:0)
Radim Kvitský, trenér FK J. Hradec B (12. místo): „Lídr tabulky byl od začátku herně lepší, důraznější a rychlejší, ale k zakončení mu naši mladíci moc prostoru nedávali až do 37. minuty, kdy Planá potrestala hrubku v naší defenzivě a ujala se vedení. Domácí se těsně před přestávkou prosadili ještě jednou a když po další chybě naší mladé obrany skórovali hned zkraje druhé půle potřetí, bylo po fotbale. Od většího průšvihu nás v dalším průběhu zachránila jen nemohoucnost útočníků soupeře trefit branku. Čtvrt hodiny před koncem jsme inkasovali počtvrté a nebylo nám souzeno vstřelit ani čestný úspěch, neboť Cettl v 83. minutě sám před brankou minul balon. V příštím kole hostíme Sezimovo Ústí a pokud chceme pomýšlet na záchranu, musíme stoprocentně bodovat."