Třeboňští fotbalisté uspěli v Soběslavi

Jižní Čechy – V 21. kole krajského přeboru mužů remizovali jindřichohradečtí fotbalisté v Hluboké a přišli o vedoucí příčku, na níž se vrátil Osek. Druhou výhru v řadě na hřišti soupeře slaví Třeboň, která uspěla v Soběslavi a pojistila si třetí místo. Opět se nedařilo hráčům Dačic, kteří po porážce v Čimelicích uzavírají tabulku soutěže.

14.4.2015

Dačický brankář Tomáš Ferdan.Foto: Jan Škrle

KRAJSKÝ PŘEBOR

HLUBOKÁ – J. HRADEC 2:2 (0:0)
Marek Černoch, trenér FK J. Hradec (2. místo): „Nejsem vůbec spokojený. Nepodali jsme očekávaný výkon a nedokázali navázat na předchozí vysoké vítězství v Oseku, čímž jsme zachraňujícímu se soupeři umožnili bodovat. Z naší strany to bylo špatné a pokud bychom v tomto trendu měli pokračovat, můžeme hrát leda tak o krásné šesté místo… Někteří hráči mě zklamali svým přístupem, chyběla nám aktivita a dělali jsme hloupé chyby. Celý zápas jsme sice měli převahu, ale ve finální fázi jsme byli neškodní a nezasloužili jsme si vyhrát. Oba góly jsme inkasovali po hrubých individuálních chybách. Tomu prvnímu jich předcházela celá série, při druhém vypadl brankáři balon a domácí jej dorazili do sítě. Jediné, v čem jsme kralovali, byla hra ve vzduchu, po níž padly oba naše góly. V 60. minutě otevřel hlavičkou skóre Horka a v 89. vyrovnával na konečných 2:2 stejným způsobem Císař. V sobotu od 10.15 hodin hostíme na Tyršově stadionu Želeč a pokud chceme potvrdit roli favorita, musí si to hráči srovnat ve svých hlavách a k utkání přistoupit úplně jinak."

FK J. HRADEC 1910
Hulík – T. Šenkýř, Císař, Novotný, Šahajda – Pösinger (77. Pěnka), Koutný, Beránek, M. Šenkýř – Horka, Jaroš (68. Kučera). Trenér: Marek Černoch.

SOBĚSLAV – TŘEBOŇ 1:2 (0:2)
Marcel Tomášek, trenér Jiskry Třeboň (3.): „Po vítězství v Kaplici jsme chtěli uspět i v Soběslavi a jsem rád, že se nám to povedlo. Hlavně v prvním dějství jsme byli velice nebezpeční a převahu přetavili do dvoubrankového vedení. O to se po přihrávkách Maxy postarali nejprve Winkler a po něm i Rossmann. Měli jsme však i štěstí a povedeným zákrokem se tak musel prezentovat brankář Jakub Skála. Po změně stran se nám však postupně zranili oba stopeři, takže jsme museli improvizovat. Zaměřili jsme se tedy na pozornou obranu a vyráželi jsme do rychlých protiútoků, z nichž vzešly ještě nějaké příležitosti, ale ty už jsme proměnit nedokázali. Soběslav korigovala až v poslední minutě z trestného kopu a hned po rozehrání sudí zapískal konec. V pátek od 18 hodin přivítáme Veselí nad Lužnicí a rádi bychom poprvé na jaře doma zvítězili, ale nejprve se musíme dát zdravotně do pořádku."

JISKRA TŘEBOŇ
J. Skála – Kido, Cahyna (76. Matoušek), Holý, Dobeš – Kodras, Maxa, Šafránek, Rossmann – Winkler, Djurov. Trenér: Marcel Tomášek.

ČIMELICE – DAČICE 4:2 (2:1)
Petr Musil, člen výboru Centropenu Dačice (16.): „Měli jsme trochu problémy se sestavou, protože nám chybí distancovaný Grün a máme i nějaké zdravotní potíže, přesto jsme doufali, že náš výkon bude lepší než minule. Bohužel, začali jsme hrozně a nabídli domácím dárek v podobě dvoubrankového náskoku, o který se postarali trefami ve 14. a 17. minutě. Pak se z naší strany hra přece jen zlepšila a možná jsme byli i o něco lepší. Ve 40. minutě dokázal Frühauf snížit a vzápětí měl možnost vyrovnat Jindra. Kdyby svou šanci proměnil, mohl třeba výsledek vypadat i jinak, ale nestalo se. Další góly padaly až v závěru střetnutí. Nejprve v 81. minutě do naší sítě, za dvě minuty sice Míra Ferdan vykřesal naději, ale poslední slovo měly Čimelice a v 88. minutě pečetily své vítězství. Nevypadá to s námi dobře, ale musíme bojovat dál. V neděli nás doma čeká jeden z klíčových zápasů se Sedlicí, která je jen o skóre před námi. Musíme se pokusit urvat tři body vůlí i bojovností a doufat, že se nám povede najít pevnou půdu pod nohama a z ní se odrazit ze současného bahna."

T. Ferdan – Beníček, M. Ferdan, Nosek, Mašát – Celý, Frühauf (83. Krtek), Vacuška, Točík – Jindra, Štolba. Trenér: Tomáš Krejča.

I. A TŘÍDA SK. B

Hradecké béčko plné mladíčků na půdě vedoucího celku krajské fotbalové I. A třídy mužů sk. B hladce prohrálo a opět je namočené v sestupovém pásmu.

PLANÁ – J. HRADEC B 4:0 (2:0)
Radim Kvitský, trenér FK J. Hradec B (12. místo): „Lídr tabulky byl od začátku herně lepší, důraznější a rychlejší, ale k zakončení mu naši mladíci moc prostoru nedávali až do 37. minuty, kdy Planá potrestala hrubku v naší defenzivě a ujala se vedení. Domácí se těsně před přestávkou prosadili ještě jednou a když po další chybě naší mladé obrany skórovali hned zkraje druhé půle potřetí, bylo po fotbale. Od většího průšvihu nás v dalším průběhu zachránila jen nemohoucnost útočníků soupeře trefit branku. Čtvrt hodiny před koncem jsme inkasovali počtvrté a nebylo nám souzeno vstřelit ani čestný úspěch, neboť Cettl v 83. minutě sám před brankou minul balon. V příštím kole hostíme Sezimovo Ústí a pokud chceme pomýšlet na záchranu, musíme stoprocentně bodovat."

FK J. HRADEC 1910 B
Rešl – Blažek, Rejthar, Strejček, Voldán – Svoboda, Cettl, Pěnka, P. Völfel – F. Votava (78. M. Völfel), Šmíd (46. Beneš).

14.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

1. kolo baráže o hokejovou extraligu Pardubice - Č. Budějovice

Vítězný vstup do baráže, tři body trefil Rob

Taekwondistka Anežka Čurdová ovládla ve sportovním boji kategorii juniorek do 64 kilogramů.

Třeboňské taekwondistky triumfovaly na Czech Open

Neviděl někdo tohoto muže? Hledá ho policie

Prachaticko - Prachatičtí kriminalisté vyhlásili 9. března  celostátní pátrání po čtyřiatřicetiletém muži ze Lhenic na Prachaticku.

O operaci Anthropoid přednášel historik Stehlík

Jindřichův Hradec – Zájemci o historii československého protifašistického odboje během 2. světové války v úterý 21. března zcela zaplnili kinosál Střelnice.