Turnaj na Hluboké ovládli fotbalisté Dynama

Hluboká nad Vltavou – Fotbalisté Dynama Č. Budějovice porazili ve finále tradičního turnaje na Hluboké svého jihočeského rivala ze II. ligy FC MAS Táborsko 2:0 a stali se tak vítězi nejkvalitněji obsazeného turnaje této letní sezony na jihu Čech.

30.6.2013

Zdeněk Linhart v turnaji na Hluboké v zápase Dynama se Steyrem (6:1) ve vzdušném souboji se stoperem Rakušanů Danilo Duvnjakem.Foto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Na třetím místě skončil rakouský Vorwärts Steyr, který v boji o 3. místo po bezbrankové remíze vyhrál s druholigovou Viktorií Žižkov 4:2.

A jak si oba finalisté vedli v kvalifikačních zápasech?

Fotbalisté Dynama do klání s třetiligovým Steyrem šli v relativně silnější sestavě, než ve které vyběhli k večernímu finále. Přesto se zpočátku jen pozvolna dostávali do patřičného tempa. „Zápasy s relativně slabšími mužstvy jsou nebezpečné, protože hráči mívají tendenci soupeře podcenit," konstatoval trenér Pavel Hoftych, dle něhož se i to mohlo v úvodu duelu na hře týmu projevit. „Hráli jsme se zarputilým soupeřem, který byl důrazný a zejména v úvodu nám nedával moc prostoru."

Jihočeši měli hned od začátku zápas ve své moci, první vážnější šanci si ale vytvořili až po dvaceti minutách, kdy Kalod po Benátově centru mířil zblízka hlavou přesně k tyči, brankář Grossaleber však stihl míč vyrazit na roh. Skóre otevřeli domácí až po půlhodině hry, ale byl to gól ukázkový: Benát přes celé hřiště dlouhým pasem našel Hovorku, po jehož centr Kalod míč tentokráte uklidil do brány s přehledem – 1:0. Dvě minuty nato po Benátově rohu Lengyelovu hlavičku sice gólman Steyru sice vyrazil, proti tvrdé dorážce domácího kapitána však už byl bezmocný – 2:0. A hned po půli Hovorka z Molinovy přihrávky zvýšil na 3:0.

Poté domácí trošku polevili a po Halamově faulu na Kluga kopal Steyr penaltu, Duvnjak ale poslal míč do břevna. Čtvrt hodiny před koncem po závaru před brankou Dynama vrátil Martic balon odražený od břevna za Rojíkova záda – 3:1.

Ke konci ale Dynamo třemi góly svou herní převahu završilo: Wermke po Kalodově ideálním dloubáku z voleje ke vzdálenější tyči dal na 4:1, načež Chmelo po Benátově pasu z hloubi pole pravačkou píchl míč podél vybíhajícího brankáře na 5:1 a týž hráč po spolupráci s Kalodem zpečetil pro změnu levačkou na 6:1.

Také Táborsko proti Žižkovu ve druhém zápase o postup nastoupilo v silnějším složení, než ve kterém se představilo pak ve finále. Hra byla vyrovnaná, po hodině byl stále stav 0:0. I proto, že ve 33. min. Toma v bráně Táborska tvrdou ránu Markuziho vyškrábl na roh. Gól mohli dát i Jihočeši, to by ale Javorek po Šimákově uličce musel mít ve 33. minutě přesnější mušku a poté Presl by ráně z vápna musel dát víc razance.

Po hodině hry ale Táborsko během čtyř minut rozhodlo.

Šimák si pohrál v rohu vápna snad s pěticí Pražanů a ještě stačil poslat míč přesně na Presla, jenž si věděl rady – 1:0. Hned nato gólman Boháč rozehrál na vápno Bestovi, tomu důrazný Presl ale míč sebral – 2:0. A v 65. min. další nevídanou hrubku před bránou Žižkova ztrestal Potočný – 3:0…

„Prvních deset minut byla Viktorka aktivnější, pak jsme se ale dostali do tempa a jsem rád, že po půli, kdy jsme, myslím si, byli jasně lepší, třemi góly rozhodli. Těší mě, že v té zátěži, kterou teď mají, hráči podali tak dobrý výkon," ocenil trenér Roman Nádvorník.

