VYBERTE SI REGION

V divizi prohrála Třeboň doma s Kunicemi

Jižní Čechy/AKTUALIZOVÁNO/FOTO/ - Páté kolo fotbalové divize nabídlo derby v Táboře, v němž byli lepší domácí. Dalším jihočeským klubům se nevedlo. Doplněno o fotogalerii ze zápasu Třeboň - Kunice.

7.9.2009

Třeboňská Jiskra (modrý dres). Ilustrační foto. Foto: Frentišek Panec

Třeboň doma podlehla ambiciozním Kunicím a nováček z Roudného prohrál v Řevnicích.

TŘEBOŇ – KUNICE 0:1 (0:1) – Hosté se představili v Třeboni jako vyspělý celek a potvrdili, že jejich ambice na postup jsou oprávněné. Přesto mohli v první půli domácí třikrát skórovat. Jasnou gólovku ale spálil Malý, Wolf trefil jen tyč a brankou neskončilo ani sólo Svobody z poloviny hřiště krátce před přestávkou. To hosté byli produktivnějí. Po půlhodině hry sehráli při standardní situaci nacvičený signál, který zužitoval zkušený Koubek v jediný gól zápasu. Po změně stran totiž Jihočeši sice zabojovali, jejich herní projev byl podstatně aktivnější, ale konsolidovaná obrana soupeře je do šancí nepouštěla.

Branka: 30. Koubek.
ŽK 2:0,
rozhodčí Slavíček,
350 diváků.
Třeboň: Skála – Bláha (19. Wolf), Bezemek, Malý, Sláma – Maxa, Pintér, Příhoda, Houdek (58. Hojdar) – Hačka, Svoboda (79. Dedaj).

ŘEVNICE – ROUDNÉ 1:0 (0:0) – Domácí si „osahali“ jiné Jihočechy už v předcházejících týdnech a dokázali se na Roudné perfektně připravit. V utkání splnili veškeré předpoklady a výhody, o kterých hovořili předchozí jihočeští trenéři. Tvrdili, že Řevničtí disponují kvalitním kádrem s přemírou vysokých hráčů. Díky nim dokáží eliminovat standardní situace soupeřů a sami z nich naopak dokáží těžit. A to je pro ostatní občas až moc těžký kalibr, zvlášť když ho nedokáží eliminovat bojovností a nasazením. To byl ke škodě Malšanů zřejmě jejich případ. Někteří hráči zaostali svými výkony za těmi předchozími, čímž Řevnickým nahráli. Přesto Roudné drželo se svým soupeřem brankově krok až do poločasu. Těsně po zahájení druhé půle ale míč ve 49. minutě proletěl celým pokutovým územím Roudenských a nakonec jeho trasu za záda brankáře Kerla určil křížnou střelou Horkavý - 1:0. Hosté mohli tento stav záhy změnit, šance měli Nohava a Trněný, ale domácí obrana pracovala spolehlivě a vyrovnání nedopustila.

TÁBOR – STRAKONICE 2:0 (1:0) – Utkání začali lépe domácí, kteří si vytvořili mírnou převahu, tu korunovali ve 20. minutě brankou Šahajdy. I nadále domácí měli více ze hry, i když hosté se také snažili o vyrovnání. Měli šanci ve 28. minutě, to Blažek vyrazil střelu Roučky. Druhý poločas začali lépe hosté. Získali herní převahu, tu ale nedokázali vyjádřit brankově. V závěru byli potrestáni z brejku. V 85. minutě upravil stav na 2:0 Holan.

OSTATNÍ: Příbram B – Benešov 5:1 (3:1), Dukla Praha B – Domažlice 1:4 (1:3), Tachov – Hořovicko 3:0 (1:0), Votice – Bohemians 1905 B 4:1 (3:1), Meteor Praha – Doubravka 3:2 (3:1).

Zpravodajové Deníku

7.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Muž měl napadnout a zbít manželku pěstí

indřichův Hradec – V říjnu měl podezřelý muž v bytě na sídlišti Vajgar fyzicky napadnout svoji manželku.

Před 70 lety začal proces s prominenty Slovenského štátu

Pro umírněného ľuďáka, kněze a prezidenta Jozefa Tisa provaz, ale pro radikálního ministra vnitra Alexandera Macha pouhé vězení. Verdikt soudu s předáky Slovenského štátu, který byl zahájen 2. prosince 1946, byl ovlivněn mocenskými zájmy nastupujících komunistů.

Na Jindřichohradecku budou řádit čerti

Jindřichohradecko - Pekelná kašna v Nové Bystřici, Pekelně zábavné odpoledne v Jindřichově Hradci nebo Mikulášský závod hasičů. Kam vyrazíte o víkendu?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.