Do finálového klání oba trenéři vyslali své týmy v silně kombinovaných sestavách. Není divu, už v neděli 28. července se oba týmy hned v úvodním kole II. ligy spolu utkají opět…

Finále přesto i dle slov obou trenérů mělo solidní úroveň. „Řekl bych, že tahle naše druhá parta si hru líp organizovala a působila takovým kompaktnějším dojmem," ocenil výkon svého mužstva ve finále trenér vítězů Pavel Hoftych, dle něhož řada hráčů ukázala v duelu svůj potenciál. „Výborně hraje v obraně Machovec, taky Rakovan ve středu zálohy plno míčů vybojoval a ještě je zvládl konstruktivně rozehrát. O Němcovi jsem si přečetl, že se mu tu daří, to potvrdil. Myslím, že jsme jak dopoledne, tak ve finále zaslouženě vyhráli," uzavřel Hoftych.

Dynamo opravdu ve finále bylo lepší a mělo víc šancí. Už v 9. min. hlavičkoval Němec po centru Hanzlíka nad, vzápětí Chmelo jen těsně přestřelil a ve 21. min. Němec hlavou po Klesově centru poslal míč nad břevno. Náznaky šancí mělo i Táborsko: v 16. min. Cíferského dalekonosnou ránu zkrotil Daněk až na dvakrát, ve 24. minutě Džafič po Vránově přihrávce pálil jen těsně vedle.

Rozhodlo se během deseti minut ve druhé půli. V 59. min. na Rakovanův dobře zahraný přímý kop naskakovali hlavičkáři Novák a Němec, trefil se ale třetí vzadu – Ježdík 1:0. Deset minut nato Klesa přetáhl míč od lavičky Dynama až ke vzdálenější tyči a Wermke stejně jako proti Steyru ukázal, že z voleje střílet umí – 2:0.

Z prohry 0:2 kouč Táborska Roman Nádvorník ale žádnou tragédii nedělal. „Silnější sestavu jsme poslali na první zápas, s Dynamem hrajeme hned v prvním kole ve II. lize a tomu jsme sestavu přizpůsobili. Zkoušeli jsme hodně nových hráčů a příležitost jsme dali i našim mladým klukům, takže jsem se hrou týmu určitě spokojen," řekl a vyzdvihl třeba Vránu na hrotu. „Hned po zápase jedeme na týdenní soustředění do Písku," dodal.

Fakta z podzámčí

Vyřazovací zápasy:

DYNAMO – STEYR 6:1 (2:0)

Branky: 81. a 88. Chmelo, 32. Kalod, 34. Lengyel, 54. Hovorka, 79. Wermke – 77. Martic. Bez karet. Rozhodčí: Řezáč – Kotalík, Hrkal.

Dynamo ČB: Daněk (46. Rojík) – A. Dvořák, Lengyel, Halama, Funda (11. Kadula) – Molina (63. Nacho Martinez), Rýdel (71. Wermke), Benát, Hovorka – Kalod, Linhart (71. Chmelo).

Steyr: Grossalber (63. Dorfmayr) – Koll, Duvnjak (71. Martic), Danninger, Staudecker – Peham (63. Mair), Prandstatter (25. Skrbic), Kutlesa, Stadelbauer – Klug, Aleksic (75. Zela).

TÁBORSKO – ŽIŽKOV 3:0 (0:0)

Branky: 61 a 62. Presl, 65. Potočný. ŽK: Presl. Rozhodčí: Jílek – Klátil, Řehoř.

Táborsko: Toma – Mašek, Mráz, Štrbák, Potočný – Šiml – Presl (63. Rabiňák), Šimák (81. Prášek), Javorek (K), M. Vukadinovič (46. Arifonič) – Musiol.

Žižkov: Boháč (46. Pernecký) – Houžvička (72. Doležel), Ricka, Besta (K), Markuzi – Dressler, Mareš (65. Málek), Opluštil, Bartošák – Surynek, Bartl (65. Hejný).

Finále:

DYNAMO – TÁBORSKO 2:0 (0:0)

Branky: 59. Ježdík, 69. Wermke. Bez karet. Rozhodčí: Jílek – Řehoř, Klátil.

Dynamo: Daněk – Klesa, Novák, Machovec, Hanzlík – Ježdík, Dobal, Rakovan, Wermke (75. Martinez) – Němec, Chmelo.

Táborsko: Winter (50. Varyš) – Kotrba, Gallo, Hric, Savič – Despotovič (54. Rožman), Smetana, Šilingr (66. Bakule), Ciferský, Džafič – Vrána (81. J. Rabiňák).

O 3. místo:

STEYR – ŽIŽKOV 0:0

(na penalty 4:2)

Proměněné: Danninger, Martic, Staudercker, Aleksic – Hřebeček, Karaďus.

Neproměněné: Dunjak – Čermák, Procházka.

Exhibice starých gard:

HLUBOKÁ – DYNAMO 2:5 (0:2)

Branky: 46. V. Rys, 55. Kalina – 4., 15. a 33. Vozábal, 43. a 60. Pouzar, hráno 2×30 minut.

Dynamo: Kučera – Hoftych, Horejš, Wohlgemuth, Marek – Poborský, Vozábal, Povišer, Plocek – Vácha, Zb. Lerch (Pouzar,Bednařík, Švantner)

Stráský končí, přijde Ibragimov?

Přípravu v Dynamu po dlouhodobém zranění kolena zahájil v létě i šestadvacetiletý útočník Tomáš Stráský, ten ale nakonec dle informací klubového webu z Dynamu odchází.

„Končila mu smlouva, a byť dva roky kvůli zranění prakticky nehrál, nabídli jsme mu vylepšený kontrakt. Jeho požadavky bohužel byly pro nás neakceptovatelné," uvedl pro web Dynama sportovní manažer Martin Vozábal a dodal, že Tomáš je odchovancem Dynama, a proto ho mrzí, že k dohodě nedošlo. „Naší snahou bylo, aby smlouvu prodloužil, ale nestalo se tak," litoval.

Dynamo naopak dle klubového webu jedná s Bohemians 1905 o příchodu uzbeckého reprezentanta Azize Ibragimova. Šestadvacetiletý rodák z Taškentu na sebe upozornil ve Slovanu Bratislava, odkud ho v roce 2008 získala právě pražská Bohemka. Působil v čínském Qingdao Jonoon a naposledy v druholigovém Mostu. „Je to výborný krajní záložník či útočník. Jsme s ním na podmínkách smlouvy dohodnuti, nyní zbývá jeho příchod dojednat ještě s Bohemians," dodal Martin Vozábal.

Dle informací Deníku by se Ibragimov do přípravy Dynama měl zapojit již v pondělí.

Deník Právo v týdnu uvedl, že v kuloárech se hovoří o tom, že o gólmana Radka Sňozíka, jenž v Bohemce skončil, je zájem na jihu Čech. To ale vedení klubu popírá. „My bychom sháněli brankáře jen tehdy, kdyby někdo z našich gólmanu odešel," tlumočí stanovisko vedení klubový web.

Autor: Bohumil Ortman

30.6.2013 VSTUP DO DISKUSE

Svatá Anna, chladna z rána

Starostka města Třeboně Terezie Jenisová a Jan Syllaba, ředitel pobočky České Budějovice PORR a.s., kteří podepsali smlouvu o rekonstrukci bývalé radnice.

Přestavba staré radnice na školu začne v září

V podkroví můžete mít své království

Bydlení na košické Hlavní ulici vyhledávají nejen zahraniční studenti, ale také manažeři pracující v nedalekých administrativních centrech. Zážitek z bydlení v centru města přináší originálně zrekonstruované podkroví starého měšťanského domu.

Ve středu se můžete vydat na koncert či na prohlídku města

Jindřichohradecko - Pokud se ve středu rozmýšlíte, kam se vydat za zábavou, podívejte se do našich tipů.

Jindřichohradečtí mladíci reprezentovali v Řecku

Jindřichův Hradec - Devítidenního mistrovství Evropy v basketbalu mužů do 20 let, které hostila řecká Kréta, se v barvách národního týmu České republiky zúčastnili také dva jindřichohradečtí hráči: Theodor Dlugoš a Vojtěch Novák.